Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan békítsem meg anyámat,...

Hogyan békítsem meg anyámat, ha hozzá sem szólhatok?

Figyelt kérdés

Nagyon megbántottam és már egy hete nem beszélek vele. Szeretnék tőle bocsánatot kérni, de csak elhajt.

Elég durván összevesztünk én pedig elküldtem melegebb éghajlatra. Korábban nem szóltam be neki akkor sem ha porig alázott, max a fejemben fogalmaztam meg róla a véleményem. Viszont most annyira felidegelt, hogy olyat mondtam, amit nem kellett volna.

Egyedüllétre volt szükségem, hogy feldolgozzam a vitát(összevesztem a párommal, ami miatt anyámmal is)és hiába mondtam anyámnak, hogy hagyjon békén nem értette meg, csak jött utánam és fújta a magáét, ami miatt begurultam és alaposan beszóltam neki.


Már sikerült lenyugodnom, de egyszerűen képtelenség hozzászólni.

Csak annyit mond, hogy hagyjam békén és, hogy elintézi ne lakhassak itthon csak, hogy ne kelljen látnia engem.

Mikor kisebb voltam nagyon jó kapcsolatom volt anyámmal, de ahogy kamaszodni kezdtem szép lassan eltávolodtunk egymástól.

Sajnos az sem segít, hogy képtelen felfogni, hogy beteg vagyok és emiatt viselkedek sokszor úgy, ahogy.

Még sosem voltunk ilyen hosszú ideig haragban.

Teljesen tanácstalan vagyok :(

19/l



2018. júl. 20. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Írj neki egy kedves, szívhez szóló levelet. Nem hinném, hogy egy édesanya szívét ne lágyítaná meg.
2018. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Attól tartok már az se hatná meg :(
2018. júl. 20. 21:26
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Lehet én értek valamit félre, tényleg nem akarok rossz indulatú lenni de ez durva nagy érzelmi terror: Nem kapsz privát szférát és még érezd is szarul magad miatta hetekig... nekem ilyen szituban eszembe nem jutna a bocsánatkérés, békülés lehetősége.
2018. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Ráadásul számunkra ismeretlen, de mivel leírtad olyan betegséged van, ami a hangulatod is befolyásolja.

Így még fel is ajánlanék neki egy pajzán estét egy jegesmedvével.

2018. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Várd meg, amíg megnyugszik. Ne könyörögj neki. Ha szeret, akkor majd megbocsát. Ha meg nem szeret, akkor teljesen mindegy. És ne csak magadban keresd a hibát, ő volt az, aki kiprovokálta belőled, hogy sok nyelés után kitörjön belőled az indulat. Itt nem csak egyoldalú bocsánatkérésre van szükség, hanem a részéről is változásra.

Jobb lenne módot találni az elköltözésre, bár nem tudom, mivel foglalkozol. Ha dolgozol, akkor szobát bérelni lehet még anyagi nélkülözések árán is, az is jobb, mint az állandó konfliktus. Ha tanulsz, akkor nehezebb, mert akkor csak a kollégium jöhet szóba esetleg.

2018. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5

Ohh ha lenne miből már a nyomomat se látná! Szeptembertől megyek 2 éves OKJ kepzésre(nappali tagozat), ami mellett sajnos nem tudok dolgozni.

Amíg anyám dolgozik én vezetem a háztartást mosok, főzök, takarítok(amibe természetesen MINDIG beleköt, hogy miért szar, ahogy én csinálom).

Be van osztva az időm teljesen.

Ráadásul még jogsit is most teszem majd le.


Folyton azzal jön, hogy ő mindent megadott nekem(anyagilag igen ezt elismerem, de érzelmileg, mint írtam egyre kevesebbet)


El sem ismeri, hogy bajom van, holott papírom is van róla.

Csak annyit vág érte a fejemhez, hogy azért vannak ilyen problémáim, mert nem dolgozok, hogy lekössem magam. Igen biztos az orvos a hülye és ő tud mindent jól.


Az a baj, hogy a lakás a nagyapámé, őt pedig simán a kénye-kedvére rángatja. És eléggé félek, hogy kirak(korábban már zártak ki). Nem akarom egy hülyeség miatt tönkretenni a jövőm!

Így is egy évet csúsztattam az érettségi után, hoyg munkát találjak, de ha most nem kezdem el a sulit BIZTOS, hogy nem is fogok.

2018. júl. 20. 21:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj dolgozz,menekülj,ja és ne puncsolj érzelmi analfabétának..
2018. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg arra a két évre tartson életben az a tudat, hogy hamarosan önállósodhatsz. Ne vitatkozz vele, ne is érdekeljen, ne vedd a szívedre, egyik füleden be, a másikon ki, hiszen az ilyen még a saját munkájába is belekötne, ha valahogy kiesne az emlékezetéből, hogy azt ő csinálta. Remélhetőleg találsz új társat, és szerelmesen mindent könnyebb átvészelni.
2018. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A párommal szerencsére kibékültem; ő és az egy szem barátnőm tartják bennem a lelket.


Évekig úgy csináltam, hogy egyil fülemen be másikon ki. De hiába mondtam, hogy nem érdekel, hagyjon békén a hülyeségeivel hiába zárkoztam be a szobámba mindig jött utánam, hogy ez nem jó az nem jó halgassam végig és, hogy ő csakazértsem hagy magamra.


Mikor már nagyon elegem volt belőle mondtam, hogy inkább csak menjen ki és hagyjon engem békén. De azt nem volt képes megérteni.

Úgy pedig elég nehéz nem odafigyelni

2018. júl. 20. 22:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt a betegséged miatt csinálja, félt. Esetleg attól, hogy nehogy veszélyes legyél önmagadra. Persze, a lehető legrosszabb módszert választotta, dehát primitív. Pedig ha utánadmászik, akkor is csak azt tudod csinálni, hogy elengeded a füled mellett, egyszerűen nem hallod meg, nem reagálsz, hadd mondja, téged ne érdekeljen. Mintha a tévé szólna melletted. Amit te eddig csináltál, az nem ez volt! Ha elkezdesz vele veszekedni, hogy hagyja abba, ne jöjjön a hülyeségeivel meg menjen ki, az nagyon nem az egyik füleden be, a másikon ki technika! Egyáltalán nem kell rá reagálni. Semmit. Mintha ott se lenne. Csináld a saját dolgodat tovább, amit épp csináltál. Ha azt látja, hogy téged nem érdekel, nem borít ki, előbb-utóbb abbahagyja, mert nincs műsor, nem tud győzelemittasan villogni maga előtt, hogy ő milyen jó szülő.
2018. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!