Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom egy éve egyetemre...

A lányom egy éve egyetemre jár, haza se jön, nem hív, ha telefonálunk, magáz minket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 16:30
1 2
 11/15 Moon_Walker ***** válasza:
13%

Ne utalj több pénzt!!!

Rögtön megváltozik a helyzet meglásd.

2018. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Mikor elkerültem egyetemre, én sem nagyon jártam haza. Mondjuk én nem magáztam a szüleimet, ezt nem is értem, de igen megritkítottam a látogatásokat.

Kezdjük ott, hogy anyám pokollá tette az életemet, amíg otthon laktam. Mondjuk már gimi alatt is koleszos voltam, de a nyarak borzasztóak voltak. Korán reggel berontott a szobámba, úgy tépte fel az ajtót, aztán felsorolta, miket kell megcsinálnom. Mindennap házimunkáztam, füvet nyírtam, kapáltam, bent dolgoztam a lakásban, közben folyamatosan hallgattam, hogy egy lusta, trehány dög vagyok, alig vártam, hogy kezdődjön a suli.

Mikor végre egyetemre mentem, először kéthetente jártam haza, csak hogy egyrészt nem kevés pénz meg idő volt hazautazni, otthon megint dolgoztattak, tanulni nem maradt időm, szóval a végén már csak havonta mentem. Persze anyámék egyszer nem látogattak meg, de azt elvárták, hogy én menjek.

Utána jött, hogy anyám megfenyegetett, hogy többet nem ad pénzt, oldjam meg az egyetemet, ahogy akarom. (Tanácsolták itt, szóval gondoltam, leírom ezt is.) Addig is voltak diákmunkáim, de a fenyegetés után fogtam magam és kerestem állandó munkát. Szerencsémre 2 nap alatt lett munkám és jól is kerestem, soha többé nem fogadtam el pénzt anyámtól, tehát zsarolni sem tudott többet. Mármint pénzzel, mert utána jött a lelkizsarolás, hogy ő "kitaníttatott engem", ami amúgy elég erős túlzás, mert az első egy évben adott némi zsebpénzt csak, ami kb. semmire nem volt elég.


A kérdésedre válaszolva, az okát mi nem tudhatjuk, az én történetemet csak azért írtam le, mert anyám szentül meg van győződve róla, hogy nekem álom gyerekkorom meg életem volt velük, pedig gyűlöltem otthon lenni és menekültem el, amint tudtam. Szerintem gondolkodj el a kapcsolatotokon és ne csak azt vedd észre, amit szeretnél. De a helyedben egyszerűen csak rákérdeznék a lányomnál, hogy mi van.

2018. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 eakos1 ***** válasza:
88%
Én is arra gondolok, hogy tudod te, hogy mi a probléma. De ha nem, akkor sok ki nem mondott sérelem lehetett a lányotokban, valószínűleg azért mert csak biológiai szülei lehettek és nem valódi támogató szülők. Ezt sok szülő nem veszi észre csak ilyenkor tudatosul bennük amikor már nem megy a zsarolás és a kicsike lelép felszabadultan a rabságból.
2018. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

"Korán reggel berontott a szobámba, úgy tépte fel az ajtót, aztán felsorolta, miket kell megcsinálnom."

"közben folyamatosan hallgattam, hogy egy lusta, trehány dög vagyok"


Nálunk pontosan ugyanez ment apám részéről. Ha 3 havonta 2 napra hazamentem akkor reggel azonnal jött a feladatokkal, hogy ezt meg kell csinálnom meg azt meg kell, mert aztán "nem tolom haza a pofámat fél évig". Majd jött az, hogy én soha semmit nem csinálok, lusta vagyok, semmi nem lesz belőlem. Mindez úgy, hogy én suli mellett dolgoztam, apám meg vagy 15-20 évig otthon élősködő alkoholista volt.


Illetve szintén megvolt, hogy "mikor megyek már haza", bezzeg hozzám a kutya nem jött fel látogatóba. Érdekes módon az összes ismerősöm családtagjai heti-havi szinten fel-fel néztek akár csak pár órára is vidékről. Én meg mindig megkaptam hogy "drága" meg "sok idő".

2018. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Itt ki nem mondott dolgokról lehet szó. Lehet utált mindig is otthon lenni, és alig várta, hogy megszabaduljon a szüleitől. De ha az én lányom lenne, elutaznék hozzá, hogy személyesen megkérdezzem.
2018. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!