Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy tanulnom kell vizsgaidőszakban? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ilyenkor május végétől június végéig, július elejéig nem igazán szervezek hosszabb programokat, folyton tanulok. Nehéz szakon vagyok, és szorgalmi időszak közben szokásom lazsálni a tanulást illetően, vagy nem tanulom meg olyan komolyan, stb. De ezt a szüleim nem értik meg... Pl. most kitalálták, hogy június 20-től menjünk el nyaralni. Mondtam, hogy én biztosan nem tudok, szigorlatom lesz 21-én és vizsgám 27-én. Válasz: tegyem át másik hétre. Hiába magyaráztam, hogy már beosztottam, hogy mit mikor tanulok, és nem bírom így átvariálni csak úgy (főleg, hogy a jobb helyekre, tanárokhoz a helyek már a vizsgafelvétel napján beteltek). Több ilyen volt már, ilyenkor a válasz: Bezzeg a nővérem simán megoldotta ezeket a vizsgaidőszakban, nem csak a szobájában feküdt hetekig a könyvekkel... Igen, kommunikáció és média szakra járt, volt olyan félév, hogy két vizsgája volt. Úgy én is könnyen megoldanám a családi eseményeket, utazásokat, programokat.


Mások előtt is kapom a megjegyzéseket, most is volt egy családi ebéd anya tesójánál és én hamarabb eljöttem, mert tanultam délután. Mire a tesóm megjegyzi mindenki előtt, hogy lehet az iskolapadból inkább a Spar kasszájába kéne átüljek, ha nekem csak ennyi tanulással megy az egyetem.


2018. jún. 4. 01:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Fura családod van. Én akkor néztem görbén a lányaimra, ha vizsgaidőszakban elmászkáltak tanulás helyett. Amíg egyetemre jártak, családi síelést, nyaralást, rokonlátogatást magától értetődően a vizsgáikhoz, azaz a vizsgák utánra csoportosítotunk.

Ne törődj a rokonokkal, tanulj. Esetlegegyszer ültesd le a fő morgót az egyik könyveddel, és kérd meg, kérdezze ki tőled az anyagot. Hátha utána jobban megértik, miért nem elég ezt egyszer átolvasni.

Beszélj meg a szüleiddel egy minimális mennyiséget, amit a háztartásban segítesz, a többi időben pedig zárkózz a szobádba, menj a könyvtárba, parkba barátnőhöz vagy bárhová, ahol nyugodtan tanulhatsz.

2018. jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%

Lehúzó banda, gondolom egynek sincs normális diplomája.

Ezek nem fognak megérteni soha.

2018. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem, mint az előző válaszolóknak. Én egyszer annyira kakiban voltam egy tárggyal, hogy Szenteste csak annyira jöttem ki a szobából, amíg boldog karácsonyt kívántam a szüleimnek meg a tesómnak, kibontottuk az ajándékot, és csá. Ők meg nemhogy leszóltak, de még direkt csnedesebben is tették a dolgaikat, hogy a lehető legkevésbé zavarjanak.
2018. jún. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
11%
Büfészak ide vagy oda, kötelezö x tárgyat felvenni (kreditért) és kétlem.h csak kettöböl van vizsga. Lehetetlen.
2018. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Kreditnel csak max van. Lehet 2 tárgyat felvenni. Én is nehéz szakon vagyok. 1 vizsga 700 oldal tanulas es kb 80-100 óra. Megértelek, de ők nem fognak. Én elmeséltem megmutattam miből lesz vizsga, attól lesokkoltak, hogy milyen sok és nem csesztettek.(jogász)
2018. jún. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, nem éri meg a stressz. Az energiádat fordítsd maximálisan a tanulásra, hiszen a jövődért küzdesz, amit láthatóan nem fog fel a családod. Én is azt javaslom, hogy ha tudsz, akkor menj el otthonról valami csendesebb, nyugodtabb helyre, ahol nem zavar senki, a családod meg menjen nyugodtan nyaralni, ha ennyire nem megértőek. Te majd utána pihensz, meg fogod érdemelni.
2018. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

A tesód idióta, én védőnő szakon bizony volt nemegyszer, hogy egy-egy vizsgára 5-6 napot készültem, napi 8-9 órában - megszakításokkal.


Anatómiára, meg még éjfélkor is tanultam, az olyan nehéz volt.

2018. jún. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Most őszintén, aki szerint csak kamu, az minek ír?!:D Nyilván nem két tárgya volt, hanem volt, amire gyakorlati jegyet kapott, beadandót írt, vagy videót/hanganyagot adott le, plusz kettőből vizsgázott. De ha szerinted hihetetlen, nyugodtan kérdezz meg bárkit, aki kommunikáció szakon van! Sehol nincs megszabva, hogy mennyi kreditet kell felvenni amúgy. Aki államin van, annak kell figyelni jobban erre azt hiszem, de kreditminimum egyáltalán nincs, a maximális kreditszám van meghatározva. :)



Évközben amúgy inkább Budapesten vagyok, de zh-k és vizsgák előtt hazajövök, mert ott mindig elcsábulok valahova, vagy lustálkodom egész nap, itthon meg a tanuláson kívül nem igazán tudok mást csinálni.

2018. jún. 4. 08:33
 19/32 anonim ***** válasza:
19%

A szüleid tényleg nem sokat tudnak a vizsgaidőszakról, viszont te is fura vagy. Nehéz szakon tanulsz, a félévet meg lazsálásra használod? Miért nem tanulsz akkor is?

Én két szakon tanultam egyszerre, néha 11-12 vizsgám volt egy vizsgaidőszakban, nem is tudtam volna ugy végezni, ha nem tanulok évközben.

2018. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
21%
Amikor én jártam, akkor kötelező volt felvenned 25 kreditet / félév - és x kreditet teljesítened kellett/év, különben áttettek fizetősre, azért írtam, amit.
2018. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!