Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem normális dolgokat...

Apám nem normális dolgokat csinál! Mit kezdjek vele? 22/N

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy a szüleim 17 éves korukban megismerkedtek, 20 évesen már házasok voltak. Anya 50 éves korában meghalt, szép, hosszú, boldog házasságot hagyva maga mögött.

Anya volt a család lelke. Ezt korábban is éreztem, ez a "teher" úgy érzem, most rám szakadt. Minden családi programot én csinálok, én főzök, összetartom a családot, takarítok.. Annyi különbséggel, hogy apám rám és testvéremre már nem hallgat. Lehetetlen dolgokat csinál. Belefáradtam egyetemistaként, folyton papolni a hülyeségeiről...Nekem is megvan az életem...külön háztartást vezetek, nagy teleket kell rendben tartanunk (persze a párommal közösen csináljuk), otthon ugyan ezekre már nem sok időm marad és igazából nem takarítani akarok hazajárni, hanem minőségi időt tölteni a családommal.


Apám iszonyúan gyerekes, meggondolatlan, felelőtlen, fafejű, ismeretlenekkel órákig képes beszélgetni és még a netre is rászabadult (ez csak azért baj, mert nem halad a dolgával, a munkájával és vállalkozóként ez nagyon rossz..engem meg az ideg megesz, mikor pl mondja hogy feltöröl valamit, de még fél óra múlva is a mobilt nyomkodja). Mintha sokkal érettebb lennék nála, nem is értem.


Nagyon fél, hogy egyedül marad öreg korára, eszeveszetten próbálkozik. Viszont rosszul. Volt egy barátnője, facebook-on 1 hónapig chat-eltek!! Aztán az első randira este 10-kor(!!!!!) elment hozzá és ott aludt.. Csinál ilyet normális ember, aki nem csak szexet akar?! Akkor mondtam neki, hogy ezt nem így kell, a nő 20 évesen és 50 évesen is nő marad... Természetesen 3 hónap után be is igazolódtak az érveim, nagyon rosszul élte meg a csalódást.

Most talált egy másik nőt, ugyan ezt csinálja, sőt még ki is használja ez az új, megint nem hallgat a gyerekeire, egy kis részét sem akarja felfogni vagy akár elfogadni a tanácsainknak.

Vagy ha azt mondom, hogy éjszaka 1-2 között szokott hozzánk megérkezni (a vállalkozása miatt utazik hetente hozzánk)? Hiába mondjuk, hogy olyankor ne vezessen, meg egyébként is mi pihennénk, másnap munka... de nem. Egyszerűen nem képes időben elintézni a dolgait, hogy emberi időben megérkezzen hozzánk. Éjfélkor indul.. vagy akár egész éjszaka nem alszik, vagy csak pár órát.. egy busznak már az autópályán is nekiment, mert elaludt.. szerencsére semmi baja nem lett.

Párom és köztem csomó veszekedést indukált, mert eleinte én védtem őt meg a hülyeségeit... ezt sem tartom normálisnak.


Belefáradtam, elegem van, de nem tudok nem foglalkozni vele. Hülyeségeket csinál. Anya másfél éve ment el. Fogalmam sincs, hogy bírta 30 évig apa mellett. Kéne neki anya irányítása... Apának mondtam, hogy lehet pszichológushoz kéne mennie, amire a válasz egy minek volt. Aztán, hogy menjünk közösen, de valószínűleg abból semmi nem lesz, mert az ország másik felében élünk. Mit kezdjek a helyzettel? 22/N



2018. jún. 6. 02:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

A kölcsönöket visszaadta időben?

Ne takarítsál nála.


Abban meg ne legyél biztos, hogy komoly kapcsolatot akar, de lányának nem illik mást mondania. 50 éves reálisan gondolkodó férfi már természetesnek veszi azt, hogy jobb megjelenésű nőnek nem elég a személyes varázsa, forintra beárazza azt, hogy havonta mennyire használhatják ki.

2018. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ja és aki nem érti miért költöztem messzi apámtól, ha nem tudok leválni róla, az sem olvasta végig. Egyetemre járok, 2 óra az út autóval (egyébként meg 5). Leválni? mármint ne törődjön az ember a szüleivel? Főleg ha az a te életedre is hatással van?

Nem csak pofavizelünk, hanem lelkiekben is támogatjuk egymást, de lehet ez másoknak fura egy érzelemmentes világban.

2018. jún. 6. 13:06
 13/19 A kérdező kommentje:
Társat keres. Ismerem. Egyáltalán nem tud hazudni senkinek sem. Egy vad idegennek sem. Míg anya élt, megbeszélték, hogy ha egyedül marad valamelyikük, akkor keresnek társat, emiatt ne legyen bűntudat. Apa fél az egyedülléttől, azt gondolja, hogy még most tud szerezni magának és túlságosan ráfeszül.
2018. jún. 6. 13:10
 14/19 A kérdező kommentje:
Kölcsönöket még nem adta vissza. Nekem ráér, de más nem biztos, hogy ennyire toleráns.
2018. jún. 6. 13:11
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!

Hogyan rendezd magadban a dolgot lelkileg?


No megmondom:


FOGLALKOZZ CSAK A MAGAD DOLGÁVAL!


Menni fog? Rém egyszerű.

2018. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Értő olvasás nem megy, azt látom.

