Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó körülmények, de szülőkkel...

Jó körülmények, de szülőkkel fiatal felnőttként, vagy albérlet, munkahely, "nehézazélet"?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mit választanál, és az is, hogy ha az egyiket vagy a másikat, akkor miért éppen azt.


Adott egy átlag felett stabilan jövedelmező cég, ahol tag lehetsz, csak apád a főnök, ám stabil háttered van, kicsivel az átlag feletti fizuval, és viszonylag magas kerettel, amiket leköltségeltethetsz a céggel és nem a te pénzedbe kerül. Pl autó, telefon, laptop, net stb minden kiadással egxütt. Plusz többgenerációs nagy ház, hitelmentesen, ahol lakhatsz. A ház rezsije is a cégből megy. Egyedüli hátulütője, hogy így gyakorlatilag 0-24ben a szülőkkel vagy, kivéve, amikor munkán kívül van szabadidőd. Elmész otthonról vagy bekuckózol a lakrészedbe. Illetve vannak viták, hiszen egy apa, különösen ha főnök is, szeret kotkodácsolni. De összességében élhető, maximum nem felel meg az afféle sztereotíp "saját lábon állás"-nak, de mindened megvan.


Vagy:


Elköltözöl, mai magyar realitásos fizetéses munkahelyen dolgozol, albérletben laksz vagy lakáshitelt fizetsz. Vadidegen főnök rigolyáit nyeled. Autóra, telefonra, informatikára is csak az van amire telik a kisfizetésből. De cserébe elmondhatod magadról, hogy felnőttesen, önállóan élsz, a szülőkkel nincs vita mert csak 7vgn találkozol velük, de teljesen a magad életét éled.


Érdekelne, hogy kinek melyik a vonzóbb, ha módjában áll a kettő közül választani. És érdekelnek a miértek is.



2018. máj. 15. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen a külön életet. Mert nem akarok egész életemben a szüleim nyakán élni, nekik is, nekem is van igényem az önállóságra. Akkor is, ha anyagilag nem olyan fényes, mint a mamahotel
2018. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Külön élet természetesen. A felnőtt élet egyik ismérve hogy az ember önállósodik és nem a szüli nyakán él.


De miért nem dolgozhatsz a családi cégnél úgy hogy nem otthon laksz?

2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Külön. Nem egészséges ha egy felnőtt 24 30 éves még engedélyt kér arra is h egy koncertre elmenjen v több éves kapcsolatban együtt aludjon a párjával... Én 19 évesen jöttem el,nem a rossz kapcsolat miatt,hanem tanulni mentem,külföldön is voltam,de eleve önellátonak neveltek,és nem szeretném ha felnőttként kiskorusitva kéne élnem. Aki otthon lakik egy dolog,viszont aki engedélyt kér 18 felett az kiskoru,de a kettő összefügg,szóval külön,inkább dolgozok többet,de van magánszférám,saját élet-terem.
2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A másodikban élek,mert az első nem volt opció. Egy idő után rájön az ember, hogy nem a mások elvárásai szerint kell élni, hanem le kell xarni ki-mit mond. Csak az számít, hogy nekem hogy jó. Úgyhogy egyértelműen az első.
2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen külön, ugyanis az apa-főnök viszony biztosan el fog mérgesedni. És az is biztos, hogy a szülők-teljes joggal- beledumálnának mindenbe. A munka miatt totálisan uralni tudnák a gyereket-ami lehet hogy ideig-óráig kényelmes, de hosszútávon pusztító. Tönkre fogja tenni a családi kapcsolatot, a részvevőket idegileg, a gyerek meg napi szinten meg fogja kapni hogy semmitérő, az apja tolta a segge alá az állást IS.
2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Az utobbi, en nem hiszek, es nem is tapasztaltam sehol a jol mukodo tobbgeneracios megoldast.

Es valasztottam is, mar kamaszkent tudtam hogy ki fogok repulni a csaladi feszekbol, es ossze is jott, alberlet es hitel nelkul. Bar 2000-es evek elejen joval konnyebb volt felnottnek lenni.

2018. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Mellettünk,ahonnan származom,él egy több generácios család,bármikor ha arra járok az utcán is hallani az ordibálást cirkuszt,kinek kéne ez...
2018. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs komoly kapcsolatom, akivel össze költöznék, az első megoldást választanám. Jó fizetés, kevés kiadás, lehet spórolni, megalapozni a majdani külön életet. Minek küszködnél albérletben, ha nem muszály, csak azért mert itt mindenki azt szajkózza, hogy 18 évesen el kell húzni otthonról.
2018. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

18 éves korom óta nem élek otthon. Dolgozom, külön élet, albérlet.

Édesanyám folyamatosan lelki terrorban tartott, sajnos olyan szinten mélyre nyomott az évek során, hogy képtelen vagyok sokszor a mai napig elhinni, hogy valóban értékes ember vagyok. Ez talán abból ered, hogy ne tervezett gyerek voltam. Mióta a magam életét élem, kiegyensúlyozottabb vagyok. VAnnak problémák, igen. De közel sem olyan jellegűek, mint az "otthoniak".

2018. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Abszolút inkább jó körülmények, szülőkkel. 10 éve élek egyedül, vagyok önálló, de teljesen tönkrementem. Most már az egészségem sincs meg a nagy hajtások miatt, gyakorlatilag sokkal hátrébb vagyok, mint 10 évvel ezelőtt.
2018. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!