Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról a helyzetr...

Mit gondoltok arról a helyzetről, ha egy igen magas bevétellel rendelkező anyuka nagyon kevéske gyerektartás miatt gyötri a rossz helyzetben élő exét?

Figyelt kérdés
Tehát válás, anyuka nettó 800 000-ből él havonta, mégis bíróságra, perre megy, mert az apuka nem mindig tudja odaadni a 30 000 Ft-os gyerektartást. Anyukának az nyilván nem számít, de egy keveset kereső embernek a megélhetése múlik rajta...
2018. jún. 13. 12:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 anonim ***** válasza:
65%

Batyonak Egy doboz ovszer kell nem vigasztalas

Csoro ? VedekezEn ne gyereket csinaljon

Eszbonto az elso csaladja helyett az uj szamit?

2018. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/114 anonim ***** válasza:
64%

66%-os hogy oda ne rohanjunk. Nem tudom miből gondolod hogy a magadfajta bármilyen értelmes nőnek veszteség lenne.

Rengeteg a családcentrikus férfi, aki pont ugyanúgy vágyis gyerekre mint a nő, aki pont annyira szereti azt a gyereket mint a nő, aki pont ugyanúgy a legjobbat akarja a gyerekének mint a nő. És esze ágába nem lenne turbó mami meg hasonló ocsmány gúnyneveket adni a párjának, akit "szeret" mert az a gyerekével is foglalkozik a gyerekét is szereti. Sőőt "babucikázni" sem fog gúnyosan. Igazából azt látom a környezetemben (sok kisbabás ismerősöm van) hogy a friss apukák ugyanolyan izgatottak mint az anyák, pont eszükbe nem lenne rangsoron agyalni :D

Nektek meg kis "kihanemének" egyáltalán nem kell gyereket vállalni. Sőőőt! isten ments hogy bármelyik gyereket egy életre megnyomorítsatok egy óriáscsecsemő "apával". Lehet örvendezni az aktuális pncinak, meg a kizárólagos figyelemnek, ami a nárcisztikus kis lelketeknek kijár, el lehet mondatni a nővel naponta hogy "igen drágám még mindig te vagy az első" :D

Az ilyen ne akarjon családosdit játszani, de ahhoz sincs semmi joga hogy mások családi dolgába beugasson, hogy ismeretlenül gúnyolódjon nőkön, turbómamizzon meg babucikázzon.

2018. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 anonim ***** válasza:
70%

" sokkal könnyebben talál magának új társat és sokkal szélesebb körből az a férfi, akinek kevéssé van jelen az életében az előző kapcsolatból származó gyereke, mint az, aki továbbra is aláveti magát a gyerek érdekeinek"


Ja értem, tehát most te arra vered a nyálad, hogy ha leszrod a gyereked akkor ragadnak rád a nők :DDD azta de menő vagy. Kár hogy érzelmileg egy nagy nulla, egy valódi lelkinyomoronc :)

Ezt előadod így ebben a formában egy nőnek hogy "igaz van gyerekem de direkt nem foglalkozom vele, hogy jobban imponáljak más nőknek" akkor konkrétan kiröhög :D Aki meg nem azzal pont megérdemlitek egymást. Két EQ nuku hülye egy pár.

Lehet vagy nem lehet valakinek gyereke, az undorító viselkedés sehogy nem menő.

2018. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
30%
#52-#53, szimpla tényeket mondtam a hölgyek finoman szólva se koherens viselkedéséről a témában. Lehet ostorozni a hír hozóját, attól még a tény tény marad:)
2018. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
62%

Itt semmiféle tények nincsenek, csak egy gyerekfóbiás, én vagyok a világ közepe beállítottságú phöcst látok, aki max irigykedhet azokra a férfitársaira, akik nem élnek lelkinyomorral :) Nektek marad az ugyanilyen kaliberű hülye nő.

A pártalálásról meg: egyik barátnőm tanítónő, tele vannak az osztályok mozaikcsaládokkal, értsd úgy hogy anyuka pont ugyanúgy új párral van, aki a gyerekinek nevelőapja, mint ahogy az apukák vannak új nővel, nevelőanyával.

Hiába szingli valaki ha nem lehet összeegyeztetni a két ember értékrendjét, felfogását, világhoz való hozzá állását a másikéhoz. EZ EQ nuku lét nem mindenkinek imponáló, na ezek a tények :))

Gyereket nem akaró koromban sem kellett volna egy családokon, kisbabákon gúnyolódó balfax...:D Gyereket lehet nem akarni kulturáltan is, mondjuk nem foglalkozni a témával. De aki teleszemeteli a GYK-t pl a családról alkotott gúnyos képével, meg a nőket fikázza azzal komoly bajok vannak agyban.

Na de sebaj, te legyél csak magadra nagyon büszke hogy ilyen faxagyerek vagy :DDD

2018. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
34%

#55, savanyú a szőlő effekt?:)

Persze tudjuk, a ti ismerőseitek mind így meg úgy... de azért lássuk be, az első gyerek születése utáni válási csúcsot, a 46% házasságon kívül születő gyereket, a házasságok 50+%-os felbomlását csak összehozzák valakik, és nem a marslakók hamisítják a KSH-adatokat... sőt az se az ő művük, hogy a kérdés alapja, a gyermektartás A legrosszabbul, legkisebb arányban behajtható teher, szóval ennek az elkerülése az össz-társadalmilag legelfogadottabb. Ez van.

