Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az én hibám, hogy...

Szerintetek az én hibám, hogy így alakultak a dolgok? (lent a részletek)

Figyelt kérdés
Sosem volt jó a viszonyunk a szomszéd családdal, viszont egy tegnapi esemény hatására még rosszabb lett. Sorházban lakunk, közös a kocsifeljáró. A garázs 2 állásos, egyik fele a miénk, viszont nincs elválasztva fallal, csak képzeletben. A szomszéd gyerekek mindig a garázsfeljárón fociznak, sokszor a garázsban is labdáznak, ahol a kocsink áll. Ma az egyik gyerek kővel dobálta a garázs feletti lámpát, ami erre betört. Apukám éppen indulni akart, kint volt a garázsban, látta ezt és a gyereket elhúzta onnan a karjánál fogva, nehogy valami mást is dobálni kezdjen. Az, hogy elhúzta állítólag fájdalmat okozott neki. Azután a gyerek elmesélte az anyjának ezt, aztán az anyja csengetett nálunk. Mondta, hogy megfizetik a kárt, de a gyerekéhez ne nyúljanak. De apa ekkor már nem volt otthon, elment valami céges eseményre. Ezután kb. egy órával a teraszon ültem, és hallottam, hogy a nő is kint van, és felhívja a barátnőjét. Elmesélte neki mi történt, és a barátnője javasolta neki, hogy hívja fel a rendőrséget. Én ezt elmondtam anyának, aki szintén továbbadta ezt apának, amikor hazajött. De apa arról sem tudott még, hogy azelőtt átjött a nő és beszélni akart vele. Ezután apa átcsengetett hozzá, közben nagyon dühös volt (nyilván ivott is a rendezvényen). Utánafutottam, hogy ne csináljon semmi hülyeséget, ő megnyugtatott. Ezután hallottam, hogy nagyon hangosan veszekednek, apám bírálta a nőt, hogy nem tudja megnevelni a gyerekeit (szó szerint a tetőn ugrálnak). Majd a nő külsejére is tett megjegyzést. Apa ma át akart menni bocsánatot kérni, de a nő mondta, hogy többet nem beszél velünk. Tudom, hogy a szüleim nagyon pletykások, sokszor leskelődnek az ablakban a szomszédok után. Anya mindig panaszkodik apának, hogy milyen rosszak a szomszéd gyerekek. (Ha anya jön, csak sokadik dudálás után mennek le a kocsifeljáróról, hogy be tudjon állni) Ezek alapján szerintem hiba volt elmondanom a telefonbeszélgetést, csak rontott a helyzeten. A szomszéd családnak sem könnyű az élezete, hallom, hogy sokszor veszekednek, Ma viszont nagyon csendben voltak, a gyerekek sem voltak kint. Szerintetek is hiba volt elmondanom anyának, amiről a nő beszélt a barátnőjével? Mit csinálhattam volna másként? Egyébként apa nem agresszív típus, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam ki tőle, de az jogos volt.

2018. jún. 9. 20:50
 1/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek nem jelenti fel apát?
2018. jún. 9. 20:52
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát, ez tipikusan az a helyzet, amikor az összes szereplő (te, szüleid, szomszéd család, telefonon felhívott barátnő) egyformán idiótán viselkedtetek.Nem tudom eldönteni ki volt a kevésbé nemnormális közületek.

Ha gonosz akarnák lenni, mondanám, hogy megérdemlitek egymást.

2018. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet valakit feljelenteni azért, hogy egy gyereket a karjánál fogva arrébb húzott.
2018. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondanám, hogy a te hibád, hogy így alakult a helyzet. A szüleid és a szomszéd felnőtt emberek, tettük súlyának teljes felelősséggel. Apád részéről eleve baromság volt oda menni a szomszéd házába úgy, hogy ittas volt. A szomszéd részéről, meg mielőtt támadó hangnemben lép fel veletek szemben nem ártott volna tájékozódni, hogy és mi történt pontosan. (Kivéve, ha apád tényleg annyira durván rángatta agyereket... mondjuk konkrét nyoma is van annak karján, azért akkor érthető lenne a szomszéd kiakadása.)

Te gondolom még fiatal vagy gyerek. Ezt a helyzetet nem neked kell megoldani. Az meg hogy aggódsz apádért és elmondtad anyádnak a telefonhívást természetes.

Hagyd rájuk, ne bonyolítsd a sztorit tovább, majd megoldják ők. Egyébként ha a gyerek karján nem látászik semmi, csak eltúlozta az egészet, mi alapján jelentenék fel apádat a rendőrségen? Majd lenyugszanak a kedélyek. Bár közös grillezést ne várj a jövőben. :D

2018. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. ha maradandó nyoma maradt, feljelentheti


2. az más kérdés, hogy ha az én gyerekem dobálna kővel bármit is, kapna érte

2018. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért viszont simán feljelentheti, hogy az ittas apád az engedélye nélkül átlépte a küszöbét.


Magánlaksértés.

2018. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem bent be, az ajtóban beszélgettek.
2018. jún. 9. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
3%

Teljesen mindegy, a kapuján bement, vagy az ő "udvar részébe".


Hiába nincs esetleg kerítéssel elválasztott telekhatár, apád magánlaksértést követett el.



Amúgy fenntartom, hogy az anyuka az idióta, de apád helyében másnap beszéltem volna vele.

2018. jún. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha én lennék te, tiszta lelkiismerettel élvezném a szomszédból áradó csendet a mai napon :)

Ha ehhez ez kellett, akkor ez kellett. Különben meg jelentsék csak fel apukádat, az, hogy a karjánál fogva arrébb húznak valakit, nem jelent semmit, még nálam sem marad nyoma, pedig nagyon könnyen jelennek meg rajtam lila foltok. Ergo még a szomszéd nőt fogják elővenni rágalmazásért.

2018. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!