Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők, ha újraházasodt...

Elvált szülők, ha újraházasodtatok, utaztok a gyereketekkel kettesben? Ez miért nagy kérés?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anya újra is házasodott 9 éve. Az utóbbi 3-4 évben azonban a férje nem hajlandó elvinni engem is a nyaralásokra (még úgy sem, ha a nagyszüleim, vagy apa kifizetné a részemet). Ha megemlítem, hogy én is mennék esetleg, mert olyan helyre mennek, ahová elszeretnék jutni régóta, vagy érdekel, általában azonnal ordít, hogy "IDE MOST KETTEN MEGYÜNK". Pedig nem járnék én a nyakukra, meg nem is velük lógnék a nyaralás alatt... Mindegy, ezen már túlléptem, fel sem hozom. Viszont ha mondom anyának, hogy menjünk el kettesben, akkor automatikusan az a válasz, hogy de tudom, hogy a nevelőapám is jönni szeretne, meg nem hagyhatja itthon... De ezzel az emberrel borzalmas utazni. Mindenért azonnal ordít, csak utazási irodával hajlandó elhagyni az országot, ami szerintem hatalmas pénzkidobás. Egy pohár vizet nem bír magának kérni sehol, ezért bármi nyűgje, baja van, én vagyok ráncigálva, hogy fordítsak neki, intézzek el mindent. Nem érdekli, ha mi nem akarunk menni valami kirándulásra, ő csak azért is befizet mindenkit, utána meg ki van akadva, ha mondjuk, hogy nem megyünk és hogy ő ezen hány száz eurót bukik. Erőszakos, akaratos, mindenhol azt akarja, hogy az ő akarata érvényesüljön, hiába hatalmas ökörség éppen. Szóval ebből a szempontból jó, hogy nem járok már velük nyaralni. Csak mégis hiányzik az, hogy anyával is menjek ide-oda.


Mert apának is hiába van barátnője mindig, ősszel és tavasszal tuti megyünk valahová. A barátaimnál is ezt látom, hogy csinálnak anya-lánya utazásokat, vagy elmennek wellnessbe pár napra... Nekem meg olyan rosszul esik, hogy az anyám egy 3 napos osztrák hétvégére nem jön el velem kettesben.


2018. jún. 6. 23:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
19%
Csak halkan megsúgom sok ember ennyi helyre nem jut el,amiket felemlegetsz. Egy anya lánya program lehet egy shoppingolás,éttermezés,strandolás is. Szóval elöbb próbálj egy egy napos dologgal indítani. Én már rég az apámhoz költöztem vna.
2018. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
41%

Undorító, hogy egy ilyen jellemtelen alak, mint a mostohaapád, szét akar titeket anyukáddal választani. Egy idióta, ha felnőtt férfiként is úgy viselkedik, mint egy ötéves, akinek az anyja már nem mindig csak rá figyel, és ez neki nem tetszik. Ő most azt akarja, hogy te szépne békénhagyd őt az anyukáddal és foglald el magadat egyedül. Szerintem az egy megoldás lehet, ha kijelented, hogy egyedül márpedig nem maradsz otthon. Ha kiskorú vagy, nem hagyhatnak téged magadra, amikor kedvük tartja, így a pasinak törsz borsot az orra alá, mert vagy visz magával vagy egyedül megy, mert anyukád a gyámodként nem hagyhat egyedül otthon téged hetekre, amíg ők Dominikán süttetik a hasukat.

Én a helyedben ezt közölném a pasijával, sőt, felvetném, hogy szívesen hazaköltözök teljes időre anyukámhoz, na akkor tuti nem fájna neki, hogy elvigyen nyaralni vagy hagyja a közös programokat.

Egyébként megoldás lehet az is, hogy elutazol velük például Dominikára (megértem, én is szívesen elmennék ilyen helyekre), de felajánlanád, hogy te nem mész velük a közös programokra, hanem magadtól kiülsz a tengerpartra és elleszel egyedül, ők meg mehetnek a közös programokra.

Engem mérhetetlenül felidegesít, hogyha egy férfi természetesnek veszi, hogy a negyven évesen feleségül vett párja mindent eldob érte. Persze anyukád sem semmi, hogy egyáltalán elgondolkodik azon, hogy inkább az új pasiját választja, mint téged, nemhogy még közli is veled... Anyukád párjának veled együtt kellene elfogadnia anyukádat, nem pedig megpróbálni elszakítani téged tőle.

2019. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!