Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum zaklat, hogy keressek...

Anyum zaklat, hogy keressek munkát, igaza van?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most érettségiztem le, két hete. Egyetemre készülök. Szerintem - valószínűleg - zavarja, hogy itthon vagyok és nem csinálok semmit. Meg azzal szokott jönni, hogy ne kérjek pénzt, ha megkereshetném magamnak is.

Max. hétvégente kérek egy ezrest, azt is felváltva, egyszer tőle, egyszer apától.

Egyébként el is mennék, csak egyrészt nem gondolom, hogy most olyan eget rengetően fontos lenne az, hogy dolgozzak, illetve nem is könnyű állást találnom július közepén.


2018. júl. 10. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig is azt mondtam, hogy aki dolgozni küldi az iskolás gyerekét, az egy rettentően irigy ember és az ilyennek nem való gyerek. HA annyira rosszak az anyagiak, hogy nincs pénz alapvető dolgokra, akkor igen. Az teljesen más szituáció. Vagy ha magának a gyereknek kellene több pénz, akkor saját döntése szerint mehet dolgozni. De iskolás gyereket munkába erőltetni olyan alapon, hogy "ha én rohadok 8+ órát a munkában, akkor a gyerekem is ott fog rohadni, nehogy már neki jobb élete legyen, mint nekem" ez egyszerűen gusztustalan ember. Egyszer úgyis lehúz majd 40 évet valahol, miért vennétek el tőle a fiatalkorát, amikor még van pár utolsó éve arra, hogy kiélvezze a hosszú szüneteket?
2018. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
81%

Részben igazatok lenne abban, hogy ne dolgozzon, ha nincs rászorulva, csak itt nem ez a helyzet áll fent.


Ha egy ezrest akar csak kérni hétvégente, amiből ma már egy kebab vagy pizza sem igazán jön ki, de még 3 sör is nehezen, egy strandbelépő is több akkor igenis rá van szorulva, mert Ő nem él, csak otthon ül- mint írta is.

Ha csak egy élményfürdőzést meg szeretne ejteni a barátaival, legyen 2500 a belépő, előtte vásárlás a boltban 2000-ért, plusz busz/ottani étkezés, stb...

5000 forintból alig jön ki, állítása szerint Ő ennyit kér 5 hét alatt?!


Sokkal szebb nyár lenne a mostani, hogyha sz*ros 8 órát dolgozgatna 4 héten keresztül, vendéglátásban, borravalóval 200 000 forintot gond nélkül megkeresne, végzettség nélkül is vadásznak a pincérekre, aztán egy hónap múlva már szabad is lenne, beleférne egy fesztiválozás, egy kisebb nyaralás, strandolások, kajálgatások.


Én is elmentem dolgozni, pedig jómódban élünk. Rásegítettek a szüleim, igaz, de javarészt a magam által megkeresett pénzből autóztuk végig 18 évesen az egész Balkánt a barátaimmal, végigjártuk a fesztiválokat, s minden nap kint fociztunk a strandon.

2018. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:

Amúgy rájöttem, hogy nem sok értelme van ide kérdést kiírni, hiszen nem láttok bele teljesen.


Tökre igaza van az utolsónak is. Egy ezres elég arra, hogy mondjuk pont megfelelő ittas állapotba kerüljek és lelazuljak.

Egyébként meg különböző okok miatt nincsenek barátaim, illetve egy, de ezt nem is bánom. Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy nem tudok szórakozni, mivel nincs kivel.

Van egy kis pénzem még ballagásról, ha fel akarok menni Pestre vagy valami drágább, akkor abból fizetem.

2018. júl. 10. 12:40
 14/76 anonim ***** válasza:
47%

szerintem csak azt döntsd el, mi a könnyebb? néha hallgatni a hülye anyukád vagy dolgozni valami kulimunkát?


én anyámmal nem foglalkoznék. irígy ember lehet, az ilyet le kell tojni. hadd rinyáljon, ne legyen miatta lelkifurdalásod. majd egyetem után dolgozol rendes fizetésért.

2018. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vették el a diákod, akkor elmehetsz diákmunkára is, oda nem kell 3 műszakban járnod

Én is ugyanilyen helyzetben vagyok, anya rágja a fülemet, hogy ne legyek ilyen ingyenélő, de igaza is van. 19 éves vagyok, életképtelen nem vagyok, így is sokat kapok itthon: etetnek, mosnak rám, néha tankolni is adnak pénzt

Diákmunkán eljárok heti 1-2 napot, így a saját szórakozásomra nem kérek egy forintot sem, esetleg egy kicsit kultúráltabban is tudnál iszogatni, ha nem a szüleid ezreséből, hanem a saját ötezresedből költenél

Mondjuk nálunk lehet, hogy más a helyzet. Átlagosan élünk, de pl. még 16 évesen amikor elkezdtem dolgozni, magamnak gyűjtöttem össze biciklire (50ezer), laptopra(200ezer), nyaralásra(70ezer), telefonra(110ezer), mostanában viszont eltunyultam, mint írtam, heti 1-2 nap lett a heti 4-5-6 napból

Ha anyud ennyire ragaszkodik hozzá, heti 1 napot igazán diákmelózhatnál, nem rohadna rád az a pár ezer forint, és anyukád lelkiismerete is megnyugodna, nem lenne így rádszállva emiatt

2018. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
77%
Egy ezresből berúgni sem lehet, szóval igazán nem tudom, hogyan tudod magadnak a minimumot finanszírozni, egy csomag óvszer is egy ezres. Ha semmire nem kell költened, akkor nem kell dolgozni, lehet anyád azt akarja fizess bele a rezsibe.
2018. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:

Hogyne lehetne apám:DD

Lány vagyok amúgy.


A 14-es megfogalmazta a lényeget, köszi.

Heti egy nappal semmire sem megyek, mert lényegében az a baja, hogy otthon vagyok és nem csinálok semmit - mint már mondtam.

2018. júl. 10. 13:10
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az idegesíti, hogy otthon vagy, menj el nyaralni, táborba, nappal könyvtárba vagy strandra.
2018. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
26%
Oké, nem fontos munkàt találnod. Nekik meg majd nem lesz fontos állni az egyetemer, a lakhatásod, a szórakozásod ugye? Az se lesz baj, hisz csak azt csinálják amit te.
2018. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
..inkabb nem is mondom:DdDDd
2018. júl. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!