Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez most normális anyám részéről?

Ez most normális anyám részéről?

Figyelt kérdés
Idősebb is vagyok,rég nem élek otthon,de eddig minden évben felköszöntöttük egymást névnapkor,szülinapkor.Ha szülinapom volt,mire felébredtem,rögtön ott volt a köszöntő üzenet.Elmeséltem valamit neki pár napja egy férfivel kapcsolatban,hogy milyen zűrös az egész szitu,ilyenben még nem voltam.Azt gondoltam lehetek őszinte,mégiscsak az anyám.Felidegesedett,azt mondta fejezzük be a beszélgetést,mert idiótább vagyok sokkal,mint 20 évvel ezelőtt.Ez miatt utána fel se köszöntött születésnapomon,nem írt üzenetet.Ami a legviccesebb,hogy amilyen körülmények között születtem,és amilyen gondja volt akkoriban neki,nekem is most hasonló van,tehát egy rossz szava nem lehetne.Sokszor ugyanazokat a hibákat követem el mint ő,valamiért ilyen helyzetekbe kerülök,de mindig úgy viselkedik ilyenkor mintha ő milyen okos lenne,mindent tudna,és vele nem történt volna ilyen,és mintha lenézne ezek kapcsán.Ti jelentkeznétek nála,vagy majd ha akar,jelentkezik ?
2018. júl. 25. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogy neked jobb, úgy csináld. Amíg jobban érzed magad úgy, hogy nem jelentkezel, addig ne jelentkezz, de amikor már neked magadnak jobb lenne úgy, ha jelentkeznél, akkor hajrá.

Az egész életed folyamatosan emlékezteti őt a hülyeségeire, ami miatt bűntudata van, az lehet a baj. Nem tehetsz róla, de ez van. Együtt kell élni a helyzettel. Tartsatok ki egymás mellett az ilyen mosolyszünetek ellenére is.

2018. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
épp azért ideges, mert látod milyen hibái vannak neki, és neked kéne az okosabbnak lenni és nem belemenni ugyanabba az idiótaságba, erre te mégis bam fejjel a szrba. énis ideges lennék az anyád helyében és úgy érezném hogy szrt sem ért a nevelésed.
2018. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

"úgy érezném hogy szrt sem ért a nevelésed"


Pont azért követi el ugyanazokat a hibákat, mert nagyon is nagy hatással volt rá a nevelés - nevelni ugyanis leginkább példamutatással nevel a szülő, nem az számít, hogy közben mit prédikál. És - mint idősebb embernek - a szülőnek kéne jobban tudnia, hogy az élet így működik, úgyhogy a szülő csak ne legyen ideges.

2018. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Zűrös szitu.. szóval te is nős embertől lettél, és te is nőssel kavarsz. Anyukád persze hogy kiakadt. Ő már tudja hogy a szerető mindig második harmadik, sokadik lesz. Nem társ, nem szerelem-dugnivaló. Biztosan fáj neki hogy látja mit csinálsz magadból.
2018. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én mindig próbáltam őt kérdezgetni párkapcsolati témákban,hogy ő mit miért csinált,mi volt az indíttatása,nem akart ezekre válaszolni soha.Még apámmal kapcsolatban se mondta ki az igazat,akit sohasem ismertem,pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá hogy pontosan mi történt is valójában.Miért nem lehet ezeket elmondani ennyi idő után,ha már én is felnőtt vagyok,ezt nagyon nem értem.Mondta volna azt hogy ez meg ez történt,ezt a hibát te ne kövesd el,mert tapasztalatból mondom.
2018. júl. 25. 10:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide nős férfi,említettem ilyet ? Nem akarok gyereket soha !
2018. júl. 25. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

"Miért nem lehet ezeket elmondani ennyi idő után,ha már én is felnőtt vagyok"


Mert szégyelli magát miatta. Még most is. Még előtted is. Mert még mindig nem bocsátott meg magának. Mert talán még ma sem tudja, hogy mit hogyan kellett volna inkább tennie. Ha még ma sem tudja, hogy mi is lett volna a jó megoldás, akkor nincs más, mint hogy tehetetlenül nézze, hogy mit csinálsz rosszul, de igazán tanácsot adni sem tud...

2018. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Darkertaiki válasza:
0%
Nős férfi, nem nős, mindegy, ne ragadj le a részleteknél, akkor is a te hibád!
2018. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!