Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire volt jó anyámnak, hogy...

Mire volt jó anyámnak, hogy így nevelt fel?

Figyelt kérdés

Anyám elég fura volt mindig is. Elvárta, hogy "segítsek" a házimunkában, ami teljesen termésetes lenne, na de így?? Pl kihívott a szobámból, hogy porszívózni kell, de mikor nyúltam volna a porszívóért, akkor rámförmedt, hogy nem fogom én elrontani neki, meg nem fog utánam dolgozni, úgyhogy inkább csinálja ő. Nekem meg ott kellett állnom, és végignézni, ahogy kiporszívózza a lakást.

Mindenhez így állt hozzá, ki kellett mennem a konyhába is mikor főzött, de semmihez nem nyúlhattam, mert úgyis csak elrontanám, én nem tudom, hogyan kell, stb.

Ezt csinálta, mióta az eszemet tudom. Aztán egyszer, mikor már felnőttem és már elköltöztem "otthonról", és saját háztartást vezettem, utána felhívott karácsony előtt, hogy tudnék-e menni hozzájuk, segítenem kéne a karácsonyi menüvel neki. Én nagyon megörültem, gondoltam végre elismeri, hogy képes vagyok megcsinálni valamit, és most alkalmam adódik bizonyítani, hogy képes vagyok ilyenekre, hát, erre kiderült, hogy arra kellettem, hogy vagdossam neki a madzagot a töltöttkáposztához, és ennyi. Próbálkoztam még zöldségpucolással, de egy szempillantás alatt kiszedte a kezemből, és rákezdett megint, hogy én nem tudom hogyan kell csinálni, nem olyan lesz amilyenre ő szokta, stb.

Azóta nem "segítek" neki semmit.


Az érdekelne, hogy ez neki miért volt jó? Mármint... akkor vagy hagyott volna tényleg segíteni, vagy hagyott volna békén. Ennek mi értelme volt?

Ráadásul gondolhatta volna, hogy egy nap elköltözök tőlük, és akkor előnyös lenne, ha tudnék alap dolgokat, így elég nehéz volt behozni a lemaradásom.

Meg azóta is rettenetesen meg lehet bántani ezzel, ha valaki kiszed a kezemből valami munkát azzal, hogy nem tudom jól megcsinálni...


Mire volt ez jó? Van, aki érti?


2018. júl. 12. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Sok olyan szulo van akik romboljak a gyerek onbecsuleset, magarol alkotott kepet stb.. stb.. ilyenekkel altalaban ok akarnak jobbnak tuni, kitunni, naluk nem lehet jobb soha, mert valojaban nekik is annyira alacsony az onbizalmuk es egyebek hogy igy probaljak “fenn” tartani magukat.

Aki masokat alaz csak hogy jobbnak tunjon, nem csak undorito, hanem szanalmas is mert akadnak gondok a fejeben..

Nem lehetsz nala jobb. Ennyi igazabol. Ezt akarja tudni es igy akatja elerni, maskepp nem tudja hanem ilyen alantas eszkozokkel.

Ne is segits neki. Ez nem rolad szol, hanem az o kicsisegerol es alkalmatlansagarol. Komolyan mint egy ovodas!

Gondolj erre.

2018. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mártírkodni akad. Súlyos lelki beteg. Nyilván a gyerekkorából eredően. Te nem vagy neki szempont. Kerülni kell, mert csak lehúz lelkileg. Nem fog megváltozni.
2018. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Sose kérdezted tőle? :o
2018. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát az első alkalommal megkérdeztem volna, hogy "akkor minek hívtál ide?"

Te meg gyerekkorod óra viseled ezt el? De... dehát... Miért??

2018. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen, de ő a nagymamámtól vette át ezt a "jó" szokását. Lassan 27 éves leszek, de sütemény sütésénél is maximum a krémet keverhetem - de ha olyan kedve van, még azt is kiveszi a kezemből. :)
2018. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Anyád olyan, mint nagyanyám. 3 gyereke volt és mindegyikkel ilyrn volt, de főleg anyámmal, mert elkövette aztva “bűnt“ hogy nem lett ő is fiú.


Nagymama mérlege: első fiát Kanadáig üldözte, a másodikat halálba, a lánya pedig mai napig teljesítménykényszeres és az őrület határán áll. És nagyanyám belekergette a sztálin-jellemű alkesz apám karjaiba.


Bár, mióta nagyapám meghalt már kevésbé kavar, igaz ha mégis akkor nagyon “betalál“.

2018. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 és #2

Igazatok lehet...


#3

Kérdeztem, de szerinted kaptam rá értékelhető választ?


#4

"Azért hogy lásd"

Miért viselném? A kérdés leírásában is ott van, hogy már elköltöztem, amint tehettem. Előtte meg azért, mert kiskorú voltam, és az volt amit ő mondott.


#5

Az a fura, hogy nagymamám, nagypapám, meg a nagynéném (anyám húga) tök normálisak, szóval nem onnan tanulta...


#6

Brrrr, a távoli rokonságban nekem is volt ilyesmi anyuka (egy gyerek öngyilkos, másik apáca, harmadik 60 körüli és soha nem volt senkije)

2018. júl. 12. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, beteg emberekkel nem kell foglalkozni.


Nálunk mostohaanyám volt ilyen, a harmadik ilyen után már nem is mentem neki segíteni, minek? Úgyis csak beszól.

2018. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést mintha csak én írtam volna ki..
2018. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a mártir tipus,segits aztán nem jo megcsinálja ő, és pattog h mindent neki kell...
2018. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!