Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire nehesztelnétek a...

Ti mennyire nehesztelnétek a gyereketekre, ha ki találja hogy nem akar nyáron dolgozni, diákmelózni?

Figyelt kérdés
16 éves

2018. júl. 5. 14:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%
Talán ha hasznosan töltené el a nyarat akkor még oké de ha egész nap bent döglene, nem segítene semmit és csak a telefonját nyomkodná akkor vége lenne a jó világnak és ezt úgy mondom hogy nincs még gyerekem.
2018. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%
22 évesen sem neheztelnék rá... Ha csórók lennénk, magamra neheztelnék.
2018. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Semennyire. Lesz még jó 40-50 éve dolgozni. Ha 16-18 évig volt rá pénz, hogy etessük, akkor utána is lesz.

17 évesen volt egy hónapot, mert a helyi strand nyert eu-s pályázatot és kellettek hozzá ilyen kamu diákmunkások. Napi 8 órát strandoltak, néha kicsit gereblyéztek meg a székeket pakolták és ennyi. Ha van ilyen jó lehetőség, örülök ha kihasználja, de biztos nem küldeném el gyárba szalag mellé robotolni, vagy árut pakolni.

Egyetemen meg gyakornokoskodjon, ne burgert sütögessen.

2018. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
16-17 évesen gyakornokoskodjon az egyetemen??? Az igen.....
2018. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9%
Hol éltek külföldön? Diakmelonal nem számít hogy helyi vagy külföldi, csak értse a feladatot. Ujsagkihordasi munkánál meg aztán pláne mindegy és oda mindig kérésnek valakit, főleg nyáron, amikor szabadságolások vannak. Ha nem akarsz dolgozni, ne dolgozz, nem kapnál zsebpénzt. Az én lányom 13 éves kora óta hord újságot, alkalmanként másfél órát dolgozik kemeny 3 euróért, de eszébe nem jutott, hogy abbahagyja nyáron. Pedig utálja, nehez neki, de ez az extra keresete a zsebpénze mellé.
2018. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

"16-17 évesen gyakornokoskodjon az egyetemen??? Az igen....."


Gratulálok, csak sikerült belekötni valamibe, nagyon ügyes vagy. Természetesen akkor menjen gyakorlatra, mikor egyetemista. Sajnálom hogy ennyire sötét vagy, hogy ezt el kell magyarázni.

2018. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok még szülő, de az én szüleim kifejezetten ellenezték, még főiskolás koromban is, hogy suli mellett dolgozzak, rengeteg vitánk volt ebből. Ha lenne gyerekem, akkor én nem erőltetném a munkát, de nem is tiltanám, vagy csinálja magától, és jól érzi magát, hogy van saját keresete, vagy nem, és akkor nem jó erőltetni. Én ennyi idősen nyelvvizsgára készültem, hogy meglegyen érettségire, de azt is én akartam, nem a szüleim erőltették, nem akartam nyelvi érettségit tenni, és azt így lehetett megúszni, ha megvolt a nyelvvizsgám. :-)
2018. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem érthetőek az érvei, de én biztosan erősködnék, hogy menjen nyelvtanfolyamra legalább a nyáron, és akkor a jövő tanévben már magabiztos nyelvtudással indul.
2018. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
8%

Attol fugg.

Ha elotte volt szo rola, hogy ideje nyaton valamit dolgoznia es mst hirzelen kitalalta, hogy hat o megse iylen olyan kifogassal. Akkor eleg csalodott lennek. Es azt talalnam ki, hogy okes de akkor itthon ez es ez a feladatod es adnek neki tobbletfeladatot pl. takaritas, bevasarlas, varosba elszaladas valamiert valahova stb. es megmondanam, hogy ez nyari munka helyett van. Pluszban a kommentedet olvasva: elvarnam, hogy heti hany nap hany ora tanulja a nyelvet es mutassa be hol tart mit csinalt mit tanult.

Ha most talaltam ki, hogy o menjen diakmunkazni dolgozni es erre mondja hogy nem, akkor nem neheztelnek ra, hanem leulnek vele tobbszor beszelgetni, hogy marpedig ideje lenne elkezdeni. Es csak par hetre beallni dolgozni. Az meg nem az egesz nyar...


A kommented azonban boritja a dolgokat: ugy tunik a leirasod alapjan, hogy a gyermeked nem felenk, hanem szimplan lusta. 9000 ft per ho meg kulfoldon is elegendo zsebpenznek, azaz en is hule lennek dolgozni is mellette, amikor otthon is vakarozhatok (hiszen kaja van, net van, havi 9000-bol talan egy mozi vagy par fagyi kifutja no para).

A helyedben ebben az esetben is a beszelgessunk es allapodjunk meg abban, hogy alommelo (no contact heti egyszer ujsaghordas...ez nevetseges egyebkent) nem letezik. Helyette mehet 2 hetre vagy egyhavi zsebpenzt nem adsz oda neki. Plusz tobbletmunka a haztartasban.


A nyelvtanulasra az elo kozeg a legjobb. Nehezen tudom elkepzelni hogy otthon egyedul a szobajaban fog nyelvet tanulni es jobb lesz. Ha menne dolgozni konnyebben megtanulna a nyelvet. A ki kapja a munat es ki nem felvetesere: az kapja aki odamegy es akarja a munkat. Aki meg se probalja az biztos sose kap munkat.


Sok sikert a gyerekedhez. Nalunk ugyanezek a problemak.

2018. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%

Rád neheztelek a botrányos helyesarásod végett.

A gyerekre nem, mert ugyan milyen alapon várnám el tőle, hogy a nyarát valami koszlott teszkóban húzza le? Később úgyis évi 20 nap szabadsággal kell beérnire, most nyaraljon, most szerezzen élményeket, később úgysem fog tudni elmenni még egy nyüves moziba se.

2018. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!