Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám lenéz a munkám miatt?

Anyám lenéz a munkám miatt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, diákmunkán annál a cégnél vagyok karbantartó (igazából gyakorlatilag segédmunkás vagyok, mivel nincs sok tapasztalatom ilyen téren) ahol anyám is dolgozik, ő ott könyvelő, apám pedig szintén könyvelő, de vállalkozásban.

Eleve éreztem egy lenézést anyám felől, de amikor tegnap kijelentettem, hogy amint leteszem az érettségit (matekból megbuktam év végén, ezenkívül a magyarom négyes lett, többi ötös, max pontos töri és angol szóbelikkel tanulás nélkül) le akarom tenni a karbantartói OKJ-t,akkor elhordott mindennek, hogy nem ilyennek nevelt, stb.

Ezenkívül még érdekel a hegesztői és karosszérialakatos szakma is, nem vagyok egy műszaki beállítottságú ember, de ezekből külföldöm simán meg lehet élni.

Viszont azt nem értem, anyámmal mit kezdjek.

Szerintetek?

18/F


2018. júl. 12. 19:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Diplomás családban engem kiröhögtek és szinte hülyének néztek, amiért páyaválasztó fiatalként komolyan hivatásos tűzoltó akartam lenni.


Nekem is jött ez a bullshit, hogy a diploma ilyen alap meg olyan alap.


Közben szerencse is ért, mert ugyan nem az áhított hivatásban dolgoztam, ám tehetős vállalkozók voltunk egy ideig.


Mire újra képbe került a Tűzoltóság, addigra meg már nem kellek a kontaktlencse miatt. Szerencsére önkéntesen tudom űzni.


Végszó: a gyermeki orientációt nem volna szabad semmibe venniük a szülőknek.

2018. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

Semmit ne kezdj anyukáddal éld az életed. Ez a te jövőd,ne hagyd,hogy beleszoljon. Olyan munkát végezz,amiben örömödet leled,mert nem nekik fogsz dolgozni,hanem magadnak,magadért később a családodért. Hidd el tudom milyen olyan munkát végezni,amit rühellek. Nekem sajnos nem volt lehetőségem tovabb tanulni így hát átlag munkákba boldogulok ahogy tudok. Majd ha lesz lehetőségem tanulom,amire mindig is vágytam legalábbis remélem. Én örülnék,ha a fiamnak lennének céljai,álmai,amikért tesz is. 10 hónapos még csak,de büszke anyuka leszek,ha olyan munkája lesz,amit szeret és ha ez mondjuk kertész,szakács,zenész esetleg diplomás mérnök..stb. olyan,amit szeret csinálni akkor hátra dőlök a fotelemben,hogy sínen van az élete és boldog.

Anyukád nagyon rosszul közelíti meg a helyzetet. Nem azt mondom,hogy nem kellenek a szellemi munkát végző emberek. De a két kezi munka mindig jövedelmezőbb hosszú távon. Mindenki lenézi az építő munkásokat pl.,de azt soha nem nézik,hogy azért tud szép házban élni,mert volt aki megépítse,mert ért hozzá. Apukám köműves és rengeteg otthon építésénél vett részt szereti a munkájat szeret alkotni olyat,aminek van nyoma. De tényleg az a legfontosabb,hogy olyan szakmát válssz,amihez van érzéked és szeretnél benne dolgozni. Sok szülő gyermeke egy dologtalan here,inkább örülne,hogy szorgalmas vagy.

2018. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 acelsziv ***** válasza:
42%

Csak halkan jegyzem meg, hogy a világ leggazdagabb emberei közül egy sem végezte el az egyetemet.

Manapság egy ügyes kétkezi munkás nagyon jól tud élni. Pláne, ha minősített hegesztő leszel kérdező aki RTG alá is tud hegeszteni - vagyis úgy tud, hogy röntgengéppel ellenőrizhető - na azokat nagyon jól fizetik.

2018. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkát válassz amit szeretsz és sose kell dolgoznod!
2018. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

"Amúgy meg a világot nem az írósasztal mögül lehet előrébbvinni. Ott nem folyik termelés, csak nyakkendőigazgatós, krákogós affektálás."



Ez így van. A világot a melósok irányítják, mindig is az esztergályosok voltak a világ urai, ők a feltalálók, az orvosok, az ideológusok, a bankemberek, a politikusok, a hadvezérek, a művészek ...


Ja, nem.

2018. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Senki nem akarja, hogy a gyereke mondjuk egy építkezésen menjen tönkre fizikailag 50 éves korára.
2018. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Figyu, apám phd-s mérnök, emellett van gazdasági diplomája is, és gondolkodik, hogy elmegy cukrásznak, mert állítása szerint a kétkezi munka "gyönyörű".

(Mellesleg egyet értek vele)


Ha a hegesztés érdekel, hajrá! ;)

2018. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!