Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról a helyzetr...

Mit gondoltok arról a helyzetről, ha egy igen magas bevétellel rendelkező anyuka nagyon kevéske gyerektartás miatt gyötri a rossz helyzetben élő exét?

Figyelt kérdés
Tehát válás, anyuka nettó 800 000-ből él havonta, mégis bíróságra, perre megy, mert az apuka nem mindig tudja odaadni a 30 000 Ft-os gyerektartást. Anyukának az nyilván nem számít, de egy keveset kereső embernek a megélhetése múlik rajta...
2018. jún. 13. 12:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/114 anonim ***** válasza:
41%
utolsó oké, de itt miért nem azt mondod hogy mivel anyuci a pénzes itt, vegye le a terhes apuci válláról, és ne kérjen gyerektartást? Hiszen ugyan az a szitu, csak a felállás fordított:-)
2018. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/114 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert nem ugyanaz. Az előző példában szó nincs arról, hogy anyuci semmit nem tesz bele. Én a plusz költségekről, úgynevezett extrákról beszéltem. Attól még a gyerek mindennapi eltartása ugyanúgy a 2 (ugye tudsz kettőig számolni?) szülőre hárul.

A te példádban "a teher levétele" = apuka minden költség alól mentesül, a mindennapi feladatokról nem is beszélve, de ha maradunk kizárólag az anyagiaknál, akkor az nagyon nincs rendben, hogy apuka semmit nem tesz hozzá...

2018. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/114 anonim ***** válasza:
83%
Apám ugyan így kommunikálta le, hogy nincs pénze és anyu egy pénzéhes aki nem is ránk költené, miközben apunak a mai viszonyokhoz nézve több tízmilliós összegű pénze volt, anyunak meg nem mert a fizetését ránk költötte.
2018. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/114 anonim ***** válasza:
82%

"ezen az oldalon, fordított helyzetben, ha a nőnek kevés a bevétele, és a férfinak sok, rögtön a férfinak esnek hogy fizessen a megbeszéltnél több gyerektartást hogy anyucinak könnyebb legyen."


Én olyat még nem láttam, hogy a gyereket egyedül nevelő férfit biztatták volna, hogy kérjen pénzt az exétől.

2018. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/114 anonim ***** válasza:
64%

#104

Mivel a gyerekét egyedül nevelő férfiak száma kb 10% az ilyen helyzetben lévő nőkhöz képest.

2018. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/114 anonim ***** válasza:
0%
Lehet h kirohogtok de a 30.000 ft-os gyerektartas az k.rva sok!!! Es ki tudja h az adott szemelynej mennyi a havi betevoje , pl ha eleg alacsony vegyuk akkor 150.000 ft havonta , akkor 30000 ft gyerektartas , + marad 120000 ft-od a szamlak befizetesere es a kajara... Vicc
2021. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/114 anonim ***** válasza:
69%

"Lehet h kirohogtok de a 30.000 ft-os gyerektartas az k.rva sok!!! "

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Jól gondoltad, ez egy vicc, amit leírtál.

Ha meg 150et keres, akkor olyan is....

2021. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/114 anonim ***** válasza:
0%
Nem vicc, ha akarod tudni van olyan ismerősöm akinek az anyja nagyon sok adossagot hagyott ra es havi 150.000 keres mert vonnak le belole, ebbe gondolj bele. Ha hiszed hiszed , ha nem akkor nem , de az a legszomorubb h van ilyen.... Igazan vicces ....de a 30.000 ftos gyerektartas az tenyleg sok .... De ez igazan vicces
2021. jún. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/114 anonim ***** válasza:
De lehet h mas tobbet keres ey ki tudja fizetni
2021. jún. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/114 anonim ***** válasza:
69%

Én nem 107-es vagyok, de szerintem is vicces. Adósságot nem lehet örökölni, csak az öröklött vagyon erejéig. Szóval nem tudom, mit kell itt hazudozni.

De még ha van is adóssága valahonnan, attól a gyerek még ugyan úgy éhes, ugyan úgy kinövi a cipőjét, ugyan úgy kell neki felszerelés az iskolába. Itt már rég túl vagyunk a 30ezren és ez még csak a nagyon minimum. Ilyenekről, hogy ruha, játék, szórakozás, utazás (nem a bahamákra, csak a helyi buszbérlet, vagy egy bicikli sem olcsó), gyógyszer, esetleges fejlesztés, elektronikai kütyük, ne adj úr isten egy lakáskassza, ilyenekről még szó sem volt.

Nem tudom egyes férfiak miért gondolják, hogy a gyereket csak megcsinálni kell. Gondolom őket sem vízen és száraz kenyéren tartották a szüleik.

2021. jún. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!