Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire nehesztelnétek a...

Ti mennyire nehesztelnétek a gyereketekre, ha ki találja hogy nem akar nyáron dolgozni, diákmelózni?

Figyelt kérdés
16 éves

2018. júl. 5. 14:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Házimunkában segítsen csak. miért kellene már 16 évesen a gyereket munkára kényszeríteni, mikor még dolgozhat egész életében eleget. 16 évesen nyaralásokra, bulizásokra, ismerkedésre kell helyezni a hangsúlyt, nem végigdolgoztatni vele a nyarat.
2018. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
98%

Nekem a szüleim mondták, hogyha szeretnék menjek, de nem muszáj. Mondjuk én nem is kéregetek tőlük erre arra, mert már akkor is ég a bőr a képemről, ha metróbérletre kérek (pedig ők is mondták, hogy ez normális, szóval nem tudom miért érzem így.)


Nem tudom, hogy a szülő vagy a gyerek vagy-e, most úgy írom, mintha az utóbbi lennél:


Szerintem élvezd a nyarat, már csak egy van ezenkívül amikor gyerekek vagyunk, és hamar elmegy.

Én speciál épp vizsgára készülök, de jövőhéten, és utána végig a Balatonnál leszek. Hah... bárcsak újra 7 éves lehetnék... olyan irigy vagyok most a kishúgomra :)


Jó nyarat! 16/L

2018. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
"a gyermeked nem felenk, hanem szimplan lusta. 9000 ft per ho meg kulfoldon is elegendo zsebpenznek" - Na és ki szoktatta hozzá ehhez a gyereket? Mert az a zsebpénz sem az égből pottyan... Csak nem a szülő?...
2018. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
77%

Semennyire.

Nyelvvizsgára készül.

Azzal többre megy, mintha lányként egész nap tejeket, meg boros flakonokat cipelne egy raktárban.

2018. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Nekem a szüleim elváltak, anyám lelépett az öcsémmel meg az új palijával, engem meg hátrahagyott a nagyszülőknek. Itt úgy néz ki a rendszer, hogy eleve egy megtűrt személy vagyok a mai napig. Amíg nem fizettem, alig használhattam a vizet vagy az áramot, és ételt is a suliban kaptam csak. Aztán valami nem tetszett nekik és kiraktak. Tél volt, én meg 16 éves. Eleinte a lépcsőházunkban aludtam, majd aluljáróban, padokon. Az iskolát ott hagytam, így járókelők segítettek, de ettem kukából is. Nem volt váltóruhám, nyilvános mosdókban mosakodtam. Hónapok teltek el így, mikor meglátott az egyik rokonom, aki szintén nagyszüleimnél lakott és felajánlotta, hogyha elmegyek dolgozni és fizetek, akkor ott maradhatok. Szóval szívesen mentem mondhatni. Gyerekem sajnos nem lehet, de ilyen világban az a csoda, ha valaki gyerek tud maradni.
2018. szept. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!