A szexuális élete nem érdekel (mimt írtam, tök normális dolog, még egyszer nem írom le), nem abba adtunk neki tanácsot. Beismerte, hogy nem megy neki a nőzés, nincs tapasztalata. Abban szerettünk volna segíteni többször, de megy a saját feje után. Vajon hányszor esik ugyan abba a hibába még míg megtanulja? Nekem hányszor kell végignéznem, ahogy padlóra kerül és hányszor kell felvakarnunk onnan? Erről van itt szó, de valszeg nem olvastok, vagy nem megy az értelmezés.

Egyébként te meg egy vad idegen szexuális életébe szólsz bele és te magyarazol? Nem tudlak komolyan venni. Ha nem tudsz a témához adni, akkor nem kellene belefolyni!


Hogy nem rám tartozik? Az adósságok, a szülői otthon leamortizálása az én életemre is hatással van. Emberek élete van van a kezeim között.. ha egy apró figyelmetlenség miatt bajt csinálok, az csak a kisebbik baj lenne, hogy kirúgnak..mert éjszaka kell megérkezni ugyebár. Vagy ha balesetet szenved, az mennyire nem lenne hatással rám? Örülök, hogy ti ennyire lesz..játok a szüleiteket, ha látjátok, hogy baj van. Lehet az ilyen emberek dugják idős korukban egy rossz otthonba őket? Nem is akarom tudni inkább...


Mindenesetre a lelkiismeretem tiszta marad, én mindent megtettem érte, de nem tudtam a lejtőn megállítani.


Az értelmes válaszokat köszönöm szépen! Üdv mindenkinek!

2018. jún. 6. 23:33
 17/19 A kérdező kommentje:
*pofavizit :D :D Az autokorrektor vicces kedvében volt . :'D
2018. jún. 6. 23:43
 18/19 anonim ***** válasza:

Klasszikus történet. Tipikusan az a fajta ember, aki fiatalon az anyjától egyenesen a párjához költözött, aki átvette az anyai gondoskodó szerepet. Hogy egyedül maradt, rögtön az új gondoskodó anyukát keresi, de a tapasztalatai ismerkedés terén egy tizenéves fiú tapasztalatai a 80-as évekből, ezzel meg nem nagyon veszik komolyan. Ráadásul eltossza az idejét, amivel vállalkozónak nem túl alkalmas, inkább alkalmazottnak kéne lennie, ahol a főnök osztja be az idejét (ha jól érzem, anyukád ezt a szerepet is vállalta mellette).


Szerintem ettől függetlenül van esélye, hogy párt találjon, csak ne adja fel. A pszichológusra szerintem hajlana, ha rábeszélnéd (ez a "csak bolondok járnak oda" gyakori sztereotípia, de legyőzhető).

2018. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Yoda m. ***** válasza:

Ne kérj bocsánatot Kedves Kérdező!


Arról valóban, végképp nem Te tehetsz, h. Apukád olyan lett mostanra, amilyennek leírtad.

De most figyelj, mert Neked szólok. A Te érdekedben. Talán Te értetted kissé félre a Válaszadók többségét.

Ők nem azért írták Neked: - Hagy békén Apádat, Ne foglalkozz vele... - (kissé zanzásítva a lényeg)

hogy meg mondják Te mit NE CSINÁLJÁL APÁDDAL, hanem hogy TE MIT NE CSINÁLJ MAGADDAL. Állandóan csak belefolysz egészen a takarítási (bejárónő) szintig az életébe, miközben azt sulykolod belé, hogy milyen ügye-fogyott is valójában Ő. Mert hogy ezt sem tudja, meg azt sem tudja... mint a kamasz gyerek, stb.

MINŐSÍTED (és magadhoz, magatokhoz képest) keményen lefelé. Vagyis fentről szóltok hozzá, néztek le rá (szavaitokkal ezt sugallva). Ezt pedig senki, ismétlem SENKI NEM SZERETI! Főleg, ha Apád az illető. De ez még akkor is igaz és így van, ha történetesen Nektek (gyerekeknek) van IGAZATOK. Meglehet.

A tisztelt Válaszolók arra hívták fel a figyelmed, hogy

1.) A saját életed kiteljesedése legyen a legfontosabb a számodra,

2.) Amit megtehettetek Apádért, azt már réges-régen megtettétek. Ennél többet nem Te sem tehetsz.

3.) Nem tartozol(-tok) felelősséggel az Ő további élete-boldogulását illetően... Te nem bűnhődhetsz az Ő "bűneiért", s nem vonhatnak felelősségre a baklövéseiért.

No, persze Ő esetleg mondhatja, hogy hát azért is történik mindez (ami történik), mert a) nincs feleségem, b) nincs társam, c) nincs a közelemben a gyermekem... stb. De ez nem lenne más, mint felelősség áthárítás. (Ez egy másik kategória. Most erről nem beszélek.)


SZóval nem is folytatom, inkább javaslom olvasd újra el a Válaszadók gondolatait, s olvasás közben ne tégy hozzá semmit a Te kútfejedből. Ne gondolkozz közben... Csak azt olvasd fel (ha lehet hangosan), ami le van írva.


Különös tekintettel ajánlom figyelmedbe a#3-as sorait, aki igen szépen fogalmazta meg azt a bölcsességet, amit egyébként tanulni is lehet, sőt gyakorlással, tapasztalat szerzéssel el lehet sajátítani, akárcsak a biciklizés, korcsolyázás 'tudományát'.


Ne feledd! Csak...

"Két dolog van, amin az embernek nem érdemes mérgelődnie. Az egyik, amin tud változtatni, a másik, amin nem.” /Platón/


Az ERŐ Legyen Veled!

2018. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!