Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám gyerekkel zsarol, mit...

Anyám gyerekkel zsarol, mit csináljak hogy befejezze ezt?

Figyelt kérdés
Két éves kapcsolatom egy éve ért véget. Ez volt az első komolyabb kapcsolatom, szakítás után nem nagyon vágytam új kapcsolatra, most sem vágyok és nem is akarok még, nekem teljesen megfelel ami most van, elvagyok. Anyám már akkor is mondta hogy nagyon örülne unokának, meg mindent meg tudnak/unk adni neki és anyagilag is támogatnak, dehát nem akartunk gyereket és idegesített már akkor is engem ez az unokamániája. Persze akkor még nem volt ennyire agyilag ki, most konkrétan odajutott hogy jobb lesz mihamarabb találnom egy barátnőt és aztán gyereket csinálni vele, vagy nem fognak adni több pénzt és majd mehetek az utcára. Én undorítónak tartom amit csinál, pontosan tudja hogy még tanulok és a lakást meg az autót amit vettek azt sem fogom tudni egyedül fenttartani. És az a baj ki is nézem belőle mert mindig beteg volt, apámmal meg beszéltem de hát ő meg egy pincsi, semmi szava nincs dehát mindig is az volt. Meg azt sem értem minek nekik unoka ha rám magasról sz@rtak mindig, konkrétan a takarítónőnk többet foglalkozott velem. A közeli /barátnőmmel/ beszéltem erről a dologról, mondta eljátszaná a páromat anyám előtt, lássa hogy legalább már van, de az meg nem lenne normális, sokáig sem lehet csinálni illetve nem megyek bele. Hogyan lehet leállítani őt? Titeket zsaroltak meg a szüleitek ilyennel? 20F
2018. júl. 26. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mondd nekik hogy elmész szívesen mert neked mások a terveid és ha lesz is unokájuk, az életben nem látják.És figyeld a reakciót.Nálam bevált pedig én 24 voltam.
2018. júl. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, neki, nem nekik.. Elirtam
2018. júl. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Én szülőként erősen kiakadnék, ha a 20 éves, még tanuló fiam azzal állítana haza, hogy családot alapítana és gyereket akarna. Jelenleg az az elsődleges feladatot, hogy szakmát szerezz, majd olyan jövedelmet, amivel önálló életed lehet. Szép dolog, hogy kaptál lakást, autót a szülőktől, meg később is támogatnának anyagilag, de nagy hiba, ha ezzel csak "megvásárolni" akartak és azt gondolják, mindig is beleszólásuk lesz az életedbe. Arra törekedj, hogy ne legyél függő kapcsolatban velük és akkor bármikor kiállhatsz az elképzeléseid mellett. Egy 20 éves fiúnál teljesen természetes, ha nem vágyik tartós kapcsolatra még, ne hagyd magad ezzel zsarolni.
2018. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Az anyád elmebeteg, kezelésre szorul. Jó lenne minél hamarabb egy erre szolgáló zárt intézetbe vinni.

Indok: egy 20 éves fiő még tanuljon, bulizzon, szórakozzon, élje ki magát. 30 éves kora előtt egyetlen pasit sem engednék elköteleződni, mert annak úgyis csak megcsalás, válás és elhagyott, sérült lelkű gyerekek az eredményei.

Attól, hogy apád egy pincsi, neked nem kéne az lenni. Nagyszerű lenne, ha lennének még férfiak a világban, bár ez egyre kevésbé jellemző. Állj a lábadra és hagyd ott őket. Mondanám, hogy próbálj értelmesen beszélni az anyáddal, de teljesen felesleges, ő bolond, nem lehet vele értelmesen beszélni.

2018. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj túlságosan függök tőlük anyagilag, meg ezért nem is akarok lelépni, meg hàt nem akarok lemondani a jólétről,arról hogy tanulás, egyedül élés mellett nem kell aggódnom semmilyen anyagi gond miatt, oda tudok figyelni más dolgokra is. Meg bennem van, hogy ha lesz barátnő,gyerek akkor meg adjam meg nekik a legtöbbet, bár gyerekkel nem akarom ugyanazt csinálni mint a szüleim velem, akik azt hiszik pénzzel jó szülők lehetnek. Amúgy, normálisan nem fogok tudni vele beszélni, tehát lehet valamivel én is megpróbálom megfogni őt, csak még gondolkozom mit mondjak.
2018. júl. 26. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
HA a kényelem a fontos, akkor törjed továbbra is ezt a helyzetet, vagy szedd össze magad és állj a saját lábadra, ahogy valaki írta, a lakást/kocsit eladva lesz annyi pénzed, amiböl meg tudsz a szülök nélkül is élni, és akkor nem kell ezt hallgatni.
2018. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudtál aludni? :D Mert elég gyenge kamut tudtál kitalálni ilyen késői (vagyis korai) órán. Gazdag kisfiú, erőszakos szülők, a mindig megosztó gyerek-téma... igen, ezekre harapni fognak a népek.
2018. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neked mit esik nehezedre elhinni utolsó? 🤔 Hogy jól megy nekünk vagy hogy anyám egy s3ggfej? Vagy esetleg zavar téged hogy jobban megy? Amúgy valóban nem tudtam aludni, azt kitaláltad.
2018. júl. 26. 11:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor mégis minek kiakadnod? Itt annyira nehéz elhinni azt hogy valakinek jobban megy? És ha igen már a köpködés megy egyből? És az a baj ezt nem csak gykn tapasztalja az ember. Vagy mi a bajod?
2018. júl. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!