Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak félig mérgező...

Mit csináljak félig mérgező szülőkkel? (hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval több dolog is van, amiért csak "félig" mérgező szülőkről beszélek.


Az a helyzet, hogy nem engedik, hogy "éljek". Több napon át való győzködés hatására engednek el bulizni, de mindig be kell számolnom, hogy kivel-hova-mikor mit fogok csinálni (értsd: 2 havonta 1x).Mivel BP agglomerációjában élünk, így éjszaka nem megoldható a hazajutás a bulik után tömegközlekedéssel, és alig engedik meg, hogy egy barátomnál aludjak a kollégiumban.


Egy hazugságvilág az életem velük szemben, mert sajnos kikényszerítik. Ha délután végzek az egyetemen, akkor muszáj hazudnom nekik, hogy pl. könyvtárban vagyok vagy gyakorlatom van aznap, hogy valamennyit tudjak lógni az egyetemi barátaimmal, mert egyből jönne a telefon, hogy mikor jössz haza (értsd délután 4-5-6 kor!!) ne menjünk-e érted stb.


Itt a nyár, van egy csomó barátom az egyetemről, viszont a szüleim nem ismerik őket személyesen. Viszont a barátaim hívtak ide-oda az ország különböző részeire hogy csináljunk ezt-azt a nyár alatt. Viszont el se merem mondani otthon, hogy mondjuk "lehívtak Pécsre, 3 napig ott leszek egy barátomnál" mert anyám kb szívinfarktust kapna. Neki konkrétan még akkor is komoly aggályai lennének, ha egy 100 oldalas dokumentációt hoznék egyenesen a nemzetbiztonsági hivataltól a barátomról és családjáról, hogy nem közveszélyes bűnözők.


Említettem, hogy BP agglomerációjában lakunk. Az út az egyetemre minden nap kb. 1,5 óra tömegközlekedéssel (csak oda!). El tudnám intézni, hogy kollégiumba kerüljek, de a szüleim hallani se akarnak róla. Pedig mondtam nekik, hogy a kollégium díját fizetem, mert kapok annyi tanulmányi ösztöndíjat (nem feltétlen a tőlük való szabadulás miatt lennék kolis, hanem a beutazás megspórolása miatt)


2 éve van jogosítványom, de még mindig csak akkor vezethetek, ha egyikőjük mellettem ül.Az autót elkérnem egyedüli használatra kb. esélytelen. Egyik ismerősöm se vihet el autóval, mert nagyon félnek, hogy bajom lesz egy balesetben.


Viszont, a sok rossz ellenére a tanulmányaimban mindig támogatnak, anyagi-nem anyagi téren egyaránt.Soha nem emeltek kezet rám, nem ordibáltak velem stb. Bármi kellett, megkaptam (ha értelmes dolog volt persze). Jó gimnáziumba járattak, és jó egyetemre is járok (BME-Vegyészmérnök), jó átlagom is van. A koli helyett még abba is belemennének, hogy saját autóm legyen (tudom, kicsit paradoxon az előzőek alapján).


Mi tévő legyek? Tudom én is puhap*cs vagyok valamennyire, meg költözzek el stb. De Budapesten ez baromira nem egyszerű és valószínűleg ők is vérig lennének sértve :(


20/F


Köszönöm, hogy elolvastad.


2018. jún. 13. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezek nem mérgező, hanem túlféltő szülők. A mérgező szülő tönkretesz, sosem leszel ép felnőtt. Biztos ez sem kellemes, de nem dorongolnak le lépten-nyomon, hogy te micsoda kis értéktelen szar vagy, belőled sosem lesz semmi és senki, stb.


Ha a kollégium díját meg tudod fizetni magad, és elmúltál 18 éves, akkor mi tart vissza? Meddig fogod tűrni, hogy rád telepedjenek? Gondolod, hogy egy napon majd hirtelen abbahagyják? Addig nem, amíg nem bizonyítod, hogy felesleges folyton aggódniuk. Szóval költözz el szépen, és bár hisztériázni fognak, de egy idő után lenyugszanak.

2018. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ebben en is csak a tulfeltest latom.

Allj a sarkadra,mas megoldas nincs. Kicsit elviseled,hogy megsertodnek aztan ugyis szent a beke. Mert nekem ugy tunik szeretnek,csak nagyon vigyazni akarnak rad:)

2018. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! A kollégiumtól az tart vissza, hogy a segítségük nélkül, (legjobb tudomásom szerint) fizikailag nem tudom összegyűjteni a jelentkezéshez szükséges dokumentumokat (fizetési kivonatok,nyilatkozatok a lakcímre bejelentett emberekről stb). Ezek nélkül meg ugye alapból 0 pont a jelentkezésem.
2018. jún. 13. 21:57
 4/12 TR75 ***** válasza:

A túlféltő szülő is mérgező. Mert az indokolatlan félelmeivel terheli a gyerekét, ráfonódik, mint borostyán a fatörzsre.

