Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért erőltetik rám...

A szüleim miért erőltetik rám a nyaralást?

Figyelt kérdés
Már január óta mondogatom nekik, hogy nem megyek, de ők egyből rávágják, hogy jössz nem te döntöd el stb. Nagyon akaratosak és nem tudom mit csináljak. Utálok velük elmenni nyaralni mert 70%-ában csak veszekednek vagy leégetnek mindenki elött. Mit tudnék csinálni? 16/F

2018. júl. 13. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Hát az a helyzet, hogy sajnos igazuk van, tényleg nem te döntöd el. 16 évesen még nem vagy nagykorú, a szüleid felelnek érted, és ott kell lenned, ahol ők mondják. Ha észérvekkel nem tudod meggyőzni őket, akkor próbálj valamilyen más elfoglaltságot kitalálni, pl. fix diákmunkát, vagy más rokonhoz való ellátogatást stb. De amilyen intelligensnek tűnnek a szüleid, valószínűleg az egyetlen opció az, hogy elmész és végigszenveded...
2018. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem kellene ennyit hisztizned emiatt, végülis nem foghuzásra mész, hanem sok pénzt arra költenek, hogy valahova elmehess nyaralni, világot láthass. A nyaralás egyébként jót tesz az embereknek, kiszakadnak a mindennapokból, sokkal jobb, mintha otthon ülnél. Ennyi idősen már nyugodtan lehetsz külön is a szülőktől, barátkozz össze valakivel.
2018. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Ennyi idősen már én sem mentem a szüleimmel nyaralni. Pedig nincs velük semmi bajom, csak egyszerűen más volt a mozgásigényünk: én jöttem-mentem volna egész nap, ők már hamarabb kifáradtak.

Így aztán én mentem a testvéremmel és a barátaimmal, ők meg kettesben mentek (ha mentek).

A helyedben megpróbálnék a sarkamra állni, hogy ne kelljen velük menni. Könnyebb, ha alternatívát tudsz mondani, pl. hogy ilyen-olyan táborba mész, vagy nyári munkát csinálnál, vagy nagymamádnál szívesebben lennél. Persze ezeket már korábban szervezni kellett volna... Az a legrosszabb érv, ha csak otthon kuksolnál. Testvéred, közeli unokatestvéred nincs, akivel közösen mehetnél valahová?

2018. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

Jaj te szegény, elvisznek nyaralni... annyira vacak életed van, tényleg.


Menj el, a strandon/akárhol meg különülj el tőlük, akkor majd nem lesz égő, hogy szülőkkel nyaralsz, ha ez annyira ciki...

2018. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

16 vagy, nem te döntöd el, sajna...


De én is utáltam nyaralni, mert az abból állt, hogy a kisebb öcsém hisztizett, vagy a nagyobbal ölték egymást.

Mostohaanyám meg hol hisztizett ezen-azon, hol a gyerekkel ordított, hol pedig apámat szidta, amiért ő ÉJSZAKÁRA ki mer menni horgászni pár órát.

2018. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és persze az nem volt opció, hogy én elmászkálok a városba, kötelező volt mindenhová együtt menni, meg játszani a nagy családot, még akkor is, mikor az idősebb öcsémmel konkrétan végihánytuk-fostuk Debreccent.
2018. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Hányingerem van az emberektől egyre jobban komolyan mondom....

Ordíts velük hogy már csak azért sem mész,még akkor se ha kényszerítenek.

2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
16 évesen tényleg nem szülőkkel kellene nyaralnod, hisz teljesen mások a igényeitek. Ők akarnak napozni, feküdni a parton, étterembe menni, kicsit sétálni itt-ott. Te gondolom sokat úszni, strandlabdázni, szórakozni, megnézni az egész városr, pihenni-feküdni meg csak éjszaka az ágyban. Semmi értelme annak, hogy ott ülsz mellettük, telefonozol, miközben vitáznak egymással és veled, a pénz meg szalad le a lefolyón, hiszen egy szülők által szervezett nyaralás többszázezer forintba szokott kerülni, amíg egy fiatal baráti társaságé ennek a töredéke.
2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
Hallod, én örültem volna, ha vittek volna nyaralni a szüleim, de 1-2-szer mentünk hosszabb nyaralásra. Inkább azon gondolkozz el, hogy sokan nem tudnak nyaralni menni, mert nincs rá pénzük, és szerencsés vagy.
2018. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Egységesek fel nem fogják h tizenévesen v harminsason nem rohadt jo élmény a nyaralás alatt uvoltö idegbeteg szülőkkel rokonnakak.. Ez nem nyaralás. Csak a „magyar„ család nyaral igy.
2018. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!