Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan világosítottak föl a...

Hogyan világosítottak föl a szüleid? Volt esetleg egy jó könyved?

Figyelt kérdés

Elsősorban tinédzserek, fiatalok válaszát várom. Volt-e nagy beszélgetés, mondtak-e valamit a vedekezesrol, szexrol, veszelyekrol, adtak-e jo konyvet a temarol? Vagy tenyleg ma már mindenki a netről szerez infót? Kínos volt-e a beszélgetés? Vagy te hogy csináltad volna a helyükben.

Nálunk van egy 15 eves lányunk, eléggé zavarba ejtik ezek a felnottes dolgok, de kozben nagyon huzza a fiukat. Nyaron megy taborba es aggodunk. Anyja szerint a mai fiatalok az internetrol ugyis tudnak mindent. En ezzel nem ertek egyet.


2018. máj. 7. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tudnak tájékozódni az interneten, de az nem helyettesíti a konkrét beszélgetést a témáról. Szerintem nagyon fontos lenne leülni vele és legalább az alapvető dolgokat elmondani neki, akkor is ,ha valószínűleg tudja, hogy működik. De pl. a védekezésről nem árt hosszasabban elbeszélgetni vele.

Nekem, ha volt kérdésem megkérdeztem, nem volt igazán tabu ez a téma. De volt egy jó könyvem is, sajnos egyszer kölcsönadtuk valakinek és nem kaptam vissza.

2018. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyuval egyszer 10 éves korom körül leültem erről beszélgetni. Csikló, melegtéma, orgazmus, mindenféle. Hozzá mindig mehettem kérdezősködni. Jó is a kapcsolatunk, szerintem java részt emiatt, nem takargatta az igazságot, egyenesen beszélt, nem tartott kis tudatlan kölyöknek, akinek képletesen beszélt a virág beporzásról. Ezek tudatában magabiztosabb voltam az első alkalommal, tudtam, hogy mi hogy működik, mire figyeljek, mire számítsak. Lehet esetleg olvasmányt, hiteles weboldalt ajánlani a gyerek számára, ha a szülő nem biztos az adott témát illetően vagy csak kiegészítésként, de mindenképpen neki kell elkezdenie a téma boncolgatását. Az nem felvilágítás, ha kerülgeti a forrókását, esetleg kezébe nyom egy könyvet, stb. Mindenképpen neki kell megnyílnia efelé. Ez a gyerek-szülő kapcsolatot is javítja, ebben biztos vagyok.
2018. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es mi volt az a jo konyv? Emlekszel ra?

2-es en beszelgetnék vele, de az anyukajanak kellene...

2018. máj. 7. 09:40
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, ez volt az: [link]


Már nem lehet kapni, de szerintem van egy csomó újabb fajta, amik hasznosak lehetnek.

2018. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az internet jó dolog, de rengeteg marhaság is van fent, Szóval nagyon nem megbízható amit onnan összeszedeget a gyerek.
2018. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy 15 évesen már kicsit késő nekikezdeni a felvilágosításnak. Ezt 9-10 éves korban érdemes (és kellene) elkezdeni, főleg egy lánynál. Van aki 10 évesen már menstruál.
2018. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha nem világosítottak fel, maximum 1-2 szót szóltak a témáról. 8 évesen halottam először ilyen dolgokról és 9-10 évesen az internetről tájékozódtam, mi hogy működik stb... Anyámmal nagyon változó, apámmal jó a kapcsolatunk, de az ilyen jellegű beszélgetések mindig elmaradtak.

15/F

2018. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszélgetni nem késő, bár a lényeggel valószínűleg tisztában van, de a veszélyekkel kevésbé. Ha jó a viszonyotok, próbálj meg vele a veszélyekről beszélni (nem kívánt terhesség, betegségek, HIV-fertőzés veszélye). Ami könyveket ismerek, az kisebbeknek való, pl. Első könyvem a nemiségről vagy Lányok könyve. De nagyobb könyváruházakban az eladók biztosan segítenek, szoktak lenni ilyen tematikus polcok.
2018. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem világosítottak fel, anyám tudja, hogy tudom. (Legalábbis úgy néz ki :D)

A védekezésről meg azt mondta, hogy ne szexeljek, és kész, szóval igen, kell is az internetet használni.

Azért én szülőként átbeszélném vele mondjuk.

15/F

2018. máj. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15 évesen már nagyon elkéstél a dologgal.

Nekem kisgyerekként (5-6 éves kor körül) volt könyvem, ami a gyerekek nyelvén magyarázta el a dolgot. Arról szólt a dolog, hogy van egy testvérpár, anyuka meg terhes lesz, és próbálják megérteni a dolgot, ezért a szülők magyaráznak nekik, rajzolnak meg minden, hogy miért van a gyerek a pocakban és hogy fog kijönni. Nem ilyen lebutított színes rajzos gyerekkönyv volt, ami most divat, rajzok helyett fotók voltak benne, az embriós rajzok is egész korrektek voltak, majdnem mint amit a bioszkönyvekben látni, csak nyilván gyerekszintre egyszerűsítve.

Kamaszként (10-12 évesen) meg volt egy nagy enciklopédia jellegű könyvem, amiben a menzesztől kezdve a szexig minden le volt írva, a kamaszok nyelvére fordítva.

Sajnos azt egyszer kölcsönadtam egy barátnőmnek, és sose jutott vissza, pedig az olyan könyv, hogy simán a gyerekem kezébe is adnám. Nem nézi h*lyének a kamaszt, korrekt módon magyarázott el mindent.


Egyébként az én anyám baromi prűd, azóta kerülnek szóba csak ilyen témák, hogy összeköltöztem párommal, most már felnőttnek tekint, szóval... :D

De a könyvek azért megvoltak, nyilván barátnőkkel könyvtárból is megszereztük nagy vihogva ezeket a könyveket (míg rajta nem kapott a könyvtáros).

Nem mai kamasz vagyok, de ezek azért bőven kiskamaszként voltak, 15 évesen már sok újat nem lehet mondani egy gyereknek.

2018. máj. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!