Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis milyen anya az ilyen,...

Mégis milyen anya az ilyen, aki tönkreteszi a gyerekét, aztán felelősségre is vonja emiatt?

Figyelt kérdés

Nővérem fiáról van szó, nagyon durván burokban nevelte fel. Konkrétan lányokat nem féltenek ennyire nagyon szigorú, lányos apák.

Nem járhatott sehova, 16-17-18 évesen suli után délután ment valahova már rossz szemmel nézte, volt amikor le is ordította emiatt, buliról szó sem lehetett, meg is verte volna. Ruhákat nem vehetett magának, nem is dönthetett róla, de szinte semmiről sem. Horrorfilmbe illő volt, ami ott ment.

Ami kiskorában ment, az még brutálisabb, totális ellenőrzés-kontroll alatt volt.

Az önbizalmát ott rombolta, ahol tudta. Te csak ne csináld ezt, te bénaság, te csak inkább maradjál, nem vagy te jó semmire stb.

Eredmény: Egy szorongó, teljesen befelé forduló srác, aki emiatt az anyja mellett a környezetétől is megkapta emiatt a vegzálást.

Ezt csak tovább mélyíti, hogy se apa, se család(az anyja miatt, akit kerülnek a legtöbben), se barátok, se pénz, se barátnő, se testvérek. Ahogy idősödik, csak erősödik ez az üresség, és félek, hogy valami rosszat csinál.

Anyukának visszanyalt a fagyi, a srác túl van az érettségin, a szakmán, és el kéne helyezkedni, csak ilyen szociális fóbiával esélytelen, hogy a munka világában helytálljon.

Megy az üvöltözés, fenyegetőzés, hogy kivágja az utcára. Mintha levágnám valaki lábát, és leköpném, mert nem bírna felállni. Börtönbe kéne zárni az ilyet, mert így megnyomorított valakit lelkileg. Én vele nem is tartom a kapcsolatot, csak az unokaöcsémmel.

Szerintetek mit tegyünk? Befogadni kb. fél évre, eljáratni valahova kezeltetni, segíteni beilleszkedni a szociális életbe, elhelyezkedni? Ennek így elég nagy költsége lenne, mi meg nem vagyunk eleresztve a barátommal annyira. Mit tanácsoltok?



2018. jún. 2. 23:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy olvastam, nekem a régi horror film, a psicho jutott eszembe. Ott a mama végül mumifikálódva végezte a padláson, azt azért nem kéne megvárni. Szerintem el kellene távolítani az anyjától, és szakember segítségére lenne szüksége, ahogy írták többen.
2018. jún. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Minden olyan kérdés alatt, ami bántalmazó szülőkről szól, mindig van valami arrogáns gyökér, aki beközli, hogy mindenről az áldozat tehet, és különben is, ez normális és "ki kell bírni." Az ilyenek legyenek szívesek haladéktalanul rácuppanni a gázcsőre, mivel valószínűleg ők maguk is most termelnek ki egy roncs lelkű magyart, hogy a ciklus soha ne szakadjon meg.


Mindenképpen kezelés kell a srácnak. Ezen kívül egy társaság, ahol férfias férfiak befogadják, nem nézik le, elviszik mindenféle férfias dolgokat csinálni, pl. autóversenyre, pecázni, lőtérre, vagy csak sörözni és videójátékozni. Nem baj, ha nők is vannak a társaságban, a lényeg, hogy százszázalékosan férfinak tekintsék, fenntartások nélkül, hibáztatás nélkül. Továbbá megértetik vele, hogy az anyja beteg és gonosz, aki tönkre akarta tenni őt. Aki meg elkezd az "anyai szeretetről" meg a "kötelességről" nyavalyogni körülötte, durván el kell kussoltatni.

2018. jún. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
60%

Hagyja ott az anyját, nincs vele semmi baj!!!!!


Nekem ugyanilyen szüleim voltak, rám erőltettek egy egyetemet, mert hát oda muszáj menni, de a legközelebbit és 3 évig terrorban tartani. Majd csúsztam, ezért kicsinálni és verni. Most ott tartok, hogy nem akarom befejezni, de megfenyegettek, hogy kikiabálják a faluban, hogy megkora ostoba dög, megbukott, mint az "otthoni bolond", apám testvére. Apámnak szakmunkása van.

Megszabta mire mehetek, ha elmaradt az óra, inkább beutaztam, mert meggyanusítitt, hogy lógom.


Nem hagyom magam???? Nekem jön az elmebeteg és péppé ver. Tavaly felszakította a számat, eltörte az orrom, kétszer is, úgy megvert, hogy hetekig nem hallottam. Mert az a "taknyos" visszaszólt, hogy ö nem bolond, meg hasonlók. Az orrom azóta is görbe, elcsúfított.


Anyám meg csak nézte. Meg közölte, hogyha bőgni merek, akkor bevitett a pszichiátriára.


Fiúk, bulik, nyaralás szóba sem jöhetett... Ment, hogyb"tönkreteszem a családot", meg hasonlók. Ja perszs én?????


Meg amire ugrott és ahhol fogást tudott rajtam találni, az az, hogy lebetegedtem. Na akkor ment, hogy "csak bolond vagy, beb. szatlak a pszichiátriára, nincs is semmi bajod, azért nem öltöztél fel, mert nem akarsz iskolába menni". Tavaly majdnem kinyírt, mert az akut vesegyulladásommal behajtott iskolába, mi több, 40 km-re beautózott velem és az egyetem parkolójában megvárt, nehogy ki merjek jönni. Vagy ha olyanja volt nem engedett el iskolába.


Mindig megússzák, mindig nekik vam igazuk, magamnak köszönhetem az egészet, "kénytelen volt megverni".


Igen, 20 év feletti lányt, mert máshpgy nem tudott. 16 évesen csak nyugtatókat kevert a kakaómba, vagy teámba. (Őriszentpéter, P. L., aki szerint kamu)



De ennek a srácnak simán meg van a lehetősége továbblépni, nekik sajnos ott az egyetem aduásznak, amivel még utoljára tönkrevágnak.


Lépjen le, van szakmája!!!!

2018. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

Aha, 20 évig elnéztétek, hogy az unokaöcsédet lelki terrorban tartja az anyja, most mit is akarsz pontosan, fél év alatt rendbehozni, amire 20 évig szartál?


Melleslwg h az apja?

2018. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
49%

Utolsó, előtti!


Nekem elnézték!!! Illetve egy anyám és tesóm van mellette, örültek os, hogy velem műveli ezt, nem velük.

2018. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13-as ordas nagy kamugép ezt a történetet mindig kiírja kérdésként is pár naponta, kicsit atszinezve.
2018. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!