Ebben a játszmában sajnos már te is nyakig benne vagy, mert engedsz nekik, beletörődsz az irányításukba, hazudozol, hogy ne bántsd meg őket, hogy "ne veszítsd el a szeretetüket".

Igazából te is tudod, hogy mit kell tenned, minél később teszed meg, annál nehezebb és fájdalmasabb lesz, és annál több sérülést szerzel majd, ami miatt a szociális életed is problémás lesz (egy lehetőség például a dependens személyiség kialakulása, amikor olyan embert keresel magad mellé, aki mindig megmondja, hogy mit tegyél - emiatt könnyebb prédája lehetsz egy nárcisztikusnak vagy pszichopatának; sokkal nagyobb eséllyel leszel szorongó vagy/és pánikbeteg, mert lelkiismeret-furdalásod lesz mindig, amikor valamit a magad örömére csinálnál.)

Olvasd el Susan Forward Mérgező szülők, vagy L. Stipkovits Erika Szeretettel sebezve című könyveit.

De azt fontos tudnod, hogy a szüleid részéről ez nem szándékos dolog, nem akarnak rosszat neked, csak épp nem jól csinálják.

2018. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kovpet ***** válasza:

"mert anyám kb szívinfarktust kapna"


dehogy kapna


"Egyik ismerősöm se vihet el autóval"


dehogynem vihet.


Ember, te egy húszéves felnőtt férfi vagy. Viselkedj is úgy.

Menj koleszba, ha azt akarod.

Beszélj az ottaniakkal, hogy mi kell a jelentkezéshez és azokat be tudod-e szerezni egyedül. Ha nem, akkor mondd meg a szüleidnek, hogy mikre van szükséged és legyenek szívesek, szerezzék be.

2018. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de én felnevettem mikor oda értem hogy "20F". Mert amit leírtál egy lánytól még csak-csak érthető lenne.
2018. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a tanulmányaimban mindig támogatnak,

anyagi-nem anyagi téren egyaránt.

Soha nem emeltek kezet rám, nem ordibáltak velem stb.

Bármi kellett, megkaptam

Jó gimnáziumba járattak, és

jó egyetemre is járok (BME-Vegyészmérnök)

A koli helyett még abba is belemennének, hogy saját autóm legyen"


Na ilyenek a "mérgező szülők" ??!

Egyszerűen hülye vagy fiam.

Ülj a helyedre.

2018. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TR75 ***** válasza:

#8


"Több napon át való győzködés hatására engednek el bulizni, de mindig be kell számolnom, hogy kivel-hova-mikor mit fogok csinálni (értsd: 2 havonta 1x).Mivel BP agglomerációjában élünk, így éjszaka nem megoldható a hazajutás a bulik után tömegközlekedéssel, és alig engedik meg, hogy egy barátomnál aludjak a kollégiumban."


"mert egyből jönne a telefon, hogy mikor jössz haza (értsd délután 4-5-6 kor!!) ne menjünk-e érted stb."


"El tudnám intézni, hogy kollégiumba kerüljek, de a szüleim hallani se akarnak róla."


"2 éve van jogosítványom, de még mindig csak akkor vezethetek, ha egyikőjük mellettem ül.Az autót elkérnem egyedüli használatra kb. esélytelen. Egyik ismerősöm se vihet el autóval, mert nagyon félnek, hogy bajom lesz egy balesetben."


Ilyenek a mérgező szülők. De ha nem tetszik az elnevezés, akkor mondhatunk fojtogató szülőt, borostyán szülőt is, az a lényege, hogy indokolatlan mértékben féltik, ami a másik félnek nyomasztó és zavaró. A külső szemlélő gyakran pontosan ugyanúgy gondolja, mint te, hogy "Ó, csak nagyon szeretik", de közben ez lehet terhes is a másiknak, mert érzi, hogy ezzel túlságosan belefolynak az életébe, gyakran érzelmileg zsarolják is ("Ha nem teszed azt, amit mondunk, nem is szeretsz minket, hálátlan vagy és stb, pedig mi csak jót akarunk neked).

20 éves korban természetes az önállóságra törekvés, és ez szenved csorbát.

2018. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha annyira önálló akar elenni, semmi nem kötelezi hogy otthon éljen a saját lábára is állhat akár, dolgozhat eltarthatja magát. De lám, annyira nem rossza ezek a csúnya gonosz szülők.
2018. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TR75 ***** válasza:
Sajnos, mint a legtöbb dolog, ez sem fekete-fehér.
2018. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!