Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok egy olyan családho...

Mit szóltok egy olyan családhoz, ahol minden családtag lenézi a legkisebb gyereket?

Figyelt kérdés
Mindkét szülő orvos, a legidősebb gyerek is orvosi diplomát szerzett, a második fiú gyógyszerészként diplomázott, és négy éve diplomázott, mindketten meg is nősültek már. Az elsőszülött fiú felesége szintén orvos, a gyógyszerész fiú felesége jogásznő. A legkisebb fiú négy éve diplomázott, ő "csak" könyvtáros. Miért nézi le az egész család, amikor minden családtaggal szemben tisztelettudóan, kedvesen viselkedik, és lelkesen, szeretettel végzi a munkáját?

2018. júl. 1. 22:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Amikor a legkisebb fiú végzős gimnazista volt, s be kellett adni a jelentkezési lapot felsőoktatási intézménybe, a szülők csak annyit kötöttek ki, hogy mindenképpen egyetemet illik végezni egy "ilyen család" tagjának, de a szakválasztásba akkor nem szóltak bele. Azt ugyan furcsállták, hogy könyvtáros akarok lenni, mivel - ahogy fogalmaztak - "ez nem szokás a mi köreinkben", de nem vétózták meg a döntésemet. Azt látták, hogy a természettudományokat nem szeretem, az egészségügyi pályákhoz nincs affinitásom.
2018. júl. 2. 09:30
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Hátborzongató volt olvasni, hogy szüleid orvos létükre ilyen tuskó módon viselkednek veled. Nekem hirtelen az jutott az eszembe, hogy ha a betegeik iránt is ennyi empátiával vannak, akkor nem szeretnék a kezük közé kerülni.

De a testvéreid, sőt azok házastársa esetében is nagyon rossz szájízzel venném ezt tudomásul. Komolyan mondom, ha olyan lánynak udvaroltam volna, akinek ilyen szülei vannak, őszintén megkérdeztem volna kedvesemtől, hogy ő hogyan látja ezeket a helyzeteket. És ha azonosult volna szülei gúnyolódásával, akkor alighanem kiábrándultam volna belőle.

Tényleg, testvéreid nem próbálnak megvédeni szüleid előtt? Vagy ők is partnerek a gúnyolódásban?

Mindenesetre részemről hamar vége lenne a tisztelettudó és kedves viselkedésnek szüleimmel szemben.

Mihamarabb próbálnék külön költözni tőlük (nem írtad, hány éves vagy és velük laksz-e), aztán minimálisra szorítanám velük az érintkezést.

És keresnék egy lányt, aki elfogad engem ilyennek, amilyen vagyok.

2018. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Metionin ***** válasza:
79%
Azok alapján amiket írtál, tudod ki menne a családi ebédjeikre. Legyenek csak el a két tökéletes tesóval. Remélem a betegeikkel legalább nem ekkora gyökerek...
2018. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
81%
Miért beszélsz saját magadról 1-szám 3-személyben?
2018. júl. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni velük, amíg meg nem tapasztalják, mit is jelent az adott szakmában dologzni - és az nem valószínű, hogy meg fog történni.

Én eladó vagyok egy vidéki "kis"boltban. Elég széles skálán mozgunk, szóval nem egy sima élelmiszerbolt. Egész sok dolgot kellett megtanulnom, mióta ott vagyok. Munkaerőhiány miatt kevesen is vagyunk annyi munkára. Sokszor reggeltől estig ott vagyok.

Ezzel szemben mindig megkapom, hogy eladónak lenni nagyon könnyű lehet. Az emberek azt hiszik, hogy annyi dolgom van, hogy mikor bejön egy vásárló, kiszolgálom, aztán facebookozok. Nem jut eszükbe, hogy mennyi háttérmunka lehet már alapesetben is, nálunk meg főleg, ugyanis készítünk is dologkat, nem csak beszezzük és eladjuk az árut. Ha 13 órát vagyom bent, anyám csak megkérdezi, hogy mégis mit csináltam olyan sokáig? Aztán meg se hallgat, csak folytatja a sopánkodását a saját munkájáról - ahová később megy el, és hamarabb hazajön, mint én.

2018. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonymousreview60 ***** válasza:

A családtagok a - végzetséggel, pénzzel szerezhető - címekre stb. buknak. Orvos, jogász = szeretik a hatalmat. Nem azt nézik, önmagához képest ki mit tett le, hanem abszolút értékben nézik. A külsőségekre buknak. Igazodnak, és a másságot nem tűrik. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.

Egy kolléganőm a - némileg - anyagias és tehetős tesójával egészen jó kapcsolatot ápol. Csak a szülők a tesót ajnározzák, őt ignorálják ("Okos lehetsz, de szép nem." Édesanya az esküvői öltözködésen: "Ház azt sem tanítottam meg neked, hogyan kell nőnek lenni?")


1. Megpróbálhatod a munkádat a nehézségekkel és a szépségekkel ecsetelve bemutatni. A lekezelést kérd ki! De sokat ne erőlködj!

2. Ha egy-egy családtag 2-3 próbálkozás után sem nyílik feléd, akkor sajnos el kell fogadnod, hogy te vagy a család fekete báránya, a család szemében a selejt, és a család nyújtotta bensőségességet más társaság révén pótolod.

2018. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!