Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fontos lett a külsőm. Miért...

Fontos lett a külsőm. Miért baj ez? Szülői szemmel a gyerek mindig gyönyörű?

Figyelt kérdés

15-16 éves koromig borzalmasan néztem ki (lány vagyok). Seszínű haj, béna szemüveg, fogszabályzó, túlsúly (15 évesen kb 90 kg voltam), emiatt inkább fiús öltözködés. De a szüleim mindig mondogatták, hogy milyen szép vagyok, stb, viszont 13-14 éves koromban rájöttem, hogy ez közel sincs így. Rengeteg idő kellett, hogy elhatározzam fejben, hogy ezen változtatni akarok.


Most 20 éves vagyok, mondhatni rút kiskacsából lettem hattyú. Leszedték a fogszabályzómat, a fogaimat fehérítem, a számat feltöltettem (nem igénytelen kacsaszáj lett). Fodrászhoz járok hetente, befestettem a hajam, csinálják a körmeimet és a szempillámat is. Foglalkozom a bőrömmel is, nem csak annyi, hogy rákenek valamilyen krémet, ha éppen eszembe jut. Az életmódom is megváltozott, már nem bújok ki a sportolás alól, hanem igyekszem heti 3-4 alkalommal eljutni edzeni, vagy elmenni futni. Igaz ez az ételekre is, nagyon figyelek arra, mit viszek be a szervezetembe és mikor.


Mindenki szerint jót tett nekem a változás (ezt én is érzékelem, sokkal boldogabb vagyok), de a szüleim szinte úgy állítják be, mintha ez rossz lenne. Hogy alig eszem, minek kell ennyit sportolni, miért hordok "kihívó" ruhákat. Mindig van valami baj szerintük. De azt mégsem mondhatom, hogy én csak azt próbálom helyrehozni, amit ők tönkretettek.


2018. jún. 4. 11:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%
Nem igénytelen kacsaszáj? Nahát, akkor te vagy a világ első műszájú embere, akinek a szája nem igénytelen kacsaszáj. Mert mindenki másé az...biztos így bekerülsz a médiába, mint csoda. Szegény szüleid, lett egy agyatlan műlányuk.
2018. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az első lennék. :) Imádom az ilyen előítéleteket, hogy azt sem tudod, hogy néz ki, ha igényesen van megcsinálva, de szerinted tuti látványos kacsaszáj.
2018. jún. 4. 11:13
 3/32 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, nekem szinte teljesen ugyanaz gyerekkorom volt, annyi a különbség, hogy az anyám támogatott, és nem plasztikáztattam . 23 éves vagyok, nem sokkal idősebb nálad.


Édesanyám mindig reálisan látott: szép a fejformád, de csúnya és zsíros a bőröd. Túlsúlyos vagy, de arányos, homokóra alk



Apám volt olyan, hogy tett arra, hoy a lánya szép-e vagy sem, de inkább bekamuzta azt, hogy szép vagyok, minthogy elfogadja a változásokat (több egészséges étel, kozmetikus, már nem anyuci vágja a hajat, hanem fodrász...)at.


A rokonaim úgy voltak vele, hogy nem tartottak szépnek (inkább slampos voltam, mint csúnya, hála apám sóherségének), de úgy voltak vele, hogy nekem ezt osztották, ez van. Amikor a rút kiskacsából hattyú lett, ők voltak, akik folyton csak sóhajtoztak, hogy hova lett az aranyos pufi kislány.


A te példádra annyit, hogy egyértelműen túlzásba estél, viszont mind te, mind én vagyunk rá az élő példa, milyen amikor a szülők nem foglalkoznak a gyerek külsejével és sajnálják a pénzt az alapvető higéniára.

2018. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Több oka is lehet.

1. Nálunk nem kérek valami és testképzavar van.

2. Amíg csúnya a lány nincs gond pasikkal, viszont így ugye a fiúk is érdeklődnek irántad,ami azzal jár, hogy féltenek, nehogy valami hülyeséget vagy felelőtlenséget csinálj. Emiatt is próbálhatnak a régi irányba terelni. Viszont ez a te tested a te életed, ha jobban érzed magad élj így, viszont ha látják hogy észnél vagy és nem szállsz el magadtól, akkor talán a szüleid is jobb belátásra térnek.

