Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan jelentene fel ezert?

Jogosan jelentene fel ezert?

Figyelt kérdés

Apum es anyum 3 eves korom ota nem elnek egyutt. Apu kb. 10 evig nem fizetett gyerektartast, utana kozvetlenul nekem utalt par evig havonta vagy kethavonta. December ota ez is megszunt, mert o ugy gondolja, hogy nem jarok iskolaba. Pedig jarok, de en mar nem akarok harcolni, lassan ott tartok, hogy elgyaszolom oket es apai agrol az egesz csaladot. Ha felbukkantak, mindig csak valami rossz tortent.


Most viszont a helyzet a kovetkezo...

Anno mivel apu nem fizetett, anyu intezkedett, igy raterheltek a penzt a hazukra. Ez elmeletileg 80ezer forint, de lehet, hogy azota mar tobb.

Ezt a hazat apu csaladja el akarja adni, es most anyut zaklatjak ezzel, hogy nyilatkozzon, hogy apu azt az adossagot mar visszafizette. Anyu nem akar nyilatkozni, egyreszt mert nem rendezte ezt a tartozast, masreszt meg elmeletileg ez az en oroksegem (?).

Ehhez kapcsolodoan, nem olyan reg az allam kuldott felszolitast apunak, hogy a 10 evre osszegyult tobb szazezres tartozasat fizesse vissza. Mivel az allamtol kaptuk a gyerektartast helyette. Nos, ismerosokkel elintezte, hogy legyen egy olyan papirja, amiben az van irva, hogy havonta 50ezret keres kozmunkaval, igy meltanyossagi alapon elengedtek a tartozast.

Hozzateszem Ausztriaban dolgozik evek ota. Nem kis penzt keres.


Mivel anyu nem igazan hajlando intezkedni, azt mondta neki, hogy ugyvedhez fordul,fel fogja jelenteni. En aggodok es baromira idegesit, hogy nem tud a seggen megulni. Mindig kell a balhe... anyu erre annyit mondott, hogy inkabb azzal foglalkozna, hogy fizessen nekem, de hat apu meg van rola gyozodve, hogy en nem jarok iskolaba. Attol tartok, hogy szinten vannak ezugyben is olyan papirjai, amik nem fedik a valosagot.


Illetve o igenyelt utanam osztrak csaladi potlekot. En nem irtam ala semmit, nem tudom, o helyettem ezt mgcsinalta e. Ezt jogtalanul vette fel utanam? Apu az orszag masik vegen lakik.


De elsosorban a feljelentos ugy erdekel.. tudna valaki segiteni ez ugyben? :(

Nem vagyok tisztaban a jogszabalyokkal vagy hogy ilyen helyzetben mi varhato.

20/L



2018. márc. 8. 15:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Apud miért akarja anyukádat feljelenteni? Mert szeretné megkapni a pénzét? :D


Apádnak van vaj a füle mögött, nem anyukádnak.

2018. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%

Miért kéne fizetnie amikor elmúltál 18?

Amit addig nem fizetett ki, azt kikéne és jött is neki a felszólítás, de valahogy elintézte hogy ne kelljen. Én a helyetekben egy ügyvéddel beszélnék hogy mi a teendő. Itt úgyse ért hozzá senki, hiába kérdezel bárkit is.

2018. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
27%
Gyeretartás 18 éves korod után NEM jár.
2018. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%
Én a helyedben (anyud helyében) hagynám a pi.be azt a tartozást. Gondolom nem pár százezerrel lesztek kijjebb vagy beljebb. Ahogy az írásodból pedig lejön apudnak semmibe nem tart ilyen olyan papírokkal capcarázni ergo képes bármire. Ilyen gusztustalan emberrel megszakítanék minden kapcsolatot.. Pont ahogy írtad elgyászolnám őket.
2018. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Osztrák családit jogilag nem lehetne megigényelni rád, ha csak nem laksz te is Ausztriában. Ezeket keményen büntetik, szóval szerintem addig jelentsétek fel, amíg nem hat ki ez az ügy rátok is. Nehogy megtudják, hogy nem is ott laksz, é azt hiszik ti is benne vagytok anyukáddal.

(Angliából sok cigány ezért lett hazatoloncolva, mert más személyek gyerekeire igényeltek családi pótlékot.)


A ki nem fizetett gyerektartásért is feljelenthetitek. Anno én anyám is ezt csinálta, és apám egyetlen jövedelméből, a 32 ezer nyugdíjából vonták le a felét azthiszem, minden hónapban.

Vagy ha ezt kijátssza valahogyan, akár a hamis közmunkás papírért is szólhatnátok valakinek.

2018. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Hat o azt allitja, marmint apu, hogy amig iskolaba jarok jar a gyerektartas. De engem mar ez erdekel a legkevesbe, nem szamoltam az o segitsegevel soha, az anyagi dolgaimba se szamoltam bele, hogy "na ez igy okes lesz mert apu ugyis kuld penzt". De meg tavaly decemberbe kijelentette, hogy ha nem sulizok, neki nem kotelessege fizetni. Kotelessegbol segit a gyerekenek? Hagyjukmar :D

Nyaron felesegul vett egy idosebb not, azota talal ki egyre surubben hulyesegeket.


Azert akarja anyut feljelenteni, mert, hogy o kifizette mar azt az x osszeget, nem fogja megegyszer. Ez persze nem igaz.

Anyu meg nem akar az o dolgaikkal foglalkozni, van eleg baja enelkul is, plusz azt se akarja, hogy azt a kis penzt is elvegyek tolem. Es ezert akarja feljelenteni.

2018. márc. 8. 15:42
 7/30 A kérdező kommentje:

Tehat az osztrak csaladi miatt engem is megbuntethetnek? O valltig allitja, hogy semmi susmus nincs benne, kulonelo szulok is igenyelhetik.

Mindig anyukammal laktam, vele soha.


A kozmunkas papiros dolognal meg az jutott eszembe, hogy visszalehet nezni, hogy 20-30ezret fizetett ezzel szemben.

2018. márc. 8. 15:44
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
Barátnőmet az apja pár ezer forintért perelte be,vissza kapta,pont nem érdekelte az apja,miután fel se hivta sose,láthatás se volt... A Barátnőm szép szavaival együtt amit a biró felvett megkapta azt a kb hatezer forintnyi gyt túllépést.. Most meg szülőtartást akar magának,jó vicc,hát beintett neki...
2018. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, amíg KÖZÉPiskola nappali tagozatára jársz, de max 20 éves korodig.

Középiskolába jársz?

Ha nem, apádnak ez lett jelezve (hivatalosan, bizonyíthatóan) és ő nem kérte a bíróságtól a tartásdíj megszüntetését, akkor ő a hunyó, és jár a pénz.

Ha nem, és apádnak ez nem lett jelezve (hivatalosan, bizonyíthatóan) akkor bizony anyukád a sáros, mert neki ezt jelezni kellett volna mondjuk egy tértivevényes ajánlott levélben. Akkor nem jár a pénz, és felelősségre vonhatják csalásért. "tévedésbe ejt vagy tévedésben tart".

Ha középiskolás vagy és még nem töltötted be a 20-at,akkor jár a pénz.

2018. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%

Téged miért büntetnének az osztrák családi miatt? Nyugi.

Csak apádat büntethetik. Neked tudnod se kell róla, hogy milyen pénzeket vesz fel, és milyen címen.

2018. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!