Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakás vs kertesház. A...

Panel lakás vs kertesház. A szomszéd átmászkál a kertbe, illetve a magánszférámat sérti. NEM roma. Eleve a környék JÓ! A ház árak is szépen fentvannak. Viszont a házhoz kaptam hozzá Áginénit, aki rosszabb mint a panel. Mit tegyek? 30f

Figyelt kérdés

Még nem lakom ott! Jelenleg 70% készültségü házikóm, régi, de 35-ös fala van tömör téglából rakva, fa**a alappal és rendkívül magas aljzattal, illetve 280-as belmagassággal rendelkezik. Tégláig bontottuk és új tetőt kapott, 10-es grafitos hőszigetelőt és gipszkartont a falakra. Apukám asztalos/ács/vállalkozó csinálta a munka javarészét, illetve villany /vízszerelő ismerősök és ezért rendkívül olcsó volt. Tényleg pici házikó, de a tetőtér megcsinálásával az a hasznos 50 m2 kb + 30 m2-vé változik, most ez a munka következik. A szomszédságában a szomszéd nyanya borzalmas. Mikor tavaly dolgoztunk a házamon, mindig lábalatt volt. Van a kerítésen egy ajtó, ahol át tud jönni, szokása volt a régi szomszédokhoz átmenni, így rászokott arra, hogy ide is átjöjjön. A nyáron volt pici veszekedés köztem és édesanyám között, amire másnap átjött és közölte velem, hogy meg ne hallja, hogy így beszélek én, 30 éves férfi anyukámmal ( kis veszekedés volt, 2 óra múlva kibékültünk és nem volt annyira hangos, a többi szomszéd semmit nem hallott, mert a házban voltunk) mert megpofoz... Én és apám is csak néztünk ki a fejünkből. A környéket leírni nem akarom hol van, de itt egy kicsi sorházház, ami új és 48 m2 hasznos területü, 250 m2-es telekkel kerül 25 millióba. Én telekáron vettem a házat, nagy telekkel ( 800m2 ) vagyis vettem egy nagy telket alkalmi áron idősek otthonától ( rájuk maradt mert meghaltak a tulajok), egy bontandó, vagy tégláig visszabontandó házzal + kaptam Áginénit ajándékba. Most kérdésem. Mit tegyek vele?


Egy hónapja kint voltunk anyuval, megnézni hogy minden rendben van e a ház körül, amint bementünk hallottam hogy kifelé kiabál a nyanya hogy ott vagyunk e. Komolyan, minden neszre azonnal figyel és hallgatózik!


A panel lakás ahol laktam a XVI. kerületben, nem volt ilyen... soha az életben nem volt nézeteltérésem senkivel, nem is zavartuk egymást, de untam, hogy sokminden áthallatszik és bezárva éreztem magam. Nameg a kert... Kertesházban nőttem fel, és 10 éve lakom panelban. Visszavágyom a kertbe, de elbizonytalanodtam!


2018. márc. 8. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan 30 eves letedre keptelen vagy elkuldeni a halal f[]sz[a]ra a nyanyat?
2018. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudod a szomszédom, nem küldhetem el a halál f***ára.... ráadásul egy idős asszony. Nem vagyok ekkora bunkó.
2018. márc. 8. 19:12
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Akkor viseld el, vagy maradj a panelben.
2018. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kerítésen lévőajtót behegeszteném akár a te oldaladé akár a szomszédé . Lerendezed a nagyit aztán ha becsenget stb koptatod nem mész ki hozzá .
2018. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ági néni tőrödjön a maga dolgával!! "

S lőn Ági nénit soha a büdös életbe nem látod többet.

2018. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt megmondtam neki hogy mindenki a saját háza táján sepregessen. Mégis jött még... Én nem vagyok töketlen, csak nem akarom a közvetlen szomszédom a halál valamijére küldeni. Biztos van kevésbé radikális, mégis hatékony módszer. Beheggesztem majd, de nem volt arra idő, mert mással voltunk elfoglalva.
2018. márc. 8. 19:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Old meg, hogy ne tudjon átmenni csak úgy. Ha csak 1 kapu van, ott csengetnie kell. Akkor kimész, és közlöd, hogy nem érsz rá.

Amúgy én is a XVI. kerületben lakom( erzsébetligeti park) és bizony a szomszédom is ilyen. Ha van valaki nálunk, rögtön átjönne..

2018. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az ilyen Áginénikkel, hogy 0/24-ben a házad lesik meg hallgatóznak utánad, mert a tévét azt már unják. Én a helyedben lecserélném azt a kerítést teljesen, valami jó masszív szerkezetre, ne lásson át, ha a hangot is tompítja, még jobb.
2018. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi panelban laktunk ott Irénke néninek hívták a te Ági nénide :) Sok helyen vannak ilyen kotnyeles öregasszonyok.. "Én nem akarok beleszólni, de..." típusúak. Nálunk csengetés nélkül nyitott be, amíg nem szereltünk kampókat az ajtóra.. vagy zártuk folyamatosan :D
2018. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8-nak van igaza, ha ilyen szerencséd van, hogy apukád és ismerősei olcsón megcsinálták a házat, még egy jó kerítést is építsetek! (Addig bírd ki valahogy.) És telepíts a kerítés mellé tujákat, bokrokat mielőbb! Ha szereted a kutyákat, akkor beköltözéskor egy jó házőrzőt is vigyél magaddal!
2018. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!