Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem...

Mit tegyek, ha anyám nem akarja elfogadni a kapcsolatomat és ráadásul fenyegetőzik is?

Figyelt kérdés

Anyám nem szeretné elfogadni a páromat, ami nem is lenne probléma de a viselkedése ezzel kapcsolatban több mint kiborító. A páromnak vannak hibái, a legnagyobb a motiválatlanság. De egyik hibája sem olyan, amivel engem lelkileg bántana, megsértene, megalázna. Nagyon szeretem, mert tiszta lelkű, nem csap be másokat, akkor is próbál kedves lenni, ha vele abszolút nem viselkednek úgy és egy halom olyan tulajdonsága van amit most nincs értelme felsorolnom a történet szempontjából. Anyám azzal fenyegetőzik, hogy megvereti ha nem szakítok én vele és sokkal okosabbnak gondolt, mert hogy jöhetek össze valakivel akinek alig van pénze és a szülei is rettenetes anyagi helyzettel rendelkeznek. Ezen kívül undorító rib**ancnak bélyegez meg, mert más téren is elkomolyodott a kapcsolatunk.

Össze szeretnék vele költözni, és tervezzük ezt egy ideje de félek ezek miatt meglépni. Nem tudom mi lenne a helyes megoldás. Nagyon félek anyám rakciójától, ha meg merem lépni az elköltözést.

18/l



2018. jún. 29. 17:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha elköltöztél utána kit érdekel mit mond anyád? Telefonszám lecserél azt kalap.
2018. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
4%

Fogadjunk

Nem fejezte be az iskolat

Munkanelkuli

Kisebbsegbol szarmazo

Se jovoje se terve

2018. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elejét olvasva azt gondoltam, nem mindegy, hány éves a párod. Ha ő is ilyen 18-22 körüli, akkor ebben a korban természetes, hogy még útkereső. Ezt egy 40 fölötti nehezen érti meg, mert régen mindenki előtt az az út volt, hogy "érettségi után elvagyok 40 évig ugyanazon a melóhelyen, majd nyugdíj". Ez nem jelenti, hogy érettebbek lettek volna 18 évesen, csak nem volt választási lehetőség.


Mikor eljutottam oda, hogy anyád leribiz és a párod megveretésével fenyeget, onnantól viszont az a véleményem, hogy ezzel a nőszeméllyel hiába próbálnál érvelni, próbálj lelépni, amint lehet.

2018. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a ribi, aki egy pénzes fickót fog, és vele van pénzéért, nem te.Gyönyörű egy anya.Miért anyád mire vitte az életben? Vagy a te családod jó anyagi helyzetben él?

Mert ha nem, akkor milyen alapon ítélkezik?

Az én két lányom amikor összejöttek a párjukkal tizenévesen, még azok sem csináltak gyakorlatilag semmit.Tanulgattak, utána munka nélkül voltak egy ideig, de soha nem elleneztük a dolgot, féltettük őket, de a vejeinket családtagként befogadtuk, és inkább finoman próbáltuk támogatni őket, nem ellene lenni.

Mindkettőnek jó párkapcsolata van, együtt élnek,megjött a motiváció is, munka is lett, anyagilag már majdnem van annyijuk pár év alatt, mint nekünk szülőknek egy egész élet alatt.Csak egy 18 éves még azt se tudja, mit kezdjen magával, keresi az útját, de ha bizalmat szavazunk neki, segítjük akkor az az út meglesz rövidesen.

Mellesleg nem távolodtak el tőlünk, szülőktől sem, de neked lehet jobb lesz anyádtól távol lenni.Egy normális szülő nem ilyen.

2018. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A szüleim nekem sem szeretnék a kapcsolatokat elfogadni, pedig már 3 éve vagyunk együtt a barátommal. Most végeztem a középsulival, az összeköltözést tervezzük, már megvan az albérletünk szeptemberre. A szüleim teljesen kivannak, mert mérgesek rám, mondván ‘nem így neveltek’, meg fenyegetőznek, hogy nem engednek.

Gondold át, mi éri meg. Ha szereted a szüleidet, akkor maradj a kedvükért, vagy ha nem mered elmondani, akkor korai még az összeköltözés. Ha nem, akkor meg merj, és lépd meg, mert lehet hosszú távon majd megéri! Én is így vagyok vele, itthon most szörnyű, kb hadifront van azóta, mióta megmondtam, mit szeretnék! De tudom, hogy hosszú távon ez mindenkinek jó lesz, nem mindig a kényelmes megoldás a jó. Ha gondolod, nyugodtan írj privibe, örömmel venném én is, mert hasonló helyzetben vagyok. 18/L

2018. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!