Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog egy 18 éves...

Normális dolog egy 18 éves lánynak 30 milliós autót venni a ballagására?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 13:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha apát Mészárosnak hívják, akkor normális...
2018. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%
A család anyagi helyzetétől függ. Ha hitelből veszik, akkor hülyeség, de ha milliárdosok, akkor nekik nyilván nem pénz, és kb. olyan arányban van, mint amikor egy átlagos családból való gyerek egy nyakláncot kap.
2018. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
97%
A magyar családok 99%-ában nyilván nem az. A többiben meg, akik megengedhetik maguknak, az. Sőt, lehet hogy egyeseknél kimondottan ciki.
2018. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
99%
Leszarom, más mit kezd a pénzével. Röviden.
2018. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
Kulfoldon egyaltalan nem meglepo, hogy amint meg van a jogsi, szulok veszik meg az elso autot a csemetenek, kb. ez a mindennapos. Miert ne lehetne igy Magyarorszagon is, ha a szulok megengedhetik maguknak? O szivejoguk, ne nyulkaljon senki sem a zsebukben vagy irigykedjen.
2018. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
55%

Normális dolog? Megjelölted a gazdag szót, mint kulcsót, szóval gondolom náluk igen.

Elkényeztetik ezzel a 18 éves lányt? Igen.

2018. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%

Manapság már annyi gazdag ember van, sok-sok milliót keresnek havonta (úgy, hogy meg sem mozdul, mert előtte kiterjesztette a bizniszeit), hogy én már semmin nem csodálkozom. Azon sem, ha ballagásra 30 millás autót kap a lány.

Diplomaosztóra meg majd megveszik neki az Eiffel-tornyot. Engem pont nem érdekel. Az ő életük, én attól nem leszek se szegényebb, se gazdagabb. Tudom, könnyű írni, de tényleg így gondolom.

2018. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Dave092 válasza:
62%
Szerintem minden nevelés anyagi háttér és hozzáállás kérdése. Ha náluk ez lazán zsebből megy mert megtehetik normális, ha mellette úgy van nevelve, hogy tudja a gyerek, hogy ettől még nem ő az utak ura és felelősséggel kell beszállnia, mert nem játék. Persze kicsi rá az esély, de megtörténhet, hogy annyira felelős család, hogy egy teslát kap, hogy hát mégse szennyezzük a környezetet benzines autóval :)
2018. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
22%
Osztálytársam a pasijától kapott kocsit a 18. szülinapjára. Ma ez a "normális".
2018. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
35%

Nem normális, de az ő dolguk. Egészen addig, amíg a felelőtlen, "kihaénnem" lányka nem szalad bele ittasan/drogosan/gyorshajtással egy családdal megpakolt "olcsó" autóba és azok meg nem halnak. A lány majd ír egy szomorú szmájlit a FB-ra vagy instára és utána megy minden tovább.


Első autónak rutint szerezni, összetörni bőven jó lenne egy 5-10 éves használt minőségi kocsi. Nem a pénz miatt feltétlenül. A kocsit is sajnálom de egy öregebb, gyengébb motorral szerelt kocsi talán kisebb kárt tud okozni, amíg megjön az esze a csajnak. Illetve lehetne némi nevelési célzata is, hogy kaptál, mert megtehetem, de tanuld meg értékelni is, hogy ezért megdolgozott valaki. (már ha dolgozott... )

2018. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!