Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, 3 éves elmúlt. Jó a kapcsolatunk, nélkülem ritkán megy el nagyikkal mert csak anyát akarja. Nekem sajnos a türelmem mostanában nagyon rossz, összejött sokminden. A párom külföldön dolgozik, nem láttuk már egy ideje, nagymamámat a héten diagnosztizálták rákkal és hormonzavarom van, azzal járom az orvosokat. Tegnap este annyira zaklatott voltam, hogy nem tudtam elviselni a lányom hisztijét (kiabált, dobálta az ételt) és elszakadt a cérna, rácsaptam a kezére, hátsójára és kiabáltam vele. Ő elkezdett keservesen sírni, ekkor leesett, hogy mit tettem, és vele együtt sírtam, egymást nyugtatgattuk. Később megkérdeztem, hogy haragszik-e anyára, de mondta, hogy nem. Nekem a bűntudatom akkora, hogy most is a sírás kerülget, amikor rágondolok. Nálatok volt már úgy, hogy valami miatt kitört belőletek a feszültség és sajnos a gyerek itta meg a levét? Rossz anya vagyok?
2018. jún. 1. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem, én alapból nem tűröm, hogy dobálja az ételt, ezért nálnuk is járt már fenékre csapás 4 évesen, mert közben vigyorgott, holott tudta, hogy az étellel nem játsznuk.


Előfordul, minden összejött nálad, ne érezd magad rossznak, és tudod miért nem vagy rossz? Mert lelkiismeretfurdalásod van, és bánt a dolog.


Szaranya akkor lennél, ha leszarnád, és minden másnap, random alkalmaznád a kiabálást, kézre csapást, pofont úgy, hogy semmi érzelmet nem ávltana ki belőled.

2018. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nálam sajnos már előfordult. Iszonyat bűntudatom van azóta is. És én még pedagógus is vagyok. Ettől függetlenül nem érzem magam rossz anyának, mindent megteszek a gyermekemért! Tudja ő is, hogy imádom! Anyának, szülőnek lenni nagyon nehéz!
2018. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyessel egyetértek.
2018. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Mostohaanyám borzalmas anya volt, mindenért ordított gondolkodás nélkül és gyakorlatilag minden 4-nél rosszabb jegyre már zsarolás ment vagy épp képes volt a 8 éves fiához három hétig nem szólni egy fekete pont miatt.


Na, AZ sz.ranyaság, egész költözésig lelki terror, és azért is bocsánatot kellett kérnünk, ha Ő csinált valamit rosszul...

2018. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A hiszti miatt jogosan kapott, szóval ez miatt ne érezd magad nyomorultul.
2018. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

le leszek pontozva mert itt mindenki tökéletes szülő és sosem kiabál a gyerekkel...

nem vagy rossz anya, néha mindenkivel előfordul, elveszti a türelmét. az ordibálásnak valóban nem sok értelme van, de ha rácsapsz egy három éves gyerek kezére mert dobálja az ételt az szerintem normális. nem elverted csak rácsaptál. legalábbis remélem. nyoma nem maradt ugye? ha pedig bűntudatod érzel ezért az pont annak a jele hogy jó anya vagy

2018. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rengeteget segített lelkileg ez a sok válasz! Természetesen nem kapott akkorát, hogy megmaradjon a nyoma!
2018. jún. 1. 13:31
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a gyerek is azért viselkedik így, mert érzi a feszkót, lám még ő is kivan szegény.

Nem vagy śzaranya! Ember vagy lélekkel, érzésekkel. Nincs abban semmi rossz, ha a gyerek is rájön a felnőtteknek is vannak rossz napjaik.

A gyerkőc úgy tűnik túllépett rajta, szeretgesd és neveld tovább, ahogy korábban.

És nyugi!

2018. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Van egy aranyszabàly, amit ilyenkor alkalmazhatsz.

Akinek lelkiismeret-furdalása van, az nem lehet rossz anya.

Ha rossz aranya lennél, akkor nem lenne lelkiismeret furdalásod, és nem érdekelne hogy a válaszolok vagy a gyermeked mit gondolna.

2018. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

Épp most verted ki a szart belőle - tudod, te szerencsétlen hülye, hogy ez mit jelent?!


Gondolom nem, különben nem írnál ekkora állatságot!

2018. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!