Mi baja van az anyámnak?

Figyelt kérdés

Anya sosem volt normális, kiskoromban is rendszeresen bántott, de egy-két éve nagyon eldurvultak a dolgok.

Ma már mindenért, akármit is csinálok k.rvázik, r.bancozik, tépi a hajamat, leköp, megszégyenít. Van egy nevelőapám meg egy öcsém. Mikor anya bánt, egyik sem tesz semmit. Van, hogy az öcsém még nevet is. Már nem bírom sokáig. Mit tehetek? Ja, és anyukám füvezik. Függő. (Nem akarok a családsegítőhöz menni, mert nem akarok gyermekotthonba kerülni)

16/L



2018. jún. 21. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
El kellene ezt mondanod egy rokonodnak,de nem az anyád családjába tartozónak,mert az vissza mondhatja.Esetleg az igazi apádnak elmondani.Utána oda költözni,és elmenni diákmunkára,addig sem anyád hülyeségein járna az eszed.Ahol meg laksz ott,havi 15-20 ezret beadsz a családi kasszába,ha nem akarják elfogadni,akkor becsüld meg a pénzt és gyűjtsd pl jogosítványra.
2018. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád nem fog megváltozni, ebbe jobb, ha belenyugszol. Pech, hogy neked ő jutott, de itt az ideje, hogy kezdj valamit az életeddel. Ha van rokonod, ahová elköltözhetsz, beszélj vele.

Ha az nincs, 16 évesen ún. ifjúsági otthonba kerülhetsz, ami kb. úgy működik mint egy kollégium, csak hétvégén nem utazol haza. Persze tarthatsz kapcsolatot a családoddal, meg is látogathatod őket, ha akarod, de ez nem kötelező.

Ne 20 személyes hodályokat képzelj el, hanem néhány személyes szobákat, közös nappalit, étkezőt, fürdőt.

Az otthoni hajtépésnél, cirkusznál szerintem ezerszer jobb.

Kb 15 éve ha még kiskorúként kerülbetél , 24 éves korodig maradhattál utógondozásban. Tanulnod vagy dolgoznod kellett, de biztosíották a lakhatásodat, és kaptál természetbeni juttatást (ételutalvány, ruhapénz). Aki dolgozott, annak volt valami fizetési kötelezettsége, a nappalin tanulóknál nem tudom, hogy működött ez. Sajnos azt sem tudom, azóta mi változott, de a lényeg valószínűleg ugyanaz maradt.

2018. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Akkor ne menj, ne kérj segítséget.


De ne is nyavalyogj.

2018. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
anyád füvezik? küld rá a zsarukat! egy időre megszabadulsz tőle!
2018. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia! Ugyan ebben a helyzetben voltam. El kell menned onnan. Nem te vagy a rossz hidd el, én is sokat gondoltam az öngyilkosságra. Sokkal jobb lesz az intézetben, nem fognak bántani. Barátokra találsz. A nevelők is szuperek és sajátja ként fognak bánni veled. Hidd el sokkal jobb lesz.
2018. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nagyon nagyon sajnállak, habár énsem vagyok tokeletes helyzetbe. En 2 honap es koltozom el, mar kibirom :(((

En is azt tanacsolnam hogy fordulj egy olyan rokonhoz akivel joba vagy , vagy legalabb tudod azt hogy naluk jobb a helyzet. Maradj nagyon erős, de egyébkent a gyámhoz fordulas lenne a legjobb. A gyam nagyon vedi a kiskoruak erdekeit, szoval jobban jarnal ha bemennel az egyik rokonoddal es elmondanatok a dolgokat hogy mi zajlik a 4 fal kozott. Sok sikert kivanok Neked tiszta szivbol!

2018. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek :)

Majd lesz valahogy...

2018. jún. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!