2018. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Nagyon jó dolog, hogy sportolsz és odafigyelsz a dolgaidra.


Azonban gyakran elveszítheti az ember a mértéket ilyen esetekben, nagyon könnyű átbillenni a ló másik oldalára. A szüleid valószínűleg emiatt aggódnak.


A túlzást így, a leírás alapján ott látom, hogy a heti fodrász, a műköröm és a műszempilla, meg a műszáj nem az odafigyelés és az igényesség mércéje, főleg nem húsz éves korban, de később sem. Ennyi műségre semmi szükség, nem vagy tőle szebb, jobb, vonzóbb és igényesebb sem.


A sport üdvözlendő, a szájhigiéné is, az étkezésre odafigyelés is, sőt. De megmondom neked őszintén, mint olyan nő, aki odafigyel magára és karbantartja magát, hogy a műszempilla, a csináltatott köröm és a műszáj, meg a műszempilla sokkal alpáribb, mint vonzóbb és igényesebb.


Tudom, hogy azt is lehet ordenáré és visszafogott módon is intézni, de a műfaj önmagában már nem okés, nem egyéniséget ad, nem vonzóbbá tesz, maximum valamilyen tömegáramlat szerint lehet trendi meg divatos, de nem tesz nőiessé. Macává igen.


És ami a legfontosabb: elveszi a stílust és a friss, ropogós, üde nőiességet. Az utóbbi elmúlik 30 körül, és soha többé nem jön vissza, így azt ki kellene élvezned, amíg van, a stílus .... nos, a stílus pedig nem vehető meg, és nem a műdolgok adják. De mindennél vonzóbbá tesz.


Ezen érdemes lehet elgondolkodnod.

2018. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Ez most komoly, hogy fikázod a szüleidet?

Én is szrul néztem ki 13 évesen, aztán kinőttem, kikupálódtam. Vannak még pár százezren ugyanígy. Mégsem kezdtem el botoxolni 20 évesen, havonta 1x megyek fodrászhoz, nincs műkörmöm és műszempillám, nem 8 féle arckrémet használok csak 1 félét, nem nézem az órát mikor ihatok 2 korty bubimentes vizet - mégis igényes felnőtt nő vagyok, nem egy elveszett, betegesen görcsös kislány.

Gondolom ezt is azért írtad ide, hogy hasra essünk tőled micsoda tuti csaj lettél. Az egész életed így fog telni, hogy reszketsz majd akárki elismeréséért, és nem leszel önmagad, már most sem vagy az. Csak sajnálni tudlak, és a szüleidet is.

37n

2018. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

De jó neked, nekem apám már 9 éves koromtól mondta, hogy mennyire szarul nézek ki, így nőttem fel.

Amikor rendszeres edzés mellett is ledisznózott, meg hogy senkinek nem fogok kelleni. Mindezt úgy, hogy hatalmas sörhasa volt. Aztán éheztettem magam dühből is, mellette edzés, lefogytam nagyon, akkor meg azon röhögött.

Irigylem az olyan embereket, akik így nőnek fel, mint te.

2018. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy gondolom, de mit ertesz az alatt, hogy probalod rendbehozni amit s szuleid elrontottak. Ha nem fizetnek neked fogszabalyzot, most is csampas fogaid lennenek, peldaul. Az, hogy rut kacsa voltal, ok nem tehetnek arrol, ugy szulettel. Lehet, hogy csak te latod magad gyonyoru hattyunak, nem biztos, hogy masok is Igy latjak.

De mi is a kerdesed?

2018. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
Az teljesen rendben van, hogy odafigyelsz magadra: sportolsz, egészségesen eszel, figyelsz a higiéniára. Ezek mind rendben vannak. Nekem ott kezdett túlzásnak tűnni az egész, amikor láttam a műszempillát és a műkörmöt is. Vélemény szerint ez nem hatalmas változás, ilyen bárkinek lehet, de nem ettől lesz egészséges, szép vagy akár vonzó az illető.
2018. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%
A műköröm meg a műszempilla még talán beleférne (bár nőként mindkettőtől undorodom, ha túlzásba viszik), de a műszáj nem értem, hogy minek kellett. A célod már elérted: egészségesebben élsz, étkezel, többet mozogsz, figyelsz a higiéniára és ennyi. A többi már csak maszlag.
2018. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!