Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy tanulnom kell vizsgaidőszakban? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ilyenkor május végétől június végéig, július elejéig nem igazán szervezek hosszabb programokat, folyton tanulok. Nehéz szakon vagyok, és szorgalmi időszak közben szokásom lazsálni a tanulást illetően, vagy nem tanulom meg olyan komolyan, stb. De ezt a szüleim nem értik meg... Pl. most kitalálták, hogy június 20-től menjünk el nyaralni. Mondtam, hogy én biztosan nem tudok, szigorlatom lesz 21-én és vizsgám 27-én. Válasz: tegyem át másik hétre. Hiába magyaráztam, hogy már beosztottam, hogy mit mikor tanulok, és nem bírom így átvariálni csak úgy (főleg, hogy a jobb helyekre, tanárokhoz a helyek már a vizsgafelvétel napján beteltek). Több ilyen volt már, ilyenkor a válasz: Bezzeg a nővérem simán megoldotta ezeket a vizsgaidőszakban, nem csak a szobájában feküdt hetekig a könyvekkel... Igen, kommunikáció és média szakra járt, volt olyan félév, hogy két vizsgája volt. Úgy én is könnyen megoldanám a családi eseményeket, utazásokat, programokat.


Mások előtt is kapom a megjegyzéseket, most is volt egy családi ebéd anya tesójánál és én hamarabb eljöttem, mert tanultam délután. Mire a tesóm megjegyzi mindenki előtt, hogy lehet az iskolapadból inkább a Spar kasszájába kéne átüljek, ha nekem csak ennyi tanulással megy az egyetem.


2018. jún. 4. 01:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Legalább visszaszóltál neki?
2018. jún. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
99%
Holnap közöld velük, hogy igazuk van és beadtad a jelentkezésedet a Spárba, az egyetemet meg otthagyod, mivel nem neked való. Majd fotózd le az arcukat! :D
2018. jún. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként meg mit tehetnél mást, mint hogy tanulsz és nem mész bulizni meg nyaralni vizsgaidőszakban.


Nem mindenkinek megy könnyen a tanulás, de szorgalommal minden megcsinálható és a nővéred meg örüljön annak, hogy meló nélkül is simán megcsinált mindent - neked keményen meg kell érte dolgoznod és az, hogy így hajtasz, inkább tiszteletet érdemelne!

2018. jún. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
nyugodtan mondd meg nekik, hogy tesód a büfészakjával elmehet qvának asvájcba, te ennél többre vágysz
2018. jún. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Felajánlod, hogy menjetek máskor, különben otthon maradsz. Ennyi. Megérthetnék ők is, hogy nem minden szak ugyanolyan, a tiéden keményebben kell készülni.
2018. jún. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék,nyaralni,és családi rendezvényekre ahol látványosan lenéznek,és utálnak mert tanulok,v más az oka azt te tudod,én inkább a könyvek,mint o,lyannokkal nyaralni akikkel jol biztos nem érzem magam,mert ez átjon,lehe neked is jobb a könyvek mogé bujni,kifogásként mint bevallani h nem akarsz velük lenni,ok és okozat..
2018. jún. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem a tulajdonuk vagy.

Undoritoak.

Ha tudsz,koltozz el vkihez.

N/35

2018. jún. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
7%
Még el is hittem volna, ha nem írod, hogy a tesód két vizsgával megúszott egy félévet...
2018. jún. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

8#

Kommunikáció szakon? Ugyan mennyit vizsgázzon? Az a legnagyobb büfészak, azon csodálkozom, hogy abból egyáltalán van vizsga.

2018. jún. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
21%
Attól, hogy szerinted büfé, még nem két vizsgával tudnak le egy félévet.
2018. jún. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!