Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők. Ti mit tennétek, ha a...

Szülők. Ti mit tennétek, ha a 17 éves fiatok legjobb barátja odaköltözne hozzátok, mert nem akar az alkoholista anyjával élni?

Figyelt kérdés

A gyerek 16 éves, elmondása szerint az anyja egy alkoholista, nem dolgozik, egész nap csak iszik (szülőin is volt már szó a problémás családi helyzetéről). A fiam mondta hogy máshová nem tud menni, volt hogy inkább kint aludt egy parkban, csak ne kelljen hazamenni az anyjához, hányást takarítani, meg "az anyja hülyeségeiből is elege van".


Amúgy nagyon rendes gyerek, segítőkész, azt mondta hogy a házimunkában is segít, tavasszal a kertben is segít (és még a fiamra is jó hatással van, ő nem igazán szereti a házimunkát, de valahogy együtt, szórakozásból is szivesen megcsinálják). Helyünk az van elég, egy nagy családi házban lakunk (az én szüleim, én és a fiam).


Ti mit tennétek? Mit lehet tenni ilyen esetben?



2018. febr. 4. 10:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Engedném, hogy maradjon, főleg, ha segít. Szeretne dolgozni valamit?
2018. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%

Én hasonló helyzetben megengedtem. A srác félévig élt nálunk, akkor jött haza az apja külfödről és magához vette. Nálunk tényleg segített mindenben, még abban is amiben nem kértem. Segített főzni, vigyázott az akkor 5 éves kislányomra akire a két báttya sosem akart. Rá vette a fiaimat a tanulásra.

Nálunk nagyon jól

2018. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%
*jött ki a dolog. Sosem bántam meg.
2018. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
Még annyit hogy mi elég szűkösen voltunk, hétközben öten, hétvégén hatan egy két szobás lakásba. De a gyerekek is nagyon szerették. Miután elköltözött a srác mondegyikünknek nagyon hiányzott
2018. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
26%

Mint egy állásnál, próbaidőt állítanék föl. Nem tudhatod, hogy csak kezdeti lelkesedésből ilyen jó e a gyerek. Én 2 hónap próbaidőt állítanék fel kábé.

Anyagiakban azért ezt valahogy meg kell beszélni a szülőkkel. Egy 16 éves fiú elég sokat tud enni. Azonkívűl meddig lakna ott? Konkrét időpontot ki kell tűzni, hogy max addig maradhat, aztán költöznie kell. Mondjuk 18. születésnapja után 3 hónappal március 20.-ig egész pontosan. Más különben menne a hosszabbítás állandóan még vagy 2 évig.

2018. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha tényleg segítene hosszabb távon is, ahogy most megígérte, akkor megengedném, hogy maradjon. Továbbá kikötném, hogy rendesen kell suliba járnia, tanulnia. Ha pedig elmegy dolgozni, akkor egy minimális összeggel, de szálljon be a rezsibe. Ha ezeket tartaná, akkor a pénzt félretenném neki, és amikor eljön az az idő, hogy költözik, visszaadnám.
2018. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
55%

"Szülők. Ti mit tennétek, ha a 17 éves fiatok legjobb barátja odaköltözne hozzátok, mert nem akar az alkoholista anyjával élni?"


Ez -szerencsére- nem igy működik, hogy egy kiskorú gyerek gondol egyet, és vadidegenekhez költözik. Azt mondja alkesz az anyja - ami vagy igaz, vagy nem. Ha igaz, akkor is a gyámügy dönt a gyerek elhelyezéséről, és nem vadidegenek nyakára fogja kidobni, hanem rokonokhoz kerül vagy állami gondozásba. Könnyű azt mondani hogy "én megengedném" : egy plusz fő rengeteg plusz pénz, munka havonta, ráadásul kinéz hogy az alkoholista szülő majd odajár balhézni.


Azért bele kell gondolni: Hiába sajnálom, azt a gyereket-igazából fiatal felnőttet- ugyanúgy el kell látnom mint a sajátomat ha magamhoz veszem. Nekem kell etetni, ruházni, az iskoláztatásáról gondoskodni, sőt néha az sem ártana ha szórakozni mehetne. Ez pedig nem harminc-negyvenezer forintost plusz tétel. Bár a fiatalok ezt sokszor nem veszik észre, de az emberek többsége tűrőképességén felül teljesít már azért is hogy a saját családját eltarthassa, és ne veszítsék el az otthonukat. Ebbe egy idegen gyerek eltartása-hiába a fiam barátja, hiába kedvelem, nem férne bele. Keressék meg az apját, a rokonait, helyezzék el családon belül.


Lehet hogy kegyetlennek tűnök, de nekem a saját családomat kötelességem védeni elsősorban.

2018. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó: hát nekem kb az életemet mentette meg így a barátnőm családja 17 éves koromban. Anyám alkoholista volt, a pasija, aki velünk élt, szexuálisan zaklatott. Nálunk ez nem úgy volt, hogy kimondtuk, hogy na, én most odaköltöztem... Hanem délután együtt tanultunk, sokáig tartott, akkor már vacsorázzunk közösen, utána beszélgettünk, akkor már aludjak ott, stb... Aztán ez valahogy egyre többször volt így. Kb egy évet voltam ott, utána elmentem főiskolára kollégiumba. Örökre hálás leszek nekik ezért.
2018. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy van egy olyan értésem hogy nem szülő írta ki a kérdést, hanem a szóban forgó gyerek barátja. Ugyanis egy felnőtt nem azzal jött volna hogy nagy a ház, hanem hogy "jól állunk anyagilag, el tudjuk tartani hosszútávon is (ami minimum öt év kapásból)".. Egy gyerek viszont csak annyit lát hogy hely van, és segíteni fogunk otthon..
2018. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
14%
"Anyám alkoholista volt, a pasija, aki velünk élt, szexuálisan zaklatott. " Nekem nevelőapám volt alkoholista, és hat éves kormomtól molesztált. ezzel együtt sem volt eszemben azt tervezni hogy idegenekkel tartassam el magam. Menekültem amint tudtam, mert hiába kértem segítséget. Ezzel együtt se sodornám veszélybe a családomat.
2018. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!