Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondolnátok, ha kiderül...

Ti mit gondolnátok, ha kiderülne, valamelyik szülőtök "gyökér" volt fiatal korában?

Figyelt kérdés

A szüleim nem sokat meséltek a fiatalkorukról, de amikor mégis, csak olyan sztorikat hallottam, hogy mennyi barátjuk volt, milyen népszerűek voltak, apám mekkora szoknyapecér volt, stb..

A barátnőim is mesélték, hogy a szüleik fiatal korukban pl. hippik voltak, vagy az egyikük apja játszott egy zenekarban és a városukban meg a környékén mondhatni elég híresek, amolyan helyi celebek voltak.

És belegondoltam, ha én szülnék egyszer gyereket, szégyellnék a fiatalkoromról mesélni, mert tipikus nyomi vagyok. Először is végig kiközösítettek általánosban és gimiben is, életem egyik legboldogabb pillanata volt, amikor megkaptam az érettségi bizonyítványom és tudtam, többé nem találkozom az osztálytársaimmal. Szóval az iskoláról pont nem tudnék semmi jót mondani. Mindig is visszahúzódóbb voltam, nem sok barátom volt eddigi életem során. Soha nem utaztam sehová, sem a szüleimmel, sem a barátnőimmel. (Egyedül meg nem látom értelmét) Még apámra sem hasonlítok, ami a párkapcsolatok/kalandok számát illeti, mivel nem vagyok valami szép..

Abban sem vagyok biztos, hogy valaha lesz barátom/férjem, de ha mégis, nem tudom, akarnék-e vele gyereket vállalni, mert nem akarom, hogy a saját gyerekem szánalmasnak gondoljon, amiért mindenből kimaradok, amit a normális emberek csinálnak :/ Ti mit gondolnátok, ha rákérdeznétek a szüleitek fiatalkorára és kiderülne, hogy olyanok, mint én?


2018. júl. 21. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Engem tisztességgel, szeretetben felneveltek a tesóimmal együtt, akármilyen nehéz anyagi helyzetben voltunk, legalább pár napra mindig elmentünk családi nyaralásra, kirándultunk stb. Támogatták a továbbtanulásunkat, amennyire telt tőlük, felnőttként is mindig számíthattunk rájuk. Pont nem érdekelne, hogy apám nem b..szta végig a fél várost, vagy anyám nem vihorászott idétlenül egész álló nap 10-20 “barátnővel”, és nem próbálta ki 18 éves korára a város másik fele. A te gyerekedet se ez fogja érdekelni.
2018. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Inkább a jelen a fontos.
2018. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lennél "nyomi"? Abban amit leírtál nincs semmi szégyellnivaló.
2018. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azok a nyomik, akik kiközősítettek. Felnőttként aki azzal dicsekszik a gyerekének, hogy milyen menő volt, terrorizálta az osztálytársait, az nem százas..
2018. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szörnyű gyerekkorom volt, rengeteget költöztünk így nagyon sok osztályba jártam. Időhiányában sehova se tudtam beilleszkedni,plusz a külsőmmel is voltak gondjaim (szemölcsös volt az arcom). Mindenhol az osztály nyomorékja voltam, állandóan csúffoltak (pl.rügyes fejű, leprás, ratyi stb). Az iskolás éveim utólsó két éve a kivétel, arról szivesen fogok mesélni a gyerekeimnek, de többi évre probálok nem is gondolni,mert mai napig rosszul érint. Nem szeretném, hogy a gyerekem tudja mennyire szánalmas voltam annó.

23/L

2018. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!