Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem normális dolgokat...

Apám nem normális dolgokat csinál! Mit kezdjek vele? 22/N

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy a szüleim 17 éves korukban megismerkedtek, 20 évesen már házasok voltak. Anya 50 éves korában meghalt, szép, hosszú, boldog házasságot hagyva maga mögött.

Anya volt a család lelke. Ezt korábban is éreztem, ez a "teher" úgy érzem, most rám szakadt. Minden családi programot én csinálok, én főzök, összetartom a családot, takarítok.. Annyi különbséggel, hogy apám rám és testvéremre már nem hallgat. Lehetetlen dolgokat csinál. Belefáradtam egyetemistaként, folyton papolni a hülyeségeiről...Nekem is megvan az életem...külön háztartást vezetek, nagy teleket kell rendben tartanunk (persze a párommal közösen csináljuk), otthon ugyan ezekre már nem sok időm marad és igazából nem takarítani akarok hazajárni, hanem minőségi időt tölteni a családommal.


Apám iszonyúan gyerekes, meggondolatlan, felelőtlen, fafejű, ismeretlenekkel órákig képes beszélgetni és még a netre is rászabadult (ez csak azért baj, mert nem halad a dolgával, a munkájával és vállalkozóként ez nagyon rossz..engem meg az ideg megesz, mikor pl mondja hogy feltöröl valamit, de még fél óra múlva is a mobilt nyomkodja). Mintha sokkal érettebb lennék nála, nem is értem.


Nagyon fél, hogy egyedül marad öreg korára, eszeveszetten próbálkozik. Viszont rosszul. Volt egy barátnője, facebook-on 1 hónapig chat-eltek!! Aztán az első randira este 10-kor(!!!!!) elment hozzá és ott aludt.. Csinál ilyet normális ember, aki nem csak szexet akar?! Akkor mondtam neki, hogy ezt nem így kell, a nő 20 évesen és 50 évesen is nő marad... Természetesen 3 hónap után be is igazolódtak az érveim, nagyon rosszul élte meg a csalódást.

Most talált egy másik nőt, ugyan ezt csinálja, sőt még ki is használja ez az új, megint nem hallgat a gyerekeire, egy kis részét sem akarja felfogni vagy akár elfogadni a tanácsainknak.

Vagy ha azt mondom, hogy éjszaka 1-2 között szokott hozzánk megérkezni (a vállalkozása miatt utazik hetente hozzánk)? Hiába mondjuk, hogy olyankor ne vezessen, meg egyébként is mi pihennénk, másnap munka... de nem. Egyszerűen nem képes időben elintézni a dolgait, hogy emberi időben megérkezzen hozzánk. Éjfélkor indul.. vagy akár egész éjszaka nem alszik, vagy csak pár órát.. egy busznak már az autópályán is nekiment, mert elaludt.. szerencsére semmi baja nem lett.

Párom és köztem csomó veszekedést indukált, mert eleinte én védtem őt meg a hülyeségeit... ezt sem tartom normálisnak.


Belefáradtam, elegem van, de nem tudok nem foglalkozni vele. Hülyeségeket csinál. Anya másfél éve ment el. Fogalmam sincs, hogy bírta 30 évig apa mellett. Kéne neki anya irányítása... Apának mondtam, hogy lehet pszichológushoz kéne mennie, amire a válasz egy minek volt. Aztán, hogy menjünk közösen, de valószínűleg abból semmi nem lesz, mert az ország másik felében élünk. Mit kezdjek a helyzettel? 22/N



2018. jún. 6. 02:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Szomorú, hogy egyedül a válladra szakad az egész. Részvétem édesanyád miatt, apukádnak is nehéz lehet. Véletlenül nem ez váltotta ki nála ezt a furcsa viselkedést? A magánéletébe próbálj meg nem beleszólni, ezt sok szülő nehezen viseli. ( Édesanyám is ilyen ) Koncentrálj az egyetemre, az fogja a jövődet megalapozni. Sajnos egy ennyi idős embernek már magyarázhatsz, bánatában vagy anyukád hiányát soha nem fogja megemészteni. A szex pedig a férfiak szükséglete, így vagy úgy, de bekövetkezik. Légy megértőbb. Az éjszakai vezetéssel meg nagyon vigyázzon!


25/F


Első válaszoló meg remélem kitiltásra kerül az oldalról, jelentettem. :)

2018. jún. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Apádnak nyilván hatalmas trauma volt a felesége halála és még mindig nem dolgozta fel az elvesztését. Nem tudta átszervezni az életét, nem tudott új életet kialakítani, még mindig depressziós állapotban van.
2018. jún. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Minden múlandó. Aminek kezdete van, annak vége is. Ilyen a házasság is, ilyen a földi élet is.

