Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elviselni igy a...

Hogy lehet elviselni igy a nyarat?

Figyelt kérdés

A szüleim nem akarnak elengedni kirándulni vagyis inkább nem tudnak rá pénzt költeni, a családdal együtt sem megyünk sehová.Mindegyik barátom elutazott vakációzni és én egyedül maradtam egy kicsi faluban.

Tudom ,hogy jo lehetoseg lenne nyaron tanulni ,de nincs energiám és kedvem sem amiután latom ,hogy mindenki boldogan pihen vagy bulizik valamelyik tengerparton-fesztiválon!



2018. júl. 2. 18:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Valami diákmunka esetleg? Amúgy szerintem sétálgass otthon a városotokban; meg nemtom egyszer strandra pl elmehetnél-e. Vagy csak egy ilyen külön kis buszozás a legközelebbi másik faluba/városba.
2018. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Ez ilyen sajnos, ha tudsz menj el diákmunkára.

De ha románul nem tudsz és abból érettségizelj tanulj.

Én sem megyek nyaralni pedig dolgozok is, nyaralni megyek egyedül vagy itthon maradok és dolgozok :(

2018. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%
Jah, hogy diákmelózni, kommunikálni más emberrel nem tudsz, mert nem tudsz románul de abból érettségizel és bszol tanulni. Megértem a szüleidet
2018. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
29%
gyere magyarországra. itt nem kell tanulnod
2018. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
62%

Ha annyira jó tanuló vagy miért nem tudsz románul? Elég gyerekesen állsz a dolgokhoz, megérthetnéd ha a szüleid nem tudnak finanszírozni egy kirándulást, nem pedig azzal jönni, hogy pedig én megérdemelném.


Én például angolul tanulok most a nyáron, olvasok angolul és sorozatot nézek, segítek itthon nagyon sokat, edzek, barátnőkkel találkozok és nem is hiányzik, hogy elmenjek kirándulni.

Tudom milyen lehet románul tanulnod, én Szlovákiában élek és kötelező volt szlovákból érettségiznem. Összeszedtem magam és felkészültem az érettségire, te sem fogod tudni kikerülni. Főleg hogy azt mondod azért nem tudsz dolgozni, mert nem tudsz románul. Jó reggelt, mi lenne akkor ha megtanulnál?

2018. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
gyere magyarországra. itt nem kell tanulnod
2018. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Vajdaságiként mindig meglepődöm, hogy nektek kötelező románból/szlovákból érettségizni, míg nekünk nem kell szerbből.

Asszem nem is olyan rossz ez a Szerbia :D

2018. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben jobban aggodnek a roman erteesegi miatt mint egy nyaralason... Nyaralni elmehetsz maskor is, de helyi nyelvtudas hianyaban joval kevesebb normalis munkahely kozul vallogathatsz.
2018. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Foglald el magad valamivel. Tudom hogy nehéz, de nekem sikerült. Én is voltam úgy hogy a szüleim egyik nyári szünetembe mondták hogy se táborra, se családi nyaralásra, se egyéb más kiruccanásokra nem tudnak költeni mert akkor voltunk rossz anyagi helyzetbe ugye a gazdasági világválság miatt. Mindketten elvesztették a munkahelyüket, igaz apámnak hamar lett másik de nem fizetett neki olyan jól, csak kénytelen volt elvállalni mert a semminél többet ért. Anyám hónapokig nem talált állást, én meg nem volt elég idős ahhoz hogy diákmunkát vállaljak.
2018. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%

Tok jo hogy le lettem pontozva, nem is lepodok meg. Csak kerdezo kedveert, a roman tudasan mulik hogy 1700 lejt kap magyar munkahelyen, vagy 2500 felett ahol romanul is kell tudni.

Hargita-Kovászna megye? Ott jellemzo a jó tanuló vagyok, csak epp romanul nem tudok egy szot se.

2018. júl. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!