Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak se fogja fel az anyja,...

Másnak se fogja fel az anyja, hogy 18 felett nem az ő teste, nem az ő élete, nem az ő döntései, hanem az enyémek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy nem lehet nekib odaadni, mert ez már a pokol.


Most az a probléma, hogy felszedtem a nyáron, 10 kilót, főleg a combomra, ami összeér és narancsbőrös. NEM ENGED MOZOGNI ÉS TÖM! HA MÁR SZÉTPUKKAD A GYOMROD, DOBÁLJA A KAJÁT ÉS HOGY MICSODA SZEMETEKT NEVELT, TÖBBET NEM FŐZ!


A többiről nem is beszélve, elegem van ebből a diktatúrából. Sehova nem mehetek.


Itt találtam egy hozzászólást, ami tökéletesen leírja miről szólt az elmúlt "életem.


Tanár és a nap 24 órájában itthon van.


Nem szétvarratni akarom magam, de 18 év felett a saját testedbe minimális beleszólásod lehetne.


2018. júl. 16. 14:49
1 2 3
 21/25 kovpet ***** válasza:
100%

"Állandóan veszekedés van, hogy nem bírok annyit enni, mint amit elém mer."


Merj magadnak, 10 éves kor felett ez már nem lehet probléma.

2018. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Levka Reina ***** válasza:

Nehéz eset, de csak úgy segíthetsz Magadon, ha saját lábadra állsz. Munka mellett, estin is lehet érettségizni például, ha ennyire durva a helyzet.

Én huszonéves koromig nyeltem, mert egyetemre jártam és addig, becsületükre legyen mondva, eltartottak. Kapom is az "Ezért taníttattunk? Érdemes volt!" szöveget.

Ma már nem így tennék. Most újra egyetemre járok 42 évesen, mellette 4 helyen dolgozom, van egy 10 éves fiam...

És jól érzem magam.

Kitartás, üdvözöllek. Ha úgy érzed, tudok segíteni, akár privátban is írhatsz.

2018. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ahhoz fűznék pár gondolatot, hogy a gyerek valahogy sosem elég jó a szüleinek, mindig leszólják, lelkileg terrorizálják.

Sok ilyen szülő van, többnyire az a fajta, aki úgy érzi, a gyereke születése után már nem élhet teljes léletet (lásd: el van íhzva, ez csakis a gyerkszülés miatt van, nem azért, mert lusta lemenni a parkba futni, vagy nem keres jól, mert az érettségin túl nem tanult tovább, csakis a gyerek tehet róla, aki pont rosszkor született, és még véletlenül sem azért, mert ő volt lusta leülni a könyv fölé). A szülő kezdetben a saját elmulasztott álmait vetíti ki így a gyerekre, akinek tökéletesnek kell lennie, ha már az anyja/apja nem lehetett az. Ebből következik, hogy amikor meg a szerencsétlen gyerek tényleg eminens tanuló, élsportoló és még a közösségért is tesz valamit, nem lesz elég jó a szüleinek - és nem azért, mert nem ér semmit, amit elért (ezt éreztetik vele), hanem, mert a szülei, amikor látják, hogy a gyerek elért valamit az életben, akár többet is, mint ők, irigyek lesznek rá és fordított taktikával, a haszontalanság éreztetésével akarják lehúzni.

Ebből kevés kiút van. Ki kell húzni addig, amíg nem lehet továbbállni. Tanulni kell ezerrel, nem kell siránkozni, hogy nem veszik meg a legújabb videójátékot Karácsonyra, hanem jól kell teljesíteni az iskolában és néhány év szenvedés után minden kifizetődik. Jó egyetem, ösztöndíj, kollégium és az ember már fél lábbal kint is van ebből a földi pokolból, amit a kedves szülő okozott. Ha meg saját munkája, családja van az embernek, többynire már nem vágynak egy lekezelő szülőre.

2018. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Amíg fürdik, mos vagy bevásárol, addig egyél, mosd el a tányért, és soha nem ülj oda, ahova megterített neked!

És különben attól, hogy ő hisztizik, nem kell megenni 3x annyit, mint amennyit akarsz. Szépen otthagyod, bezárkózol a szobádba vagy elmész korizni, ő meg üvöltözzön magában!

2019. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 outtatime ***** válasza:

varratni akartál és összekaptatok?

nem azért, de amíg tényleg ő tart el, addig az ő szabályai a mérvadóak egy határig.

az egészségedet viszont ne hagyd.

2019. jún. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!