Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más hogy élné meg ezt? Miért...

Más hogy élné meg ezt? Miért bánt ennyire, ahogy apum viselkedett?

Figyelt kérdés
Lett volna ma egy fontos vizsgám, de fel van dagadva az arcom, fáj a fülem, annyira rosszul éreztem magamat, hogy egyszerűen nem bírtam menni. Apumtól egyebet nem hallok most, hogy nem tudtam volna menni ma, most így elhalasztódik a vizsga szeptemberig. Így is nagyon szarul érzem magam, hogy erre az utolsó vizsgára nem tudtam menni, még kapom apumtól is.
2018. júl. 2. 15:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező:

Apád (és itt sokan, mint látod) önként avatják magukat mártírrá.

Nyugi, én is ilyen emberekkel vagyok töbnnyire körülvéve (anyám, anyósom).

Ez a típus elvárja, hogy mások is ilyenek legyenek, pedig rohadtul nem kötelező, a világ sem dől össze, ha valaki náthával, köhögéssel nem megy munkába, ha nem muszáj.

A vizsga elhalasztása is egyedül a te bajod lehet, mert csúszik, amivel nyilván tisztában voltál, innentől nem is értem, másoknak ez miért fáj...

2018. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%
nna, ez pont nem a mártírkodásról szól - Apuka szerette volna, ha túl van ezen.
2018. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%

Államvizsga :D tanulni kellett volna cica.

Fülgyulladássál államvizsgáztam és 5-ösre :D szóval aki tanult, az egy fájdalomcsillapítóval is tud.

Ennyit erről, jó kifogás.

2018. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne érezd emiatt rosszul magad! Én se mentem volna se fogfájással, sem betegen, ha csak nem egy életbevágóan fontos dologról van szó. Hagytam már ki nagyZH-t ínygyulladás miatt, nagy dolog, felkészültem pótra, ugyanúgy meglett.

Egyébként szépen lassan érdemes lenne megtanulnod függetleníteni magadat a szüleid érzéseitől, véleményétől. Persze, érdekelhet, meghallgathatod, mérlegelheted, hogy elfogadod-e a tanácsot, de felnőttként ne hagyd magad cseszegetni a döntéseid miatt. Így döntöttél, kész, pont.

2018. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Nem a felfagadt arc miatt problémázom, kézcsók."


Értő olvasás nem az erősséged, igaz? Hagylak is inkább, kár a magadfajtákra időt pazarolni. Kiszúrsz egy szót ami neked nem tetszik és ennyi, nekilődülsz mint egy nyomorult feminista.

2018. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért államvizsgát kihagyni elég ciki...nem arról van szó, hogy nem voltál jól és kihagytál egy vizsgát és majd elmész B C alkalomra vagy keresztfélévre, hanem ez volt az államvizsgád! Már csak a tanárok felé is szemtelenség, hogy nem jelentél meg. (ha nem szóltál előre nem is tudom ilyenkor van e büntetés. Mármint nálunk sima vizsgakihagyásnál ha nem mondtuk le előre büntit kellett fizetni.)


Az a baj, hogy államvizsgára felkészülni sok idő, ha valóban csak a rosszulléted akadályozott, hogy bemenj most jön a nyár és az eddig megtanult dolgok csak felejtődni fognak.


A másik, hogy emiatt nem e csúszol e ki az államilag finanszírozott féléveidből. Adminisztráció ilyenkor nem is tudom, hogy oldható meg.


Nyilván a betegség rossz dolog, de ha talpra tudtál állni még lehet azzal is jobban jártál volna ha bemész és megbuksz. Ha annyira dagadt volt az arcod lehet még szimpátiasegítséget is kaptál volna a tanároktól. (nálunk is volt egy csaj aki betegen bement, és mivel látszott rajta, hogy köhög tüsszög és vacakul van a tanárok "gyorsan" letudták és könnyebb kérdéseket tettek fel neki. Másik ismerősöm 8 és fél hónapos terhesen ment államvizsgázni, gyakorlatilag 15 perc alatt letudták majd a babáról kérdezgették.)

2018. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Iskolával kapcsolatosan nem tudok írni, de a munka világában különös dolgot figyeltem meg (szűk ismeretekkel!).

Én (és jellemzően a férfi társaim) bemegyek dolgozni, ha vonszolom is magam, de odahaza jártányi erőm sincs, a vécére is alig tudok kimászni.

A feleségem (és általában a nők) kevesebb baj esetén is inkább otthon maradnak, de az ebédet halálos betegen is megfőzik a családnak.

2019. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!