Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan a súlyommal...

Apám állandóan a súlyommal "viccelődik", én vagyok a hibás, hogy kiakadtam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vékony, sose voltam az, azt szögezzük le, de próbálok érte tenni. Apám egésznap azt mondogatja, hogy nem szabadna többet ennem, most komolyan megettem ezt is?, vigyázzak nehogy leszakadjon az ágy, úgy nézek ki mint a vízilovak. Ez nem az első alkalom már, évek óta csinálja ezt, de most nagyon elegem lett. Elmondtam anyunak, sírtam, erre még ő van felháborodva, hogy jó, akkor be is fejezi velem innentől. Ez csak szerintem igazságtalan? Hogy én voltam évekig a rossz, a dagadék, és elviseltem, de egyszercsak eltört bennem is valami. Mit csináljak, hogy ne én legyek a szar?
2018. jún. 12. 22:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Mondd neki azt, hogy szerencsére csak kövér vagy, nem ekkora surmó paraszt.
2018. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan. Mondd neki, hogy a kövérség ellen legalább lehet tenni. Talán levonja a következtetést
2018. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

[link]



Mutasd meg neki ezt a képet ha megint beszól.

2018. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az elsővel.


NAGYON nagy bunkóság, amit tesz, pláne, hogy teszel érte és azért gondolom, nem vagy irdatlan kövér, hogy vizilovazzon, nem mintha rendes ember azt tenné, ugye.


Örülj neki, hogy nem vagy olyan, mint ő s továbbra is tegyél az egészségedért. Részvétem, nyilván nehéz ez, de megváltoztatni nem tudod az apádat.

2018. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
71%

Mondd neki, hogy;

"Én kövér vagyok te meg éhes".

De viccen kívül.

Vagy hagyd őket a p*csába vagy mondd meg nekik amit gondolsz és, hogy a te tested nem az övéké.

2018. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

Iszonyat bunkó dolog ilyesmiért bántani valakit, főleg egy gyereket, főleg a sajátodat, és főleg szisztematikusan. Érthető, hogy egy idő után betelik a pohár, még csodálom, hogy idáig tűrted. No meg azt is nagyon csodálom, hogy anyukád még nem szaggatta le a mogyoróit ezért.

Az a helyzet, hogy nincs arra befolyásod, hogy ő állít-e magán vagy nem, egyedül a saját térfeleden tudsz beavatkozni. Ennek több szintje van:

- Külső szint: ha beszól megint, megkéred, hogy hagyja abba, ha nem teszi, hagyd feképnél; segítséget kérsz anyukádtól; apáddal a kommunikációt a minimálisra szorítod és kerülöd; ha sértődöttet játszik, ignorálod

- Belső szint: tudatosítod magadban, hogy apád viselkedése róla szól, nem rólad. Elképzelhető, hogy pl. a munkahelyén egy óriási lúzer, és akkor érzi csak "felül" magát, ha egy neki kiszolgáltatott embert egrecíroztat (ez csak egy lehetőség a sok közül). A lényeg az, hogy függetlenül a kinézetedtől, jogod van arra, hogy tisztelettel bánjanak veled, és jogod van elhatárolódni azoktól akik erre nem hajlandóak.


Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen embert a sírás, kiakadás (mégha jogos is) nem állítja le, mert érzi, hogy bántani tudott, és ez volt a célja. Bármilyen nehéz, az agresszió hűvös, nyugodt visszautasítása hosszabb távon jobb eredményt hoz. Ehhez nyilván az kell, hogy érzelmileg eltávolodj tőle, így a véleménye ne érintsen meg túlságosan. Ha van lehetőséged pl. iskolapszichológustól segítséget kérni, az sokat lendíthet a dolgon.

2018. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
54%

Fald fel apádat is 😅😅😅😅😅😅



Amúgy meg komolyra fordítva: az ő piszkálódása a saját belső diszharmóniájának kiprojektálása. Nem veled van a baj. De aki rendben van magával, az nem megy neki a másik embernek. A saját gyerekének meg pláne.

2018. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy vagy hibás! Jogosan akadtál ki, apád egy bunkó.


(Ennek ellenére a kövérség tényleg egészségtelen, valóban jó lenne lefogynod. De írtad is, hogy teszel ellene, szóval egy szavuk se lehet.)

2018. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

8-as nyugodtan hajthatja álomra a fejét: sikerült felvilágosítania az egyetlen embert a földön, aki nem tudta, hogy a kövérség egészségtelen.

Kérdező, apád tudja, hogy bánt azzal, amit mond, és szándékosan teszi. Ha módodban áll, olyan keveset legyél vele, amennyit csak tudsz, akar meg is mondhatod, hogy addig nem akarsz vele találkozni, míg ezen nem változtat.

2018. jún. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
9%

Apád jogosan "viccelődik"... az apád jót akar neked. Azt nem mondhatja h kövér vagy gyerek, el fogsz patkolni hamar... de amennyiben nem fogysz, valóban sokkal nagyobb esélyed lesz minden betegségre és egyéb szarságra, valamint korai halálra....


Próbálkozással teli a padlás... vagy lefogysz, vagy nem, de ha nem, ne csodálkozz ha az apád nem szó nélkül nézi hogy az életed minőségét ès hosszát rontod nagyon nagy eséllyel...

Inkább örülj h törődik veled, másnak ennyi sem jut

2018. jún. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!