Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak itthon, miért nem...

Mit mondjak itthon, miért nem akarok elmenni vizsgázni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lenne a forgami vizsgám, de egyszerűen elkap a sírás, ha erre gondolok... Az oktatóm folyamatosan megaláz, flegmázik. Pl. ha elrontok valamit, azonnal idegbeteg lesz, ettől megijedek és stresszelek, sokkal nehezebben csinálom meg úgy jól újra, ha közben csapkod, vagy kiabál. Ma már konkrétan remegett a lábam a kuplungon, ahogy kiszálltam a kocsiból és elhajtott, hangosan elkezdtem zokogni egy parkoló közepén (pedig amúgy még a szüleim előtt sem sírok, soha). Olyanokat mond, hogy hiába vagyok én kitűnő tanuló, itt látszik igazán, hogy az én IQ-m mennyire kevés igazából, és hogy ami van, azt könyvekből szedtem össze. Meg hogy gyerünk, álljak félre és hívjam fel anyucit, hogy csinálja meg helyettem a parkolást, úgyis ehhez vagyok szokva. Mentünk egy körforgalomban, és későn reagáltam, már nem tudtam kimenni. Ezért mentem még egy kört, ezen is kiakadt. Hogy reméli jövő héten is csinálok majd ilyen hülyeségeket a vizsgán, ők jókat röhögnek majd a vizsgáztatómmal, aztán reméli 10 perc után leállítja a vizsgát, legalább lesz ideje reggelizni is...


Pedig szerintem nem vezetek rosszul, meg amikor 1-1 barátnőm mögött ültem, amikor az oktatóikkal vezettek, egyik sem viselkedett így, ha mondjuk nem sikerült azonnal a parkolás. Én így nem akarok elmenni forgalmizni, ma délelőtt is azt hallgattam, hogy mekkora bukás lesz ez, dehát nem baj, kellenek az ilyen sztorik, amiket a vizsgáztatók mesélhetnek egymás között. Ezt éppen azért mondta, mert nem sikerült egy parkolás. Már attól gyomoridegem van, hogyha meglátom a kocsiját. A stressz, ami a vizsga miatt lesz, csak rontani fog ezen. Nem akarom ezzel tönkretenni a nyaram, élvezni szeretném a meleget, a jó időt.


2018. jún. 25. 00:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy már feladd a cél előtt! Igenis menj el arra a vizsgára. Maximum nem sikerül. De ha sikerül, túl leszel rajta, és élvezheted a nyarat. Ilyen beszólogatós ember mindenhol van. Ha majd munkába állsz, ott is lesz. Ne hagyd magad, szólj vissza! Minél nyuszibb vagy, annál nagyobb lesz a mellénye. Pl.megmondhatod, hogy "tudod a magadfajta bunkó oktatónak csak a magamfajta buta liba tanulók jutnak, mert más nem hajlandó fizetni ezért." De azt is mondhatod, hogy "nem az én kudarcom, hogy Te nem tudsz tanítani". Nyugodtan gázolj a lelkébe.
2018. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

Téged sem az esezdért szeretnek...


Tudod ki tűrné el, hogy megalázzák, a második után mentem volna máshoz...

Önbecsülésed merre jár?

2018. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is hulye oktatom volt...en elkultem a jo k.r.a anyukajaba.

Es valtottam noalisra.

Oszinten mond el mi a gond.

2018. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetérteni tudok. Neked komolyan a szádba kell rágni, hogy válts oktatót??? Miért nem merült eddig fel benned? Élvezed ha aláznak?

Gratulálok, ilyenekből lesz aztán az hogy megvan a plasztik kártya de nem mer beülni az autóba mert az jár a fejébe, hogy ő egy xar. Hála az "oktatónak". Direkt időzőjelben. Ez nem oktató csak egy nagy nulla, akinek könnyebb alázni a tanulót, mint bevallani önmagának hogy szakmailag teljesen inkompetens. Normális okttaó úgyis megtudja tanítani vezetni a delikvenst, hogy közbe nem tiporja sárba.

De mostmár mindegy neked szerintem.

2018. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt hasonló.


Sikeres kreszvizsga után felhívtam egy oktatót, nagyon bunkó volt.

Végig sem mondtam, amit akartam, de le is csapta a telefont.


A másodikat (akivel végül tanultam) teljesen random hívtam fel, igaz, várnom kellett rá 1,5 hónapot (karácsony+lassú ügyintézés), de megérte.


Elsőre meglett a forgalmi.

Aki Dél-Pesti, szívesen megadom az elérhetőségét privátban.



18F

2018. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, én magamra ismertem. Néhány éve tanultam vezetni, és ugyanilyen félénk voltam. Sosem mertem visszaszólni az oktatónak. Sőt, elhittem amit mond, és alig mertem autóba ülni, mert biztos voltam benne, hogy elszúrok valamit. A vizsgabiztos is hasonló volt: átmentem, és alig kaptam pontlevonást, mégis olyanokat mondott, hogy az ilyenek okozzák a közúti baleseteket, meg hogy néhány embernek nem érti miért van szüksége jogsira (ő engedett át mégis elsőre??). Utáltam a vezetést és nagyon féltem tőle. Mégis elmentem vizsgázni, mert ha egyszer túl leszek rajta akkor vége, nem kell többet csinálnom. A szüleim fizették, és velük sem akartam megtenni, hogy a legvége előtt adom fel. Miután meglett a jogsim, határozottan kijelentettem, hogy én többet nem vezetek.

