Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok egy olyan családho...

Mit szóltok egy olyan családhoz, ahol minden családtag lenézi a legkisebb gyereket?

Figyelt kérdés
Mindkét szülő orvos, a legidősebb gyerek is orvosi diplomát szerzett, a második fiú gyógyszerészként diplomázott, és négy éve diplomázott, mindketten meg is nősültek már. Az elsőszülött fiú felesége szintén orvos, a gyógyszerész fiú felesége jogásznő. A legkisebb fiú négy éve diplomázott, ő "csak" könyvtáros. Miért nézi le az egész család, amikor minden családtaggal szemben tisztelettudóan, kedvesen viselkedik, és lelkesen, szeretettel végzi a munkáját?

2018. júl. 1. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

gondolom azon az alapon nezik le, mert nem szerzett olyan ertekes diplomat, mint az orvosi / jogi. ez nem jogos toluk, de gondolom ezt hoznak fel okkent.

aztan siman lehet, hogy nem is nezik le, csak a konyvtaros fiunak van egy kis kisebbsegi erzese.

2018. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
26%

Miben nyilvánul meg a lenézés? Beszólogatnak vagy "csak" úgy érzi a srác hogy ő kevesebb a többieknél?

Az ilyen szülő általában funkciógyereket akar, aki majd tovább viszi az ő álmait stb. Elég gyakori a többgenerációs azonos foglalkozású családoknál, nálunk sok ilyen orvos, ügyvéd, pap, mezőgazdász család van. De koliban is laktam egy lánnyal aki mondta nekem, hogy ő amúgy bioszra akart menni mint én, de a szülei orvosok és közölték hogy vagy orvosi vagy semmi. Ugyanilyen családból lett egy csoporttársam akit a szülei jogra kényszerítettek de a srác az első év után átjelentkezett mert utálta. Az első évben dolgozott, abból fedezte a későbbieket mert onnantól kezdve nem támogatták.

2018. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elsősorban gunyoros megjegyzésekben. Pl. családi találkozón a 20 éve nem látott nagynénik, nagybácsik megkérdezik a legkisebb fiút: - Te mit tanultál az egyetemen, Gergőkém? (Nem ez az igazi neve, de nevezzük most Gergőnek.) Gergő válasza: - Könyvtártudományt hallgattam az egyetemen, abból szereztem diplomát. - Erre hatalmas kacaj a két szülő részéről: - Könyvtártudomány? Milyen jó szó! Hát a könyvtári ismereteket is lehet tudománynak tekinteni? Hahahaha-ha! Egy hét alatt át lehetne venni az egész anyagát, nem is tudjuk, miért taníttattunk öt évig egy ilyen diplomáért! Bezzeg a mi szigorlataink: anatómia, élettan, biokémia, patológia és még sorolhatnánk!

És vasárnapi ebédnél, vacsoránál folyton a lekezelő megjegyzések. Pl. a legkisebb fiú megjegyzi, hogy sok feladata lesz a következő héten. Erre hatalmas kacaj az egész család részéről. - Mi abban a fárasztó, osztani a könyvet? Ez a dolgod, osszad csak a könyvet! Bele ne halj már! - Hiába mondja a legkisebb fiú, hogy ő most nem is olvasószolgálatot lát fel, hanem feldolgozó könyvtárosi munkakörben van, oda se figyelnek rá.

2018. júl. 2. 00:17
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem mennék többet ilyen családi összeröffenésekre.
2018. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!


Én első körben megbizonyosodnék róla, hogy valóban komolyan gondolják-e ezeket a megjegyzéseket, nem csak amolyan viccnek szánják, amiben talán először partner voltál, de már annyit mondogatták, hogy zavar. Ha nem így van, akkor mindenképpen elmondanám nekik, hogy ez nekem nagyon rosszul esik és hogy csak azért, mert téged más érdekelt nem kell veled így viselkedni.

Ha pedig ez sem használ, akkor vagy tűröd tovább, vagy pedig elköltözöl otthonról, ha van olyan jó a fizetésed.


Vagy, ha ettől függetlenül vagytok olyan kapcsolatban, egyszer tegyél oda eléjük egy ETO-t és egy könyvet, akkor akkor itt van, meg lehet csinálni azt, amit te csinálsz, sok sikert nekik, ha valóban olyan könnyű. Bár lehet hogy a feldolgozó munka alatt mindössze könyveket írsz le, de nekik ezt nem kell tudni.


Mindenesetre fel a fejjel :). Egy mesterszakos könyvtáros hallgató.

2018. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a szavaidat. Végre valaki megért engem is!!! Amúgy akkor, amikor olvasószolgálati munkát végeztem, szintén elég összetett munkám volt, nem úgy nézett ki a napom, ahogy azt a laikusok és a díszes családom tagjai elképzelik. Csináltam témafigyelést, irodalomkutatást, ajánló bibliográfiát, vezettem a tájékoztatások nyilvántartását. A laikus (köztük díszes famíliám) ebből semmit sem lát. Most nem olvasószolgálaton vagyok, de a tartalmi és formai feltárásról meg azt sem tudják a tisztelt doktor urak és doktornők, hogy eszik-e vagy isszák.
2018. júl. 2. 01:15
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Az emberek többsége nem lát túl az olvasó szolgálaton és oda is csak azt vizionálja, hogy a könyvtáros facebookozik. De ez nem feltétlen az ő hibájuk.


Én továbbra is azt mondom, hogy ha ezt leszámítva jó a viszony a szüleiddel és a tesóiddal - esetleg a feleségükkel -, akkor ültesd le őket és kérd meg, hogy hallgassanak végig. És akkor mondd el nekik, hogy pontosan mit is csinálsz/csináltál, hogy lássák, nem azt, amit feltehetően ők gondolnak, nem lustálkodsz te sem egész nap.

Illetve elmondhatod nekik, hogy ha te nem is orvosi szakkönyvtárban dolgozol - amit a szüleid és a tesóid biztosan használnak, ha napra készek akarnak lenni -, de ott is ugyanolyan végzettségű emberek dolgoznak mint te és ha ők nem figyelnék a folyóiratokat, a friss publikációkat és hasonlók, akkor nem kapnák meg olyan hamar az aktuális információkat. Tehát mutasd meg nekik, hogy a te munkád segítheti az övéket is. Esetleg ha van időd a mostani munkád mellett ajánlj fel nekik bibliográfia összeállítást a szakterületükön megjelent legfrissebb anyagokról, vagy valami hasonló. Így meglátják, hogy te is fontos munkát végzel.


/Előző válaszoló voltam, de gondolom ezt sejted :D/

2018. júl. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ismételt válaszodat, már régóta ki voltam éhezve egy kis megértésre, jó szóra, kollegiális empátiára. És ezt most Tőled megkaptam! Ez csoda! Köszönöm még egyszer. Amúgy a múltkor azzal riogattam a családomat, hogy én is tudnék doktori címet szerezni, ha továbbtanulnék a könyvtártudományi doktori programban, s időre megírnám és sikeresen meg is védeném az értekezésemet. Csak az a baj, hogy engem egyedül a könyvtártörténeti témák érdekelnének, és úgy látom, mostanában nem ezekre vesznek fel hallgatókat az informatikatudományi és könyvtártudományi programokba.
2018. júl. 2. 01:57
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Sajnálom szegényt !

Egy fantasztikus ember lehet !

2018. júl. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Itt egyetlen dolog maradt ki a történetből: milyen volt a család hozzáállása a diplomaszerzés előtt?

Már akkor is látszania kellet, hogy ez a diploma nekik nem tetszik,nem?!

2018. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!