Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viszonyuljunk a kislányho...

Hogy viszonyuljunk a kislányhoz, ha kiderült nem a párom az apja?

Figyelt kérdés
Írtam már ide ki kérdést miért lesz ideges címmel. Most kiderült nem a páromé a gyerek, A férjem teljesen kifordult magából, hogy őt lehúzták anyagilag, meg mi is majdnem itt hagytuk a másik gyerek miatt , majdnem elveszítette a igazi családját. Azt mondta, kéri vissza az összes pénzt a számláról amit azért fizetett, hogy ha majd egyetemre megy a gyerek. ( Anyuka, meg párom anya vette erre rá, hogy így segítse, minden hónapban 10 ezret oda tett. ) eljöhet hozzánk ha akar , de itt nem alszik. Gyerektartás többet nem fizet. Mi lenne a helyes viselkedés szerintetek?

2018. jún. 28. 14:16
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha titokban megtette, akkor vb egy utolsó féreg, aki olyanba úti az orrát, amibe nem kéne. Tönkreteszi egy gyerek életét, aki senkitől nem tehet.
2018. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy gondolom ,hogy nem apuka valaki akkor ha csak a pénzt adja .. Ha foglalkozott is vele , tényleg sajátjaként szerette nem pedig mint teher tekintett rá akkor kizárt dolog ,hogy ne szeresse a gyereket... Valóban számít hány éves a gyerek .. ha már idősebb úgy is azt fogja apának tekinteni aki foglalkozott vele .. Ha én lennék ebben a helyzetben ,hogy a páromnak van egy gyereke de mégsem mástól és foglalkozott a gyerekkel nem csak a pénzt nyomta ÉN lennék az aki közölné ,hogy meg ne merje szakítani a kapcsolatot a gyerekkel hisz őt tekinti apának ...
2018. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
2018. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
50 ezer a gyerektartás és 10 ezer a számlára,
2018. jún. 28. 15:14
 25/53 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező (#24) irány a bíróság, ahogy a 12-ben leírtam... nem teret adni az banyucika (vagy anyós) semmiféle újabb hazudozásának és nyavalygásának, mert ha el tudja húzni az időt, ő nyert, és a párod nyakán marad örökre az összes apai teher.
2018. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
17%
Változik valami ha kiderül egy gyerekről, hogy nem az Ő vére? Kérdezem halál komolyan, mert nem értem csak akkor lehet szeretni ha tudjuk, hogy én csináltam? Az együtt töltött idő nem számít, vagy az elmúlt évek?
2018. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Szerintem itt az átverés, a mi ellenünk nevelése amióta megszületett a kicsi, nemhogy meghúzná magát a gyerek anya minket bántott, hát így járt. Az is rossz neki, hogy majdnem elváltunk. Mindig jöttek, hogy csoki kell, gyógyszert kell venni, kaja kell, oviba ez kell az kell.
2018. jún. 28. 19:43
 28/53 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, még egyet ne felejtsetek el, a gyereknek meg kell tudni az igazságot, amint elér oda korban, hogy képes megérteni. (mondjuk 4-5 éves kor felett)

Egyfelől, mert joga van hozzá, másfelől, hogy ne tudja hülyeségekkel meg hazugságokkal tömni az agyát a kedves édesanyucikája. És ebből ne engedjetek, akárki akármit is mond.

Szóval jogi dolgokat elintézni, gyereket tájékoztatni.

Hogy ezen túl az emberi viszonyokat hogy tudjátok kezelni, nos az első sorban a gyerek anyján, meg a férjeden múlik. Te természetesen állj a férjed mellett, támogasd, de ne nyomd semmilyen irányba - épp elég sokk neki, hogy sikerült becsapnia és kihasználnia egy ilyen utolsó, hazug nőszemélynek.

2018. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező - Mindenképpen menjetek bíróságra és szüntessétek meg az apaságot. Ha ugyanis egy évig az után, hogy ez kiderült nem teszitek meg akkor már nem lehet és anyuka immár törvényesen követelhet gyerektartást még vagy 15-18 évig. Ne essetek ebbe a csapdába. Mondhat amit akar, én nem bíznák benne. Legyen papírotok az ügyről!!!
2018. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
91%

"Változik valami ha kiderül egy gyerekről, hogy nem az Ő vére?" - hogyne változna, megszűnik a gyerekkel kapcsolatos összes törvény szerinti felelőssége és kötelezettsége. Innentől kizárólag az illető szabad döntése, hogy akarja-e támogatni és milyen módon, akar-e kapcsolatot tartani és milyen rendszerességgel, stb.

Azokról meg megvan a summás véleményem, akik még ilyen helyzetben is a jó ideje folyamatosan becsapott és fosztogatott férfi felé fogalmaznak meg bármilyen elvárást.

Mondjuk én a Kérdező párja helyében az anyámmal se állnék szóba egy jó ideig... milyen már, hogy aktív szerepet vállal a saját fia kifosztásában "mert a kisunoka"...

2018. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!