Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért csinálja ezt...

Apám miért csinálja ezt állandóan? Annyira idegesít.

Figyelt kérdés

Eléggé otthon ülő típus vagyok,ritkán megyek bárhova is,de amikor hívnak haverok hogy menjek velük valahova,mindig drámát csinál belőle. Most is letudtuk a középsulit,érettségi pipa,akarnak egyet lógni ünneplésként,írták,hogy menjek én is,erre egyből úgy néz rám apám mintha a nyóckerbe mennék. Meg,hogy úristen mibe mész, mit veszel fel,mikor mész,hova mész,hívjad anyádat. Mintha elutaznék. Azt mondja,"há tudnom kell,hogy hova mész,hol vagy ha van valami baj." Ugyan mi lenne már? Főleg,hogy én nem szoktam inni piát,nem fogok részegen egy árkokban aludni. jó hogy nem már egy nyomozó chipet nem tesz rám. Na meg hogy hívogassam óránként hogy mi van..Agyam eldobom. Más lazán elmegy én meg állandóan itt sz.rakszok vele és elveszi a kedvem ezzel a drámáskodásával.. Akárhányszor hazajöttem ilyenből mindig az volt,hogy anyám ki volt idegileg mert apám csinálta a feszkót és veszekedett vele,hogy már megint elment a gyerek meg nem fog hazajönni stb,ezzel a tudattal érezzem jól magam a haverokkal,köszöntem szépen.

Tiszta letargiát csinál és szinte depibe esik,hogy úristen baj fog történni,aztán egy idő után meg cinikuskodni kezd,hogy "há jóvan nem nekem fog annyira fájni mint anyádnak" ... És holt részeg,mikor józan nem mindig csinálja ezt. Értem hogy aggódik de istenem,4 hónaponta egyszer ha megyek egy ilyenre. Rohadt idegesítő,másnak érdekes nem kell hívogatnia senkit,ezt max. még 15 éveseknél csinálják..

Sikerült jól elvegye a kedvem


2018. jún. 20. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
ez lelki zsarolás, a lényege, hogy ne merészeld máshol jól érezni magad, csak mindezt aggódás álcája mögé rejti. Ne foglalkozz vele, nézz át rajta és menj el minél többször. Minél inkább nem mutat semmi reakciót ilyenkor annál inkább leáll. Minél jobban befeszülsz(pl ritkán mész el) annál jobban belelendül. Tudom mert volt szerencsém ilyen ismerőshöz.
2018. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
nem mutatsz semmi reakciót- akart lenni
2018. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
hűvösen közöld vele ha elmész de kb. az ajtóból max(sose mondd el előre mi lesz mert akkor rá tud készülni), nem mondd el hova mész és sose vedd fel a telefont az is csak a terror eszköze.
2018. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Az első részével nem lenne baj. A párom (40-es férfi) is elmondja, mikor hol van, ír egy üzenetet ha hazaért baráti találkozókról (és épp nem vagyok otthon), ezeket ő is elvárja tőlem. Eddig ez teljesen normális dolog lenne olyan emberek között, akik törődnek egymással.

Az érzelmi zsarolás viszont nincs rendben, engedd el a füled mellett. Esetleg annyit mondj nekik, hogy "X helyen leszek Y-nal, Z óra körül tervezek jönni".

2018. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint tudsz költözz el ebből a lehuzó közegből..
2018. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyám amúgy tök lazán kezeli,"megyek,jovok majd ő meg:oké. Sose volt problema,alkoholt se ittam még sosem és mindig minimum 9-re otthon voltam apám pedig előtte mindig azt mondta"majd hazajössz valamikor hajnali 5-kor"...
2018. jún. 20. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!