Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fontos lett a külsőm. Miért...

Fontos lett a külsőm. Miért baj ez? Szülői szemmel a gyerek mindig gyönyörű?

Figyelt kérdés

15-16 éves koromig borzalmasan néztem ki (lány vagyok). Seszínű haj, béna szemüveg, fogszabályzó, túlsúly (15 évesen kb 90 kg voltam), emiatt inkább fiús öltözködés. De a szüleim mindig mondogatták, hogy milyen szép vagyok, stb, viszont 13-14 éves koromban rájöttem, hogy ez közel sincs így. Rengeteg idő kellett, hogy elhatározzam fejben, hogy ezen változtatni akarok.


Most 20 éves vagyok, mondhatni rút kiskacsából lettem hattyú. Leszedték a fogszabályzómat, a fogaimat fehérítem, a számat feltöltettem (nem igénytelen kacsaszáj lett). Fodrászhoz járok hetente, befestettem a hajam, csinálják a körmeimet és a szempillámat is. Foglalkozom a bőrömmel is, nem csak annyi, hogy rákenek valamilyen krémet, ha éppen eszembe jut. Az életmódom is megváltozott, már nem bújok ki a sportolás alól, hanem igyekszem heti 3-4 alkalommal eljutni edzeni, vagy elmenni futni. Igaz ez az ételekre is, nagyon figyelek arra, mit viszek be a szervezetembe és mikor.


Mindenki szerint jót tett nekem a változás (ezt én is érzékelem, sokkal boldogabb vagyok), de a szüleim szinte úgy állítják be, mintha ez rossz lenne. Hogy alig eszem, minek kell ennyit sportolni, miért hordok "kihívó" ruhákat. Mindig van valami baj szerintük. De azt mégsem mondhatom, hogy én csak azt próbálom helyrehozni, amit ők tönkretettek.


2018. jún. 4. 11:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
A túlsúlyról úgy gondolom, hogy maximálisan ők tehetnek. Pl. bármit ehettem, bármikor. Ha akartam, tortát ettem reggelire, ebédre és vacsorára is, vizet szinte sosem ittam, csak üdítőket. Konkrétan az anyám tömte belém a kaját, mert hogy nem akarja, hogy éhes legyek... Iskolában is 2-3 szendvics, nasik, gumicukrok. Az iskolatáskám fele kajával volt tele. Amúgy az arcom nem volt soha csúnya, meg a kinézetem is csak a túlsúlyom miatt. És hidd el, hogy jót tett ez a változás, a társadalom szerint is.
2018. jún. 4. 12:48
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Átestél a ló túloldalára. Egy értékes belsőből felszínes pcsa lettél.
2018. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%
Úr isten! Kérdező, te hány éves vagy? Úgy gondolod, hogy a külsőd megítélése társadalmi szintű probléma??? Vicces vagy! Vagy inkább csak egy hiú, egoista?
2018. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de igenis jól esik, mikor mások szépnek, csinosnak tartanak, és nem azt mondják, hogy aranyos és vicces vagyok.
2018. jún. 4. 12:55
 15/32 anonim ***** válasza:
82%

"jól esik, mikor mások szépnek, csinosnak tartanak, és nem azt mondják, hogy aranyos és vicces vagyok"


NEKEM az "aranyos, vicces" sokkal vonzóbb dolog, mint a "szép, csinos" - ez utóbbi ugyanis általában üresfejö, az elözö meg értelmes, egyéni.

2018. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Az aranyos kislányukból plázacica lett. Ez a problémájuk.
2018. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
55%

Fogyás ok.

Fogszabálzó ok.

Sportolás ok.

Egészséges étkezés ok.

Bőrápolás ok.

Manikűr ok.

Divatos öltözködés ok.


DE MIÉRT KELLETT KACSASZÁJAT CSINÁLTATNI??!! :O

2018. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

Mit kellett volna mondaniuk? Hogy csúnya vagy?

Egy normális szülő nem mond ilyet.

Egyébként meg tinként sokan hülyén néznek ki, sok változáson mennek át.

Szerintem az nem baj, hogy foglalkozol magaddal. De átestél a ló túloldalára.

Műszempilla? Köröm? Minek? Ezek nélkül is ápolt lehetsz. Sőt. Ezek olyan természetellenesek. Szájfeltöltés meg pláne.

Neked nem fontos a külsőd, hanem megszállott vagy. Hetente fodrász??

Ráadásul ilyen fiatalon.

És mit tettek tönkre? Miattuk szépek a fogaid!!! Ha nem lett volna fogszabályzód, akkor most nem lennének ilyen szépek.

2018. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%

Mert amíg gyerek voltál, aranyos voltál, most pedig egy nő akit meg akarnak dugni a pasik és amire rájátszol.

Akkor a szüleid szeme fénye, ma pedig esti kaland.

2018. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

Akkor most mi a kérdés? Az a kommented a hozzászólòkhoz, hogy higyjèk el, sokkal jobb ìgy neked. Akkor? Mi volt a lènyege, hogy kiìrtad ezt? Hìreskedni, hogy te ilyet megtehetsz anyagilag? Vagy hogy mekkora nő vagy hogy ilyeneket csinàlsz? Vagy mi a lènyege a kiìràsnak?

Amùgy szerintem is addig van rendben amit csinàlsz, hogy egèszsègesebben èlsz, ùgy eszel, sportolsz stb. De a botoxnàl lefagytam. Mèg a műköröm, szempilla valahol okè. De heti fodràszkodàs? Nagyon ùgy tűnik tènyleg, hogy ez egy èszjàtszòs kiìràs volt. 20 èves vagy, azèrt lassan fel kellene nőni. Meg ùgy màssal is foglalkozni, mondjuk fontosabb èrtèkesebb dolgokkal....

2018. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!