Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők, ha újraházasodt...

Elvált szülők, ha újraházasodtatok, utaztok a gyereketekkel kettesben? Ez miért nagy kérés?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anya újra is házasodott 9 éve. Az utóbbi 3-4 évben azonban a férje nem hajlandó elvinni engem is a nyaralásokra (még úgy sem, ha a nagyszüleim, vagy apa kifizetné a részemet). Ha megemlítem, hogy én is mennék esetleg, mert olyan helyre mennek, ahová elszeretnék jutni régóta, vagy érdekel, általában azonnal ordít, hogy "IDE MOST KETTEN MEGYÜNK". Pedig nem járnék én a nyakukra, meg nem is velük lógnék a nyaralás alatt... Mindegy, ezen már túlléptem, fel sem hozom. Viszont ha mondom anyának, hogy menjünk el kettesben, akkor automatikusan az a válasz, hogy de tudom, hogy a nevelőapám is jönni szeretne, meg nem hagyhatja itthon... De ezzel az emberrel borzalmas utazni. Mindenért azonnal ordít, csak utazási irodával hajlandó elhagyni az országot, ami szerintem hatalmas pénzkidobás. Egy pohár vizet nem bír magának kérni sehol, ezért bármi nyűgje, baja van, én vagyok ráncigálva, hogy fordítsak neki, intézzek el mindent. Nem érdekli, ha mi nem akarunk menni valami kirándulásra, ő csak azért is befizet mindenkit, utána meg ki van akadva, ha mondjuk, hogy nem megyünk és hogy ő ezen hány száz eurót bukik. Erőszakos, akaratos, mindenhol azt akarja, hogy az ő akarata érvényesüljön, hiába hatalmas ökörség éppen. Szóval ebből a szempontból jó, hogy nem járok már velük nyaralni. Csak mégis hiányzik az, hogy anyával is menjek ide-oda.


Mert apának is hiába van barátnője mindig, ősszel és tavasszal tuti megyünk valahová. A barátaimnál is ezt látom, hogy csinálnak anya-lánya utazásokat, vagy elmennek wellnessbe pár napra... Nekem meg olyan rosszul esik, hogy az anyám egy 3 napos osztrák hétvégére nem jön el velem kettesben.


2018. jún. 6. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Sajnálom, láthatóan muterod is beállt azok közé a nők közé, akiknek egy aktuális fa sz fontosabb mint a saját gyereke. Majd fog még ő sírni ezért, ha az az erőszakos, agresszív barom teljesen elmar titeket egymástól.
2018. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Szóval először nem hajlandó téged sehova elvinni, közös családi nyaralásra, utána meg azt állítod befizet titeket mindenhova, de ti meg nyűgösködtök, és folyamatosan vissza utasítjátok? WTF?
2018. jún. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Metionin ***** válasza:
79%

Az utóbbi 3-4 évben nem akarja a fickó hogy menjen, előtte gondolom voltak. Hiszen 9 éve házasok.

A fazonnak gondolom te csak kolonc avyg a nyakán, mint a feleség velejárója. Csak azt nem értem, hogy az ilyen miért házasodik gyerekes nővel. Anyád valószínűleg fél tőle. Egy normális kapcsolatban ezt felfogná a fickó...

2018. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem vannak olyan helyek ahová hárman mennek, de van olyan ahová csak kettesbe. Nekem is van 2 gyerekem, van ahová együtt megyünk, de a férjemmel csak ketten is elmegyünk ide oda és ők nem nyafognak.
2018. jún. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell társfüggőnek lenni,a tipikus mindegy ki csak vki legyen melettünk kapcsolatban lenni,akkor nincs ilyen gond h csak üvöltözve lehet nyaralni,stb.


Ha meg nem jársz velük nem mindegy,járj a barátaiddal,meg a pároddal,és nem kell tul misztifikálni a szülő gyerek kapcsolatot se,mert 80 % ban nincs is semmilyen kapcsolat, csak egy darabig bérlők vagyunk otthon,vagyis a lakásban,házban,lakók,ennyi,nehézt ezt elfogadni tudom,nekem is időbe telt..

2018. jún. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom, anyukáddal élsz. Apukádnak rengeteg ideje van kettesben az új párjával, ott az a különleges, ha veled töltheti az időt.


Anyukád nem nagyon lehetett kettesben az új férjével, pedig hidd el, egy párkapcsolatban jogos igény az elején, hogy időt tölthessenek együtt. Neki egyből családanyaként kellett indítania az új kapcsolatát, a mostoha faterodnak szintén, apád meg kvázi szingliként kezdhette újra.


Mostoha faterod érthető, hogy megunta, amellett az utazási stílusotok sem klappol (ebben megértelek, én sem szeretem a csak utazási irodával mászkálást...)


Anyukádéknál kimaradt az elején a kettesben, egymásra hangolódós szakasz, egyelőre ezt akarja pótolni. Beszélj vele, hogy elmennél vele kettesben, de legyen mellette idő a párjával kettesben lenni is.

2018. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Mert anyádak a farok az első. Ennnyi az oka.


Apám 12 éve szarik a fejemre, miota mostohaanyámmal összejött, szinte megszüntem létezni számára.


Nem keres, nem ir nem hiv, de én oda ahol lakik, nem mehetek, a nö nem engedi, mert "senki" nem vagyok, szóval fogadd el.

2018. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

7-es vagyok, utazni? Egy kávéra nem ülhetünk be ketten apával a helyi cukrászdába, mert a mostohaanyám máris "sürgős" ügyben felhívja, hogy menjen haza.


Ennyit erről.

2018. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyik héten anyánál, a másik héten apánál vagyok. Szóval de, van idejük kettesben lenni.


Meg pl. Dominika nem az a hely, ahová az ember csak úgy kiruccan a barátaival egy hétvégére.

2018. jún. 7. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül azért van ez, mert az anyja nem a gyereket választotta.

Nálunk is hasonlóképpen zajlottak le ezek a dolgok.

Anyukám egyfolytában görcsölt, hogyha ellentmond a párjának, vagy kinyilvánítja a nemtetszését, akkor előbb vagy utóbb lelép a pasas. Ezért sokszor csak csendben hallgattunk.

Régebben nyilván azért mentetek hárman, mert így a pasas mutathatta, hogy foglalkozik veled (pl. befizetett titeket kirándulásra), stb.

Ha téged ez zavar, beszélj kettesben anyukáddal.

Egyébként szerintem teljesen normális, hogy rosszul esik neked.

2018. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!