Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék úgy időt szakítani...

Hogy tudnék úgy időt szakítani a családomra, hogy ne legyen túl sok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszonéves vagyok, nem olyan rég költöztem el a szüleimtől, most a vőlegényemmel lakok párszáz km-te tőlük (kábé olyan 4 óra utazás)

Most még csak részmunkaidőben dolgozok, vannak szabad napjaim, így rá tudok áldozni 2-2 hétköznapot havonta kétszer-háromszor, hogy meglátogassam őket (bár ez is eléggé fáj néha, most elég jól jönne az idő a záróvizsgára készüléshez és a szakdolgozat írásához), de egyrészt sokszor így is panaszkodnak, hogy milyen keveset látnak, másrészt ősszel megkapom a diplomám és akkor heti 5 napot fogok dolgozni, úgy pedig nem fogok tudni így járni hozzájuk, mivel délután 4 után, mikor végzek már nincs se busz, se vonat a munkahelyem/lakhelyem és a szülővárosom között. Hétvégente meg inkább a párommal lennék, és az itteni barátainkkal, illetve persze dolgunk is szokott lenni hétvégékre.

Ha meg nekik a havi 2-3 látogatás is kevés, akkor nem tudom mi lesz majd jövőre...

Ráadásul ott vannak a nagyszüleim is, és a nagynénémék az unokaöcséimmel, akiket imádok, de alig tudom összehozni a találkozót - ha végiglátogatok mindenkit, az egy teljes délutánt simán kitesz, de akár egy napot is.

Sokszor úgy érzem, pont a legrosszabb helyre költöztem, túl messze van ahhoz, hogy simán át lehessen ugrani egyik helyről a másikra, de nem elég messze ahhoz, hogy belássák, nem tudok folyton látogatni.


Gondolom nem én vagyok az egyetlen ilyesmi helyzetben... Mások hogy oldják meg, hogy ne szakadjanak többfele? Hogy lehet mindenkire időt szánni? Mások ilyen helyzetben milyen gyakran találkoznak? Az elég mindenkinek? Nincs konfliktus?


2018. jún. 26. 08:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na igen, az is például rosszul esett kicsit, hogy a munkahelyemen most volt egy rendezvény Múzeumok Éjszakája alkalmából, simán eljöhettek volna, de eszükbe se jutott, hiába küldtem plakátot róla, és mondtam, hogy szerintem jó program lenne nekik. :( Pedig örültem volna, ha megnézik hol dolgozok, meg hát tényleg érdekes hely.

(Kiváló kondiban vannak, nem betegek, van 2 kocsijuk, szóval teljesen mobilisek.)

2018. jún. 26. 10:14
 12/17 A kérdező kommentje:
Én leginkább kompromisszumos megoldást szeretnék, mert ez se jó, ami most van, de nem is akarom őket csak évente 1-2-szer látni.
2018. jún. 26. 10:27
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Mi lenne, ha ők is meglátogatnának téged?


Szerintem fogadják el, hogy felnőttél, van saját életed. Persze ettől még nem szűnik meg a család, de ha távolabb élsz, akkor nem tudsz annyit menni, ott lenni, mint régen. Ez természetes, és nagyon nem szép tőlük, és igazságtalan, ha ezért bűntudatot akarnak kelteni benned.

Én nem mennék ilyen gyakran. Inkább ritkábban, de akkor összeszervezni kicsit, hogy mindenkivel együtt találkozhassunk. Vagy jöjjenek ők is hozzátok.

2018. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Azért ennyi idősen havonta 2-3x hazarohangálni szerintem kicsit sok. Én 22 voltam, mikor összeköltöztem a barátnőmmel, 23 évesen nősültem. Évente 3-4x megyek a szüleimhez, pedig csak 15 km-re laknak. Nekem ez így pont jó. Mindenki van saját élete, nekem is, nekik is, ennyi.
2018. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valóban sok kicsit havi 2-3x látogatni ennyi idősen. A csaláod, rokonaid is dolgoznak, fogadják el, hogy te is fogsz, és a szabadnapokat nem lehet pazarolni bármikor.

Telefonon tartani a kapcsolatot, és évi 4 látogatás elég. Ha nagy családi találkozó van, annál jobb, kevesebb helyre kell menni.


Ha gyereked lesz, még kevésbé tudsz majd ugrálni. Nálunk 40 km-re laknak a szülők, és jó ha 3 havonta eljutunk a kicsivel.

Látogathat ám a másik fél is

2018. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szüleid durván manipulálnak, mert irányítani akarnak. Ez egy hatalmi játszma.


Ha lelkiismeretfurdalást akarnak kelteni benned, az NEM a szeretetről szól. Azt le kell állítanod.


Huszonéves vagy. A szüleid jó eséllyel még 30 évig fognak élni, tehát majdnem hatvan leszel, hála istennek. Az egész életed róluk kell szóljon? Nem.


Mi is 300 km-re élünk a szüleimtől. Három-négy-öthavonta egyszer jutunk el hozzájuk, mert rengeteget dolgozunk, és néha pihennünk is kell. Nagyszüleim nincsenek már, de nem látogatjuk a komplett pereputtyot, miért is tennénk? Meglátogatjuk a szülőket és este hazajövünk, hogy a saját ágyunkban aludjunk.


Ide úgy sikerült eljutni, hogy minden, ismétlem: MINDEN manipulációt azonnal elhárítottam. Rendben, szia, mondtam, és azonnal letettem a telefont, amint éreztem a manipulálást. Megtanulták, hogy semmi értelme.


Legutóbb karácsonykor sem voltunk náluk, mert 30-én költözködtünk, és csomagolni kellett. Manapság már van Skype, láthatnak téged, ha akarnak.


Gondolj bele, mi lenne, ha egy másik földrészen élnél?!


Válj le szépen róluk. Nem lesz zökkenőmentes, de a saját életed kell élned, ami nem jelenti az ő elhanyagolásukat, csak az élet természetes rendjét.

2018. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sokszor jarsz haza. En 240 kmre lakom a szuleimtol, havonta 1x megyunk haza. Igaz, parom is ugyanonnan szarmazik mint en, de ha nem igy lenne akkor is egyutt mennenk (tobbsegeben).

Nalatok az nem opcio h parod is megy veled mondjuk minden masodik honapban?

Egyebkent nalunk is ugyanez van. Mindig megkerdezik h mikor jovok legkozelebb? Mondom hogy 1 honap mulva. Erre jaaj az milyen sokara van, menjek 2 het mulva. En meg megmondom h nem, mert draga es nincs kedvem ennyit utazgatni. Ennyi. Es egyebkent nalam apukam mondja leginkabb h menjek gyakrabban, aztan sokszor otthon simcs mikor megyek, par orara talalkozunk :D

Szoval ezeket csak mondjak, de hidd el, azt is megszoknak ha kevesebbszer mennel... hivd oket heti 3x, mindig mondd el h mit tervezel hetvegere, es ha kerdezik h nem jossz haza? Mondd h majd megyek julius 21en, ahogy megbeszeltuk. Es ragaszkodj mindig ahhoz a datumhoz amikor tervezel hazamenni. Nekik is van igy mit varni...

2018. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!