Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem bírom...

Mit tehetnék? Nem bírom elviselni az itthoni légkört.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és a szüleim már 5 éve nincsenek együtt, de egy fedél alatt élnek. 5 éve mondják, hogy el fognak válni, de egyikük sem adta még be a válópert, merthogy a ház közös és valamelyikőjüknek ki kellene fizetni a másik részét. Apu állítólag maradna itt a továbbiakban is, de anyu nem tud neki 5-6 milliót kifizetni. Így aztán úgy élnek egy házban, hogy sosem találkoznak, mert mikor egyikőjük dolgozik, a másik itthon van velem, éjszakánként pedig apu az én szobámban alszik. Nagyon zavar az is, hogy emiatt nincs szinte semmi intimszférám, de az még jobban, hogy velem közvetíttetnek egymásnak. Pl. mondd meg apádnak, hogy adja már ide a rezsi pénzt, mondd meg anyádnak, hogy fizesse be ő, mondd meg apádnak, hogy takarítson ki maga után, stb. Arra nem képesek, hogy ilyenek miatt elküldjenek egymásnak egy-egy sms-t. Mindig mondom nekik, hogy engem hagyjanak már ki ebből, és nem értik hogy mi a bajom ezzel. Ráadásul persze egymást is nekem szidják. Ennél már az is sokkal jobb lenne, ha végre tényleg elválnának és nyugalom lenne itthon. Az elmúlt két évben sokat romlott a tanulmányi eredményem is emiatt, mert tanulni se tudok itthon normálisan, de fel sem merült bennük, hogy mi miatt lehet ez, csak eltiltottak mindentől. Mit tudnék tenni? Koleszba sajnos nem tudok költözni, mert a sulim itt van a városban.
2017. okt. 23. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

16 évesen miért kell téged még őrizni? Felváltott műszakban szerintem nem emiatt dolgoznak. Az, hogy nincs intim szférád, oldjátok meg úgy, vagyis mondd meg anyádnak, hogy ő lakjon veled egy szobában, ne apád. Még zuhanyozni sem tudsz rendesen, vagy bugyit cserélni, ha ő ott van. Az, hogy nem válnak el, mert nem tudja anyud kifizetni, az sem stimmel, mert míg nappali tagozatos iskolás vagy és anyukáddal élnél, apádnak sokkal kisebb résztulajdon járna (amennyiben anyuddal szeretnél maradni).

Az a nagy helyzet, hogy ez nekik így kényelmesebb, mint évekig pereskedni.

A szobát cseréljétek el. Ez az első. Több szférád lenne, mint így.

2017. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szüleid adják el a házat, az árat felezzék, te meg mész anyuddal az új helyre. Ennyi. Ezen nem kell pereskedni
2017. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Yoda m. ***** válasza:
Állj ki magadért! Vagyis, kőkeményen közöld Velük (lehetőleg egyszerre mindkkettőnek), hogy ez így lehet, hogy nekik bejön, de Neked nem pálya. Mivel pedig még Ők az eltartóid, teljes FELELŐSSÉGGEL tartoznak irántad minden tekintetben. Tehát nem csak anyagiakban (koszt, kvártély, tanszer, stb.), hanem mentálisan is! Vagyis hogy NE LEGYÉL POSTÁS közöttük, más szóval közvetítő. Ez nem a Te dolgod. Állj a sarkadra és ezeket kőkeményen vágd a szemükbe. Mondjad Nekik: 'Nem tűröm, hogy a megoldatlan párkapcsolatotok összes baját nekem kelljen eltűrnöm, s az én nyakamba varrjátok! Közöm nincs ehhez. Oldjátok meg magatok! Kérjetek ehhez segítséget, ha nem bírjátok ketten közösen. De én nem szeretném átélni a vívódásotokat, mivel ez a Ti magánügyetek! ... és én nem tartozom felelősséggel irántatok, hogy közvetítsek köztetek.' kb. ennyit, de ezt kőkeményen és végigmondva! Ne hagyjad, hogy félbe szakítsanak... Ha mégis próbálkoznának (ami azt jelenti, hogy nem vesznek komolyan) ,akkor emeld följebb a hangod, ha kell ordítsad a fejükbe. Egy szuszra. Ezt jelenti, hogy kiállsz magadért első körben. Éreztetned kell velük, hogy KOMOLYAN beszélsz és ilyenformán vegyenek Téged komolyan. Ha ezt sikeresen végigviszed, meg fognak lepődni. (A meglepődésük lesz erre a bizonyíték.) Még talán azt is mondja majd valamelyikük: "Kislányom... mi történt veled? Hát nem ismerek rád!" --- Így is van... cél az, hogy ne ismerjenek Rád. Egyszóval, ha Te változtatsz eddigi szokásaidon (pl. ordítozol Velük), Ők is változni fognak. Ha mégsem történne semmi, akkor kérjél szakembertől további segítséget. Úgy, mint ahogyan most is ezt tetted, megteheted máshol is.
2017. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!