Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is szakítottatok meg...

Ti is szakítottatok meg anyatokkal a kapcsolatot? Ha igen, akkor miert? Mi vezetett odáig?

Figyelt kérdés
33 eves vagyok, boldog családdal, 2 gyerek...de nem volt ez mindig igy, m nagyon rossz, ártalmas “nevelést” kaptam otthon, nárcisztikus-alkoholista szulok gyermekeként. 4-5 ev pszichoterápia kellett h egyenesbe hozzam magam, csökkenjenek a szorongasaim, raebredjek h vannak “enhataraim”, h legyen önbecsülésem. Apam (a fő szemet) meghalt, igy maradt anyam, akivel tarthatatlan állapotok vannak. Nagyon sokat iszik, mindenkit lenéz, azt hiszi h o felsőbbrendű másoknál. Engem kioktat h miert nem viszem ide-oda, es hogy miként elem az életemet, hogyan kene másképpen csinalni. En alapvetően soha nem vágtam a fejéhez, h igazából az, h 28tol 33ig en szedtem ossze sajat magamat, nekik köszönhető. Viszont most eljutott egy olyan szintre a dolog (reszegen azt mondta h ram h egy sz.a.r.f.@.szu kur-v@ vagyok, aki az apja oroksegere var - oroksegse: 650 ezres adósság), h egyszerűen nem tudok vele egy nevezőre jutni semmiben sem: iszonyat igénytelen, fikazik, fingik, koszos, nagypofájú, kioktató...es neha, nagyon neha előveszi a jo oldalat. Szte rossz a gyereknevelesem, a hazassagomat is másképp kene csinálnom, meg ugy mindent. En ugy döntöttem h határozatlan ideig megszakitom vele a kapcsolatot (tavaly fel évre szakitottam meg azzal a feltétellel, hogyha utana megint pias lesz, akkor évekre fogom), ugyanis képtelen vagyok a sajat lelki vilagomat ugy gyógyítani, h amit pl 2-3 hét alatt elérem, azt o egy laza mondattal siman hazavagja, nem is tudván h mekkora kart okoz. Mas is volt hasonló helyzetben?
2018. júl. 9. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Azert szakitottam meg mert mikor kiskoruként a rokon akire rábíztak megerőszakolt én lettem azzal vádolva h felizgattam,vertek is minket és hasonló cukiságok,miközben a templomba játszottak a fejüket. Két bátyám és én se tartunk veluk semmi kapcsolatot azt se tudják h a fiam nagykorú lassan sose látták. Bátyám kisfiát a pokollal riogatták be pisilt gyakran. Kinek hiányzik ilyen elmebeteg rokonság. Az vesse az első követ aki boldogan marad ilyen vallási fanatikus pusztító emberek közt.
2018. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ennyire nem rossz, mint a tied, nekem csak mindenbe beleköt (többezer km -ről is probal), olyat még sose hallottam tőle, hogy bármit is jól csináltam volna. Suliban pedig a legjobbak közt voltam, az nem számított.
2018. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hű, hat ez kemény, teljesen megértelek. Nalunk ennyire nem

Volt durva a helyzet, egyszerűen en teljes emberi roncsot neveltek belolem, igazából anyánk magasról S.z.a.rt ránk es apam csendes társa volt a mi lelki es olykor fizikai bantasunkban.

Nem akarok olyan ember lenni, aki nem tud a múlton átlépni, es hibáztatni se akarok mar senkit, felnőtt vgyok, a sajat eletemert en felelek, de ezt a not egyszerűen a hátam közepére nem kívánom. Az is nyilvánvalóvá vált, h komplex poszttraumás stressz szindromam alakult ki a gyerekkori dolgok miatt. Egyszerűen nem tudom anyámat elviselni, ha meglatom, mar rosszul vagyok tole. Van ket masik tesom is, oket támogatja es nem piszkálja, pedig lehetne, az egyik a környék “mar mindenkinek megvolt” kétgyerekes csaja, a masik 30 eves létére otthon lakik, nem dolgozik es alkoholista. Nekem rendezett korulmenyeim vannak, es mintha direkt arra utazna, h ezt szetbarmolja. Neha mar azon kapom magamat, h megint magamba kételkedem, meg hág milyen ember vagyok mar, aki az anyjával nem all szoba.