Persze roppant kényelmes a probléma tagadása, csak ez az "amit nem látok, az nincs" az olyan 2-3 éves korra jellemző, és biztosan sehova se vezető attitűd. A valódi kérdés inkább az, hogy hogyan lehetne közelíteni egymáshoz a családjogot meg a való életet...

2018. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 anonim ***** válasza:
59%

Az savanyú :DDD nagyon.

Kár beléd a szó. Na menj szépen és verd ki még vagy 2-szer arra, hogy a gyerekes nők nem találnak párt (szerinted), míg a fajtád aki bevallottan és büszkén lexarja a saját gyerekét, rátok bezzeg tapadnak (szerinted) :DDDD

Értelmes vita hiányában kér ezen veszekedni.

Igazából részedről nincs itt szó másról mint kárörömről, meg élvezkedésről aziránt hogy a nőknek milyen rossz. Echte nőgyűlölőkkel soha nem lehet értelmes vitát folytatni mert az indulataitok érzelmeitek felülírnak minden józan észt.

Azt meg pont nem érdekel hogy szerinted az én ismerőseimmel mi van. Én meg mondhatnám hogy persze egyszerűbb ilyenkor meghazudtolni a másikat, mint elfogadni amit ír. Vagy szimplán csak arról van szó hogy számodra feldolgozhatatlan hogy valaki nem úgy él/gondolkodik mint te?

Végülis....aki elvakult nő-gyermekgyűlölő más kárára élvezkedő nyomoronc azért miért is tudná? :D

Szánlak az a marha nagy helyzet. Igazán tartalmas és boldog életed lehet ha naponta a GYK-n kell kiélned magad ahol vagy az abortusz ketgóriába őrjöngsz hogy a nő miért nem megy abra, vagy a családi kapcsolatok kategórában hogy a családban tuti nem egyetértésben lett gyerek, a nők meg mind egyedül döglenek meg :DDDD

Édes Istenem...és akkor nekem savanyú bár mi is? Nem tűnik fel hogy itt egy frusztrált egyáltalán nem kiegyensúlyozott életet élő, gyűlölködő kis fotelhuszár van az pedig te vagy? Nem érzed mennyire szánalmas vagy a mániákus gyűlölködéseddel?

Mondjuk tök nyolc, normális emberek életére pont nulla befolyással van egy ilyen elmeháborodott lelkinyomorék kitörései. Na most szaladj, kérd meg a jól idomított párocskád hogy mondja el még neked 10000szer hogy a világegyetem is körülötted forog, majd szaladj az ab kategórába kit lehetne elküldeni kaparásra, majd hajtsd álomra úgy a fejed hogy te tartalmas napot zártál ma is. persze gyógyszert ne felejtsd el bevenni mert az fontos. Még a végén kárt teszel valakiben.

2018. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
84%

Én szimplán azt gondolom, hogy a bátyádnak több felelősséget kellene vállalnia a tetteiért. Nem lehet arra alapozni, hogy most épp mi van.

Mi történne, ha az anyuka elvesztené a 800 ezres állását és nagyon is fontos lenne neki a 30ezer havonta? Akkor a bátyád azt mondja neki, hogy bocs, kell az új gyerekre?


Ha valakinek nehézséget okoz havi 30 ezer forint, akkor nem biztos, hogy a második gyerek a legfontosabb, hogy aztán annak se jusson semmi.

De egyébként mindegy, mi mit gondolunk, mert ha megítélték a gyerektartást, és a nő ragaszkodik hozzá, akkor a tesódnak fizetni kell. Nincs más választása. Kérhet csökkentést a másik gyerek miatt.

2018. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
55%

66%-os kár a statisztikákkal példálózni, mikor ezekbe mindenféle ember beletartozik. Engem például nem érdekel. A párkapcsolat pont olyan kapcsolat, mint bármelyik más emberi kapcsolat. Tenni kell érte, ápolni kell, kölcsönösen odafigyelni egymásra, és akkor nem lesz baj. Aki meg átgondolatlanul vállal gyereket, vagy nem törődve a baljós jelekkel beleszül egy amúgy is haldokló kapcsolatba, vagy nem foglalkozik a párjával eleget, na azok erősíthetik a statisztikákat.

Abban meg tök igaza van előttem írónak, hogy más fuccsra ment házassága/gyerekvállalása nem befolyásolja az enyémet, vagy a szomszédét. Az az ő baja, az enyém meg az enyém amit majd én orvosolok. Kár a hangulatkeltés. Azon örömködni hogy másnak majd milyen rossz lesz (vagy milyen rossz) meg valóban nagy kreténség. Te tényleg ezt élvezed? Remek ember lehetsz, na.

2018. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 anonim ***** válasza:
35%
#59, én az IGAZSÁGOT élvezem.:) Persze, az ember a saját élete problémáit oldja meg, de egy nyilvános fórumon, ahol másnak ad tanácsot, ott kifejezetten hasznosnak gondolom, ha nem ideákból, hanem tényekből indul ki.
2018. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!