Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Számodra példaértékű szüleid...

Számodra példaértékű szüleid élete? Ha igen miért, ha nem annak mi az oka?

Figyelt kérdés

2018. jún. 28. 09:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%

Valahogy sikerult antibaby tabletta mellett megszuletnem (16eves volt).

Biztos nagyon probalkozott felre tenni a pezt mikozben szigetfesztivalozott, de lassuk be ez nem nagyon sikerult, hogy pelda erteku e?

Egyreszrol teljes mertekben, hogy kepes volt leszarni mindent es a sajat boldogsagaval torodni.

Masreszrol meg elszomorit az a teny, soha az eg vilagon nem lehet egy auto vagy egy kocsi a nevemen mert a bank egybol vinne el, pedig eleg rendesen atlagon felul keresek (2000€), de meg igy is 5ev lenne mire 0ra tudnam kihozni.

Osszegezve peldaerteku, tudta elvezni az eletet.

2018. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
28 eve egyutt vannak, ebbol lassan 27 eve hazasok is, sosem volt felrekacsingatas, vagy elhagyas, egyikuk sem iszik, mindketto szepen vegigdolgozta az elmult eveket, hogy nekem mindent megadhassanak. Nem eltunk gazdagsagban, de mindenunk meg volt, ami kellett, akkor is, ha emiatt sokszor szr munkakat kellett vallalniuk. Szoval igen, peldaerteku az eletuk, mert boldog hazassagban felneveltek engem, nem voltak lusta vagy agressziv alkoholistak / idegbetegek, mindig meghallgattak, tamogattak vagy terelgettek a helyes utra ugy , hogy nem szoltak bele az eletembe akaratom ellenere. Halas vagyok nekik, es szeretnek en is ilyen szuloje lenni a kislanyomnak.
2018. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, amit írsz, az alapvető, szerintem.


Én szeretnék majd úgy példaértékű lenni, hogy ne azt mondják el rólam, hogy szegényen éltem, sokszor rossz állásom volt, nem bántottam a gyerekem és nem csaltam meg a férjem.


Persze, rémes lehet, ha valakinek ennyi sem adatok meg.

2018. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem az. Anyám és apám ugyan nem ivott és nem verték egymást (csak néha engem), de nem mint ffi és nő tehát azt sose láttam hogy vmi több is lenne köztük tehát nulla érzelem. Akár a szomszéd Gizi neni is lehetett volna. Aztán kamaszkorom után anyám besokallt es 25 évig hallgattam hogy szidja apámat és el akar válni....persze sose tette meg mert egyedül életképtelen. Amikor ellenem kellett fordulni mindig összetartottak és együtt kritizáltak amikor meg anyám érdekei ugy kivánták velem próbált egyezkedni és apám ellen menni. Összetartó szerető család példaképe nem volt előttem igy tudtam mit akarok másképp a gyerekeimmel amit szerencsére sikerült is megvalósítanom...
2018. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Egy kicsit sem példaértékű. Nem dolgoznak, ugyan minek, ők nem fognak más csicskája lenni, tesómból szépen megélnek, a munka budos, minek dolgozni úgysem lesz nyugdíj. Na, én nem ezzel a felfogàssal élek.


22/L

2018. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
13, ha elolvastad a tobbi valaszt is, lathatod, h milyen gyatra korulmenyekrol irnak sajnos masok, ugyh egyaltalan nem alapveto. Es sehol se irtam h szegenyen eltunk, csak h nem dusgazdagon.
2018. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem példaértékū. Apàm szerencsejàték függõ, ha van pénze akkor mindenre van, ha nincs pénze akkor semmire sincs :) dolgozni nem hajlandó, mert õ a szerencsejàtékban hisz. Anyu ùjrahàzasodott 300 km-rel arrébb van és éli az életét a férjével. Én most pàromnàl lakom mivel apunak a télen nem volt fàra pénze én meg pont akkor voltam középsuli utolsó évében így nem nagyon tudtam dolgozni. Meg van apunak màs hūlyesége, nem részletezném, hosszú... Egyébként, ha bàrmelyik szülõmmel beszélek telefonon mindegyik csak sajàt magàról beszél, én nem érdeklem egyiket sem. Érettségi utàn elmentem dolgozni, szeptembertõl közgazdasàgi vonalon fogok tovàbb tanulni, természetesen egyik szülõm sem tàmogat ebben, de majd én megoldom... Megszoktam màr, h mindent egyedül kell csinàlnom önerõbõl. 7 éve vàltak el amúgy szüleim. 19/L
2018. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Van, amiben igen, van, amiben nem. Szakemberként pozitív példának látom őket, magánemberként, szülőként viszont sokat hibáztak, és tagadják, illetve magánemberként nem tudnak jól konfliktust kezelni, ezekben a dolgokban nem akarom őket követni.
2018. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Mindenképp példaértékű. Lassan 28 éves házasok, kb. 26 éve keresztények, és bár sok vihar volt, nem adták fel. Azt mondják, ez csak úgy volt lehetséges, hogy Isten az életük része és folyamatosan megújította a szeretetüket egymás iránt. Nekik elhiszem, mert egyrészt tanúja voltam, másrészt engem is keresztény értékek szerint neveltek fel, amiért tisztelem és becsülöm őket.
2018. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Egy részből igen. Fiatalok és szegények voltak amikor születtem, mire kamasz lettem már jól álltak anyagilag, stabil munkával. Mint házastársak... Hát, nekem nem ők a példa. Sokszor nekem szidtáj egymást, ami gyerek (de még felnőtt) fejjel is rosszul esett. Apám mindig féltékeny volt, ok nélkül. És nekem és anyámnak, mivel nők vagyunk szinte semmibe nem lehetett beleszólásunk. 20 év házasság után még együtt vannak, olyan a kapcsolatuk, mint az időjárás. Legalább van előttem ellenpélda...
2018. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!