Szerencsére a szüleim nagyon támogatóak voltak. Rávettek, hogy legalább egy forgalommentes kihalt környéken próbáljam ki, és kiderült hogy nem is voltam olyan rossz. Aztán feladatokat adtak (vigyem el, hozzam el, vásároljak be), amiket muszáj volt egyedül megcsinálnom. Tehát rá is voltam kényszerítve, hogy vezessek, de egyáltalán nem bántam. Láttam, hogy megbíznak bennem, és hogy tényleg jól megy, ezért én is elkezdtem bízni magamban. Ma már nem hagyok ki egyetlen alkalmat sem, amikor vezethetek (sajnos még nincs saját kocsim).


Szerintem mondd el a szüleidnek őszintén, hogy mi a helyzet. Ha az oktató enged vizsgázni, az azt jelenti, hogy szerinte meg tudnád csinálni. Akkor is, ha nem ezt mondja. Olyat el sem engednek vizsgázni aki esélytelen. Ha már ennyire a végén jársz, ne add fel. Menj el, mutasd meg hogy meg tudod csinálni. Esetleg kérd meg a szüleidet, hogy gyakoroljatok. Pl. vasárnap délután egy üres parkolóban nagyon jól lehet gyakorolni a parkolást. Ne add fel, hidd el egyszer még nagyon hálás leszel magadnak hogy megcsináltad!


És ha már túl vagy rajta és átmentél, én a helyedben azért összeszedném magam és meg mondanám az oktatónak, hogy hova dugja a hatalmas arcát.

2018. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak, az előttem hozzászólók!


Menj el vizsgázni, válts oktatót!


Én nem is értem, hogy tudtad idáig is elviselni ezt a lelki terrort - ráadásul úgy, hogy súlyos pénzeket fizettél/fizetett a családod érte?!


NEM SZABAD HAGYNI!!


Mindenképpen szívd fel magad, próbáld meg a vizsgát és ha nem sikerül, akkor sürgősen válts oktatót, mert nem igaz, hogy minden oktató ilyen és nem ez a normális!!!


Becsüld magad annyira, hogy kiállsz magadért és akkor majd az oktató is tisztelni fog!


Az a baj, hogy akin látják, hogy terrorizálható, azt szívesen szívatják....


De én ezt a görényt már rég otthagytam volna!


Rámész lelkileg, idegileg - ne legyél nyuszi!

2018. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, én első oktatóm is ekkora paraszt volt, mellette még alig oktatott állandóan haza kellett fuvaroznom aztán a kocsiba várakoznom.

De ő bunkósága mellé még defektes is volt, olyan hülyeséget hordott össze hogy alig bírtam ki röhögés nélkül.

Túl sokáig tűrtem én is mellette, aztán váltottam oktatót, ami a lehető legjobb döntésem volt, nagyon rendes fickó volt, mindent tudott rólam, mikor átmentem a vizsgán még hiányoztak is az órák meg a beszélgetések.

Szóval ez miatt ne dobj ki az ablakon több mint százezer forintot, váltsál és menni fog a dolog.

2018. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
16! Nem Debrecenben/ a környékén vizsgáztál véletlenül? Velem is közölte a vizsgáztató, hogy elfogyott-e a pénzem? Amiatt nem vettem pót órát (egyébként vettem, de mindegy) ? Illetve, hogy majd emiatt fog valaki meghalni, mert béna vagyok. Ezek után átengedett.
2018. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is ilyesmi oktatóm volt.

Bár ő nem csak engem fikázott, hanem másokat is nekem fikázott.

Legtöbbször idegesen jött értem. Kiadta magából mi a baja, néha úgycsináltam, mintha érdekelne. De sokszor volt tahó par aszt. Minél többször akartam vezetni, mert készültem Németországba. Volt amikor beszólt, hogy ebből csak jövő augusztusra lesz Németország. Egyetlen egyszer bőgtem el magam. Akkor épp barátnőmet fikázta, meg az egész fiatalságot, mert napszemüveg volt a fejem tetején. Rosszul esett és kifolyt a könnyem. Akkor átlendítette a kezét a vállamra és mondta, hogy jólvanna, azért ne sírjak. Eltoltam, ráüvöltöttem, hogy: Tudod mit Zoli? Menjél te a jó büdös pi csába, kiszálltam és otthagytam. Felhívta apámat, hogy belevaló csaj vagyok és ku r va jó arc. :D utána nem genyóskodott.

Elsőre sikerült a forgalmi vizsgám.

Azóta vezetek. Mivel Németországban élek 3-4 havonta 2000 kilométereket vezetek le egyedül. Mindennap vezetek, saját autóm van stb.

Fel a fejjel, ne hagyd magad!

Gyakorolj a vizsgára apukáddal, menni fog!!!

22/N

2018. jún. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!