Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyereknek tényleg kötelesség...

A gyereknek tényleg kötelessége az idős, beteg szülőjét gondozni, mert gyerekkorában ő is megtette vele?

Figyelt kérdés

Fél éve anyukámnak sajnos nagyon súlyos agyvérzése volt. Azóta folyamatos felügyeletre szorul, nem tudja ellátni magát. Úgy kell fürdetni, etetni, pelenkázni. Egyetlen gyerekeként (és mert otthon lakom még), ez a kötelesség rám hárult. Felmondtam a munkahelyemen is, hogy vele tudjak lenni.

Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy kezdek besokallni. 24 éves vagyok, lassan szeretnék kezdeni valamit az életemmel, szeretnék párt találni, családot, karriert, viszont ez mind lehetetlen addig, amíg anyuval vagyok, és csak akkor mozdulok ki itthonról, ha muszáj.

Így hát fájó szívvel, de úgy döntöttem, hogy keresek neki otthont. Viszont sajnos egyedül nem tudnám megfizetni, ezért anyu egyetlen élő rokonához, a húgához fordultam, hogy besegítene-e a költségekbe.

Hát ő pedig szabályosan kiosztott. Elmondott minden hálátlan, semmirekellő gyereknek. Szerinte nekem kutya kötelességem anyámról gondoskodni, hiszen "ő sem adott be otthonba, téged is ugyanúgy fürdetett, etetett, pelenkázott, amikor kicsi voltál". Az, hogy így nem lehet normális életem, ne zavarjon, mert anyám is sok mindenről lemondott miattam, ezért joggal várhatja el ugyanezt tőlem. Ha pedig beadom egy otthonba, akkor az azt jelenti, hogy lepasszolom idegeneknek, mert önző vagyok, és csak magammal foglalkozom.

Szerintetek igaza van? Valóban kötelességem anyát gondozni, és hálátlan vagyok, ha ezt másokra bízom, és a saját életemet akarom élni?



2018. júl. 25. 10:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarlak elkeseríteni, pár éve volt hasonló gondunk.

A 2 önkormányzati/állami otthonban 2-3 éves várólistát emlegettek és előre várták a baksist. A magán otthonokba pedig több milliós beugrók vannak, ami a halálozáskor nem jár vissza, tök mindegy , hogy pár hónapot tölt ott az idős ember vagy éveket. A havi díj is biztosan több, mint a rokkant nyugdíja. Ennek ellenére próbálj meg minden követ megmozgatni, hogy egy otthonba bekerülhessen. A házat el kell adnod, mert sok pénz kell , mást sajnos nem tehetsz.

2018. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is sok mindent megtettél. Én is az otthonba adást javaslom. Sajnos tényleg nem egyszerű helyzet, ezt higgadt fejjel át kell gondolni, és az is sokat segítene, ha a család más tagjaival át tudnád legalább beszélni ezt. Az anyagi költségeket nem értem. Amikor a munkabérem után levonják azt a sok adót, akkor nem az ilyen esetekben kéne az államnak anyagi támogatást nyújtani?
2018. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!