Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Honnan került a zsebembe a...

Honnan került a zsebembe a pénz? Már nincs kivel megbeszélnem.

Figyelt kérdés
Egyedül nevelt édesanyám bennünket, elváltak. Iskolába menet minden reggel tiszta vasalt zsebkendőt kaptunk, az nap is. Ahogy előtte álltunk nővéremmel, és mosolyogva a zsebünkbe helyezte a zsebkendőt, mindkettőnk zsebében pénzt talált. Megnézte a pénztárcáját, onnan hiányzott 12 ft. Akkor az négy kenyér ára volt .Nővérem zsebében 7, az enyében 5 ft. volt. Ki nyúlt a pénztárcámba kérdezte, és mivel nem kapott választ, mindketten kaptunk egy-egy nagy pofont. Szó nélkül csordult a könny végig az arcomon, nagyon fájt, de nem a pofon, hanem mert olyasmit hisz rólam most már az édesanyám, amilyen én nem vagyok. Amit én sosem tettem. Nem egyszer megkérdeztem nővéremet, nem is emlékszik rá, és szerinte kitaláltam. És hagyjam békén a hülyeségeimmel. Akkor 9 éves voltam, és nagyon fájt, igazán felhőtlen bizalom nem lett többé édesanyám és köztem.
2014. febr. 7. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Biztos, hogy meg mindig evtizedes dolgokon kell ragodni?
2014. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Most, hogy felnőttél kellene erről beszélni édesanyáddal, hogy ez benned mélyen megvan és azóta is állítod, hogy nem te voltál! Könnyen meglehet, hogy ő sem emlékszik már rá!

Egyébként el kell felejteni a múltat, miért rágódsz rajta? MIvel lesz most neked jobb?

Hagyd abba az önsajnálatot és kezdd el élni az életed, mert túl sok időd van gondolkodni!

2014. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Baxus, kívánom higy az életedben ne legyen soha nagyobb gondod ennél.....
2014. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy gyerekcsíny volt a nővéredtől és elképzelhető, hogy már tényleg nem is emlékszik rá. Ha meg csak emiatt soha többet nem bízott benned anyukád, akkor ezt elszomorítónak érzem.

Nem kellene már ezen gondolkozni.

2014. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez most miért jutott eszedbe? Nagyon fájhatott neked, ha még mindig ennyire emlékszel rá.Lehet a nõvéred tette ezt a csinyt és ezért nem akar beszélni róla, pedig nagyon is jól emlékszik rá.Oda se neki, én viszont kivettem 5 Ft.-ot az anyám pénztárcájából, (na ez azt jelzi, hogy nem volt sok pénzünk,mint ahogyan nektek sem)és észrevette, kaptam egy pofont, nagyon jól emlékszem rá.kb.annyi idõs lehettem,mint te.
2014. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem anyámmal sose volt jó viszonyom,se gyerek koromba,se most.Most válok,és nem is tud róla,de jobb is.10 éve akartam válni,én hülye elmondtam neki,azt mondta szó se lehet róla,ebben a családba még nem volt válás!Én hülye hallgattam rá,de őt az okok nem érdekelték,csak a társadalmi elvárások.Most bele fáradva,fásulva végre be adtam a derekam,és soha többet nem fogom anyámat bele avatni a dolgomba.Mert nincs értele!
2014. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Lienah ***** válasza:
83%

Kedves 2-es! A kenyér ára 1956-ban volt 3Ft. Valószínűleg azért írja, hogy már nincs kivel megbeszélnie mert már a kedves kérdező sem 20éves...


Ami meg a kérdést illeti: Nem lehet, hogy édesanyád rakta oda és "leckének" szánta? (bár isten ments, hogy ilyet feltételezzek, de nincs jobb ötletem).

Ami meg a régmultat illeti, ha jól tudom, ilyenkor jönnek aztán igazán elő az emlékek, de ettől függetlenül nem hinném, hogy foglalkoznod kéne az ilyen "örök kérdésekkel", hisz erre választ sajnos sem mi sem más nem adhat. Próbálj inkább a szép és jó emlékekre koncentrálni.

2014. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
1956-tól- a 80-as évekig csak 60 fillérrel emelkedett a kenyér ára?En emlékszem a 80-as években 3.60 volt egy kg kenyér.
2014. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Lienah ***** válasza:
100%

Innen szedtem az infót:

[link]

2014. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon unatkozhatsz, ha ezeken van időd rágódni.
2014. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!