2018. júl. 9. 23:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a te helyedben lennék,már rég megszakítottam volna. Csak szivatod magad,semmi értelme ennek a kapcsolatnak. Ìgy sose fogsz rendbejönni lelkileg.
2018. júl. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen. Apammal is. Nalunk apam a fo f*****ap, bar... anyam a “csendes” tars, bar nem is annyira csendes, mert o meg a masik idegbeteg, ugy tud uvoltozni o is meg apam is mint ket fabaszorult.. ha egyertelmuen benezett valamit es amiatt uvoltott akkor is en vagyok a hulye termeszetesen, ok soha nem hibaznak es ok a tokeletesek, a megmondok...apam az ultra nagy p*****szt meg idegenek is beugat az utcan ha kell ha nem mert majd o megmutatja es o a valaki a nagy “igazsagoszto”. Rengetegszer egett miatta a fejem nyilvanos helyen! Mindenkit lealaz, degradal, mindenbe belekot.

Termeszetesen minden vitaban nekik van igazuk, nekem soha semmiben, en rosszul emlekszem mindenre , az nem ugy volt stb.. nem lehet veluk egy fikarsznyi kompromisszumot kotni, nem tudnak normalisan beszelni az emberrel, se tisztelni a masik embert, de a tiszteletet az ok 100%ig elvarjak! Anyam a martir, rikacsolos, erzelmi zsarolos. Hanyok tole is, foleg hogy apammal olyan jol megertik egymast! Ket h**lye jo kis part alkotott, bar ne lett volna soha gyerekuk! Mindketto csak magaval foglalkozik, orrba-szajba csaltak egymast, ami kb 1 eve derult ki szamomra. De arra emlekszem amikor meg kicsi voltam es anyam azt mondta jajj apad legalabb nem iszik, haza hozza a penzt es nem nozik😂😂 pedig tudta hogy de igen. A kepmutatas es a hazudozas mesterei, hogy kiforgassanak mindent. Barmi ami tortent azt ok biztosan maskepp tudjak ahogy nekik jo, es meg is vannak gyozodve rola..ezer dolog.


Legutoljara megprobaltam ( bar tudtam ugysem lehet, de legalabb en megtettem mindent) megbeszelni veluk, vagyis hat levelet irtam oszinten mindenrol, gyerekkor egyebek, amire persze mocskolodas lett es folytatodott. Akkor gondoltam hogy itt eleg volt. Nekem ez nem kell, amugyis mar menekultem eeg otthonrol. Soha tobbet nem akarok roluk tudni se hallani. Nem erdekel ez a hazug, mocskos, szar eltuk! Engem ne romboljanak tovabb, ne idegesitsenek, hagyjanak vegre beken! Romboltak mar eleget, megalaztak, semmibe vettek stb.. ez nem anya es apa, soha nem is volt. Egyik se.

Sokkal nyugodtabb es boldogabb az eletem nelkuluk! Nekem jo igy! Es remelem igy is marad orokre.

Szerencsere mar tobb mint 1 eve nem beszelunk! Most jon a 3. unoka de arrol nem tudnak elvileg, a masodikat meg lattak a korhazban, es ennyi. Ne is legyen kozuk a gyerekeimhez mert ugyis csak a fejuket tomnek, mert ismerem a szarkavarasaikat, azt a merhetetlen rosszindulatot es bosszuallast stb..

2018. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
BorninAugust: igen en is ugy erzem h a ketto egyutt nem megy, vagy o, vagy a lelkem
2018. júl. 10. 09:25
 7/13 A kérdező kommentje:
#ugyanez az anyam:’mártír, rikacsolos, érzelmi zsarolos. Multkor annyira beba****ott h vmi kínai szellem szállta meg. Ugatja a proli vilagnezetet es másnak nincsen helye. Par eve nem iszom alkoholt, mivel sajna a kulturált ivás nekem sem megy, igy szerinte en egy bigott p******a vagyok. Es azt a fizikai igenytelenseget, ahogy kinéz, nem lehet szinten elviselni.
2018. júl. 10. 09:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Saját magadat kell választanod,ez ne is legyen kérdés számodra!
2018. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze es tudom is, csak ugye az emberbe bele neveltek egy csomó bűntudatot, es állandóan gyozkodom magamat, h nem en vagyok ideggyenge (Bar meg akar lehetek is), tenyleg jogosak e az érzéseim, stb
2018. júl. 10. 10:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ezt teljesen megértem,de kell,hogy legyen egy pont,amikor az ember az asztalra csap. Ha magadért nehéz megtenned,tedd meg a gyerekeidért. Nekik szükségük van rád,szüksègük van arra,hogy egy boldog,kiegyensúlyozott anyjuk legyen.
2018. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!