Az utat mindenki maga járja, mindenkinek a maga tapasztalata. Szép dolog segíteni, ha kérik. Ugyanakkor nem szükséges kéretlenül belavatkozni a másik életébe még akkor sem, ha kívülről egyértelműen látszik, hogy a másik hülyeségeket csinál. Az ő karmája, ő tapasztalata.

Felajánlhatod, hogy egy más szemszögből szívesen segítesz, de ha nem igényli, akkor nem tudsz mit tenni.

Nem szabad felcserélni a szerepeket, nem válhatsz az anyjává vagy a feleségévé.

Szerencsétek, hogy messze laktok, nem együtt éltek. Így, hidd el, nem vagy felelős a dolgaiért.


Tehát a következőttudod tenni azaz én ezt tenném a helyedben:



Elengedni a kontroll és irányítás iránti késztetést.

Belátni, hogy fater önálló lény, aki felelős a maga dolgaiért.

Így maximum csak felajánlani a segítséget, de elfogadni, ha nem kéri.

Meghúzni a saját határokat. Azaz megmondani, hogy saját életetek van, nem átjáróház, ne éjjel érkezzen (nem vagytok edda😅😅😅) hanem tartsa tiszteletben az alapvető dolgokat.

Engedd el az aggódást, nem feladatod helyette felelősnek lenni.

2018. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szántóvető ***** válasza:
73%
nem értem.jó nagy a távolság erre mindkét háztartást te vezeted.milyen gyakran mész apádhoz?elég lenne havonta egyszer is.a nőügyeivel meg ne foglalkozz,nem a te dolgod.milyen családot tartasz össze?miért költöztél ilyen messzire ha nem tudsz leválni apádról?valahogy össze vagyok zavarodva az írásod végigolvasva.
2018. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Próbálj meg külön élni, gondolok itt arra, hogy hajnali egykor ne engedd be a házba, vagy érkezzen időben, vagy aludjon a kocsiban és reggel bemehet. Próbáld meg önálló emberként kezelni, ha nem kér tanácsot, akkor hiába próbálod ráeröltetni, nem fog menni. Ha hülyeséget csinál, az az ő felelőssége, nem ti vagytok érte a felelősök.
2018. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem hagyd rá, neki most erre van szüksége.

És ha csak szexet akar és odamegy egy nőhöz akkor mi van?

Ez a kettejük dolga. Ha a nő odahívta és megengedte, hogy ott aludjon, akkor miért ne?

Ne folyj bele ennyire a magánéletébe.

Gondolom, te sem díjaznád, ha beleszólna, hogy melyik fiúval mit csinálsz.

2018. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem szívességet tennél vele apádnak, ha nem dumálnál bele az életébe.


Szerintem racionálisabb döntés ha 50 éves özvegy/elvált férfi könnyeden csajozik (könnyedebb kapcsolatra jellemzően a nem túl jellemes nők nyitottabbak, akik ettől még egész jó bőrök lehetnek, rutinos férfi az ilyeneket helyén kezeli), mintha egy mindenbe belepofázó un. rendes nőt választana.


Mi a baj azzal, hogy az ország másik feléből éjszaka jön hozzátok? Ha adtok neki kulcsot, akkor nem kell felkellnetek, elég ha másnap reggel találkoztok. (Én is szeretek éjszaka utazni, nincs forgalom, meg fárasztó munkanap után 2 órásnál hosszabb út előtt már jó egy kis pihenés.)

2018. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A legtöbb hozzászóló teljesen félreérti. Apa nem egyéjszakázni akar. Ő hosszútávú kapcsolatot szeretne, viszont általában a szexkapcsolat megmarad szexkapcsolatnak és ezt nem fogja fel, hatalmas csalódásként éli meg ezeket. Ettől szeretnénk megkímélni. Persze kell is egy kiegyensúlyozott élethez a nemi élet, mi is csináljuk, nem tiltjuk neki. :'D (vicces is lenne) Megmondtuk neki, hogy mindenki a szexet akarja, de nem mindegy a körítés. Ugyanazt a módszert alkalmazza egy hosszútávú kapcsolat kialakítása érdekében, mint annó anyával. Nagyon örülnénk neki, ha lenne neki egy új, tartós kapcsolata.


És egyébként sem értem azt, hogy miért támadtok le. Nyilván azért írok, mert már én is, testvérem is próbált beszélni vele, barátok, családtagok, de semmi nem hat rá. Csinálja tovább a hülyeségeket. Tehát továbbiakban NEM akarok beleszólni az életébe, csak amiatt, ami engem is érint. Neki is megmondtam és megkértem, hogy ne mutogassa mit írogat neki a volt barátnője (abba nem gondol bele, hogy ez nem rám tartozik és esetleg még rosszul is érzem magam? ). Még nekem is elkezdett írogatni, teljesen óvodások módjára viselkedtek. Nem vagyok óvónő, hogy a civakodást elintézzem sarokba állítással. Felnőtt emberek, oldják meg! Inkább a lelki része érdekelt volna, hogy ti hogy oldanátok meg, mert engem kezd felemészteni.


