Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engednek sehová egyedül?

Figyelt kérdés
A szüleim sehova sem szeretnének elengedni. Nemrég azt kérdeztem tőlük, hogy elmehetnék-e a fővárosi állatkertbe egy nálam idősebb barátommal, és azt mondták, hogy csak akkor, ha ők is jönnek, különben fennállna a lehetősége, hogy belefojtson az állatkerti tóba (????). Értem, hogy a szülői aggodalom nagy úr, de szerintem nem várhatják el tőlem, hogy 18 éves koromig itthon üljek, és azt csináljam, amit ők mondanak, minden esetben. Semmi okot nem adtam arra, hogy bizalmatlanok legyenek (nem jöttem haza sehonnan későn, nem hazudoztam össze-vissza). Mi a teendő? Próbáltam leülni és beszélni velük higgadtan, de annak is csak ordibálás lett a vége, természetesen részükről. 15,5/F
2018. júl. 14. 16:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:)
2018. júl. 14. 21:15
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos nehéz menet lesz. Ha tényleg komolyan gondolják, hogy bele fog fojtani a haverod a tóba, akkor igazából észérvekkel nem sokra mész itt. Valahogy húzd ki. Suliba mehetsz egyedül? Nincs semmi hobbid, amire járnál? Bármi hangszer, sport? Vagy oda is visznek?
2018. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sportolni magamtól szoktam eljárni, mivel a városban van az edzőterem, ahova járok, csak az a gond, hogy vidéken lakok, és messzebbre (60 km) nem igazán engednének el, holott csak annyit kéne tennem, hogy felülök a vonatra. :D
2018. júl. 14. 22:41
 14/15 anonim ***** válasza:
15-16 évesen a fővárosba nem engedtem el a lányom, mert nem volt még ott, nem ismerte az ottani tömegközlekedést, nem tudott biztonsággal tájékozódni. Csak azt látta, hogy otthon a saját környezetükben elboldogult, közben azért Budapest más világ. Én sem engednélek el felnőtt kísérete nélkül. Aztán ha megbizonyosodtam róla, hogy biztonsággal tájékozódsz, váratlan új környezetben is feltalálod magad, akkor elengednélek.
2018. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem kell ismernem a tömegközlekedést, ahova menni szeretnék, nincs túl messze.. csak a vonatra kell felülnöm, és a végállomáson leszállni:)
2018. júl. 16. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!