Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Fiam külföldön dolgozik :(

Itthon van szabin , beszélgettünk megköszönte a sok támogatást hátteret amit adtunk neki érzelmileg anyagilag. Meghatódtam teljesen.

Erre mondta szeretne bennünket anyagilag támogatni, rászorulva nem vagyunk .És nem is érzem azt ,hogy neki ezt kellene tegye. Nincs miért törlesszen.

Felnevelése sem kötelesség volt.

Mit gondoltok erről ?


2018. júl. 16. 18:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam 13 éve él Angliában. 13 évvel ezelőtt elkezdte küldeni a pénzt azzal az indokkal, hogy ne nélkülözzünk semmiben. Mivel amúgy is jól elvagyunk, így a fiam pénzét 13 éve egy számlán gyűjtőm. Tudom, hogy idővel szeretne egy szép házat venni itthon, így szerintem ha eljön az ideje a házvásárlásnak, akkor jól fog jönni neki az a pénz. Én ezt csinálom a pénzzel.
2018. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

Én a fiúhoz közelebb állok korban, ezért megpróbálok az ő szemszögéből gondolkodni. A szüleim is hasonlóan gondolkodnak, ezért valószínű, hogy rendszeresen nem fogadnának el pénzt tőlem. Nem is így próbálnék adni, inkább megvennék nekik dolgokat, amikre tudom, hogy vágynak vagy szükségük van, de maguknak nem vennék meg. Például tévét, autót, telefont, az anyagi helyzetünktől függően. Persze nem a hátuk mögött kiválasztva, hanem velük egyeztetve. Mégiscsak jobb érzés ránézni a családi autóra úgy, hogy "a fiamtól kaptam", mint úgy, hogy "a fiam pénzéből vettem".

Látszik, hogy tényleg szívből adja, úgyhogy én elfogadnám. Legfeljebb félre tenném neki későbbre, ahogy előttem is írták. Büszke lennék, hogy ilyen gyereket neveltem.

2018. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fordított helyzetben vagyok: huszonéves "gyerek", akit a szülei annak ellenére támogatnak, hogy jól keresek, és meg tudok állni a saját lábamon.

Én félreteszem egy számlára a saját spórolt pénzemmel együtt, ha lakást szeretnék venni, vagy a szüleimnek szüksége lesz hirtelen valamire, esetleg gyereket vállalnék, akkor jól fog még jönni. Természetesen én is bármikor segíteném a szüleim, ha bármi történne velük, gondolok itt akár anyagi segítségre, akár pl. bentlakásos ápolóra, vagy ténylegesen bármire.

2018. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!