Az egésszel még annyi bajom van, hogy a döntéseivel az én életemet is befolyásolja. Tartozásai vannak, kölcsön adom a kis pénzem én is (egyetem mellett nincs sok időm pénzt keresni mikor minden nap reggeltől estig bent vagyok), de az az összeg is véges. Ha dolgoznék rendesen, más lenne a helyzet.. Meg amit ő megcsinál egy hét alatt, azt egy korabeli 50-es férfi 2 nap alatt. Elhúzza az idejét, anya is folyton veszekedett vele emiatt, hogy ilyen. Ha ő nem tudott ezen változtatni, akkor mi sem fogunk.


Anya elvesztése mindenkinek trauma volt. Ezért is javasoltam a pszichológust neki, viszont benne az a kép él, hogy oda bolondok járnak. Egyébként nagymamám is ilyen korban vesztette el a nagypapám, ő mély depresszióba esett 20 éve, pszichiátrián is volt... Ő nem akar másik férfit az életébe és látjuk, hogy mennyire rossz ez. Emiatt keresi ennyire a társát apa, de nem érti, hogy teljesen más a mentalitásuk.


És már amiatt is veszekedtem vele, hogy ne éjszaka jöjjön, mert a többszöri szép szóból sem értett. Sajnos öreg házban élünk, hangos a bejárati ajtó, kicsi ház, rossz a hangszigetelése a falaknak. Tehát akármilyen halkan jön be (van saját kulcsa), az úgy is hangos lesz. A másik, meg hogy nem alszik és úgy vezet. Abból a buszkoccanásból az autópályán tömegbalaset is lehetett volna, akár meg is halhatott volna! Rosszak a reflexei is, ezt ő is tudja, kialvatlan, mert mindent utolsó pillanatra hagy.


Kb. 2-3 hetente hazajárok. Viszont nagytakarítás csak én csinálok. Napi söprögetést megcsinálja, maga után elmosogat, rendet tart, de attól nincs tisztaság. Nekem kell mindig mindent végigcsiszatolni, mire kész vagyok, mehetek is.


Mindenre az a kifogása, hogy nincs ideje. Pedig lenne, de nem osztja be az idejét. Nyomogatja a telefont, ha írnak neki, rögtön válaszol. Munkahelyen se csinálhatná ezt, ha munka van, akkor dolgozni kell. És akkor későn kezdi el a feladatait megcsinálni, ezért jön pl éjszaka hozzánk. Ezért ocsmány az udvar. Dzsungel van a szőlősben, a fák elburjánoztak, mindenhol nőnek a husángok...a füvet levágja, de attól katasztrófa még a többi. Ha időben csinálta volna, napi mondjuk fél órát, akkor nem lenne ez a helyzet. Annyit nem vagyok itthon, hogy még kint is megcsináljam helyette a dolgokat. Elég a másikat csinálni.


Tehát akkor rosszul tettem fel a kérdést. Szeretteinkkel nem tudunk nem foglalkozni vagy leszarni. Mindent megtettem érte, de fafejű. Tipikus esete annak, aki azt hiszi mindent ő tud a legjobban, másra nem hallgat, se családra, se barátokra és mindannyian ugyan azt mondjuk neki. Ilyenkor kéne elgondolkodnia az embernek. Én legalább is el szoktam, ha már csak egy ember is szól, aki közel áll hozzám, mert én sem és senki sem tud mindent.


Hogyan rendezzem magamban a helyzetet? Lelkiekben?

2018. jún. 6. 12:01
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Apukád felnőtt ember. Ne akard kioktatni, hogy hogyan csajozzon. Ne szólj bele!
2018. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Úgy látom felesleges volt írni regényt, mert el sem olvassátok. Ezért próbáltam röviden vázolni a helyzetet.


Mintha azt hinnétek zavarna, hogy lenne valakije. Felőlem k*rvázhat is, nem érdekel, ő is tudja. Viszont a módszereivel a célját nem fogja elérni, ugyan abba a hibába esik és saját kárán sem tanul. Elmondtuk neki többen, több szempontból, ennyi.


MÉG MINDIG NEM az a kérdés, hogy mit csináljak az apámmal. Tovább nem magyarázom a helyzetet. Ha nektek ez egy felelősségteljes élet, ahol nincs semmilyen rendszer, nem hallgat a közeli hozzátartozókra, akkor azt hiszem én itt be is fejeztem. Már megtettük a családdal, barátokkal, ami kötelességünk. Lehet rossz kategóriába raktam, bocsánat.

2018. jún. 6. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!